Tov junadi

Davanje sadrzaja buraga jeste najbolje ,ali treba naci mesara koji kolje da odes uzmes sadrzaj i da ga odma zalozis june ,jer nabolje regulises floru buraga.

Jos jednostavnije i bolje je uzeti sadrzaj buraga od zivog goveceta koje preziva. Ponavljati vise puta u toku dana i stanje se 100% popravlja.
 
Dok krava/june preživa loptice sadržaja iz želuca se vraćaju na dodatno usitnjavanje/ žvakanje. Najjednostavnije je rukom izvaditi sadržaj iz usta i dati da proguta životinja koja je bolesna.
 
Nova tura nova avantura, kupio 6 kom, trebace mi jos 6.
dscn3035.jpg

dscn3037.jpg

dscn3038.jpg
 
@homoljac892 Lepa telad nema sta. Jbg ne znam gde je tacno Josanica, negde okolina Kraljeva ili, jesu telad odatle? Cini mi se da sam na jednom pasosu od mojih bikova video da pise Josanica.
 
da kazem samo,skoro sam video tele simentalče sve odlike simentalca ali kao nabildovano kratko na noge kratak vrat.vanserijsko tele pitao sam i dečka čime je osemenjeno nije znao,menije ličilo na konstituciju tela kao belgijsko plavo,ni jedno tele sa ovdašnjih slika nije kao ono a i ja sam prvi put u zivotu video takvo tele.
 
@homoljac892 Lepa telad nema sta. Jbg ne znam gde je tacno Josanica, negde okolina Kraljeva ili, jesu telad odatle? Cini mi se da sam na jednom pasosu od mojih bikova video da pise Josanica.

Josanica je silo u istocnoj Srbiji u opstini Zagubica, Oblast se naziva Homolje Zato sto je opstina okruzena Homoljskim planinama. Hvala za misljenje o teocima, dobra su telad za tov iz mog kraja, jer se krave koje su pretezno stare domace rase ukrstaju sa simentalskim bikovima.
 
Homoljac892... da li se tamo neko bavi sakupljanjem teladi za poznatog kupca po prethodnom dogovoru?
 
Nazad
Vrh