Tov junadi

Ko ce meni da garantuje da veterinar nije zivotinji ubrizgao recimo destilovanu vodu? Kako ce jedan proizvodjac da to iskontrolise.
To samo moze da ide na savest veterinara.Nego da pitam da li je neko upoznat da li moze da se osiguraju teladi kod nekog osiguranja i koliko je to isplatljivo.Jer sam resio sve u zivotu da osiguran sto se moze,jer ne ide vise ovako.
 
Jedan je svojevremeno znao da razblazi gvozdje za prasice i da tako vakcinise svinje od kuge u rumskoj opstini... Tako da sve je moguce :osmeh:
 
Je,,s ti njegovu savest. Kad on tebe unisti za male pare. Meni je pre dosta godina moj covek za kojeg sam bio spreman da stavim ruku u vatru spricao prasice od glista, suge I pocrkali svi u roku od dva dana. Sto je najgode tom coveku sam prodao I tovljenike pre 11 godina I do danas mi nije platio. Jos se naljutio I ne govorimo.
 
Da ne poveruješ.

Pre nekoliko godina je bio zanimljiv slučaj kod mog ujaka.
Došli veterinari da uštroje nersta duroka, i obavili posao, kad nerast do uveče ugine.
Sutradan su došli da provere zašto je crkao i lepo platili odštetu i to po ceni tovljenika.
Sve pohvale za takav gest, jer i dan danas ne mogu tom njihovom poštenju da se načudim.
 
Jedno pitanje prosto-Koliko je dovoljno duzina boksa za tov bika znaci od jasli iliti valova pa do zadnjih nogu od prilike.Imam stalu pa me interesuje da li mogu da stanu dva reda bikova a da na sredinu stavim valov kako bi mogao da sa dve strane da isdjubravam ili da stavim valove uza zidove a na sredini da napravim hodnik za izdjubravanje.:osmeh:
 
Jedno pitanje prosto-Koliko je dovoljno duzina boksa za tov bika znaci od jasli iliti valova pa do zadnjih nogu od prilike.Imam stalu pa me interesuje da li mogu da stanu dva reda bikova a da na sredinu stavim valov kako bi mogao da sa dve strane da isdjubravam ili da stavim valove uza zidove a na sredini da napravim hodnik za izdjubravanje.:osmeh:
od 2,3 do 2,5m
 
Jedno pitanje prosto-Koliko je dovoljno duzina boksa za tov bika znaci od jasli iliti valova pa do zadnjih nogu od prilike.Imam stalu pa me interesuje da li mogu da stanu dva reda bikova a da na sredinu stavim valov kako bi mogao da sa dve strane da isdjubravam ili da stavim valove uza zidove a na sredini da napravim hodnik za izdjubravanje.:osmeh:
Tu oko 2,5m. Gledaj da ti jasle ne budu do zida pa da stalno prolazis kroz njih kada ih hranis. Za dva reda bikova treba da ti je stala minimum 9m siroka.
 
2rrm7bt.jpg


- - - - - - - - - -

Malo smo odmeravali snagu, slika je losija jer je slikano mobitelom.
 
Jedno pitanje prosto-Koliko je dovoljno duzina boksa za tov bika znaci od jasli iliti valova pa do zadnjih nogu od prilike.Imam stalu pa me interesuje da li mogu da stanu dva reda bikova a da na sredinu stavim valov kako bi mogao da sa dve strane da isdjubravam ili da stavim valove uza zidove a na sredini da napravim hodnik za izdjubravanje.:osmeh:

Od jasala do kraja nogu 2-2,40 + 50 cm za rad i za njih ,dovoljno jer bas imas 5,5m siroku stalu.
 
Nazad
Vrh