Tov junadi

ma ja kontam da ih je voda hladna presjekla,kukuruz mi je super kvalitete ni jednog buđavog zrna a oko hrane jako pazim.Nakon što sam im ubacio soju 7,5% umjesto 5 počeli su jako puno vode da piju kako ih ja napajam (nemaju pojilice) izgleda da su presjekli stomak hladnom vodom.Inače ne praktikujem soju preko 400kg uzrasta nego samo suncokret ali jbg oće čovjek da bolje napreduju.Sve u svemu dobro su 2 su se ustabilila 2-ca su dosta bolje.Polako im uvodim obroke i vodu im smlačim.Hvala svima na pomoći i savjetima.P.S našao sam MINAZEL ali samo velika pakovanja 20 kg i košta 50e,kažu mala se ne rade :sta:
Ma gde dzak 50eura,to je nemoguce.Malo pakovanje u kutijicu ima kod nas u svakoj veterinarskoj apoteci a i u poljoprivrednoj.
 
sojinu sačmu

- - - - - - - - - -

Ma gde dzak 50eura,to je nemoguce.Malo pakovanje u kutijicu ima kod nas u svakoj veterinarskoj apoteci a i u poljoprivrednoj.
nemam potrebu da ti lažem,ja je pitam zašto ne nabavlja mala pakovanja jer je tržište slabo a ona meni da ih nema u prodaji dalje nisam ni slušao jer vidi se koliko zna.
 
Jedna stara slika
1_90943945_24052010125.jpg
[/IMG]
 
Kreno sam da tovim bikove prve ubacio interesujeme koliko je potrebno bik da pojede bala lucerke do tm 600 kg ,recimo sad je telad oko 150kg
 
Koncetrat kupujes ili pravis,koje komponente ubacujes u koncetrat
Koncentrat sam pavim,ako ga tako mozemo nazvati,ali pravim ga od onoga sto sam proizvedem,godinama ovako radim.Posto imam mesaonu od 1000 kg u nju ubacujem oko 600 kg kukuruza 250 kg psenice,100 kg jecma,30 kg soje,10 kg premiksa (nutri plus) i 10 kg soli.Kad su manji ubacujem vise jecma i to je to.
 
Da li si probao sa cistim zeolitom (Klinoptilolit)? Dakle, ne minazel, neozel ili sl., vec cist zeolit koji je mikroniziran i termicki obradjen na cca 250 C.
 
Nisam. Da budem iskren, nisam ni znao da moze da se kupi u cistom obliku, sve do ove afere sa toksinima u mleku. Posle toga sam video da ima u oglasima. U cemu je razlika, kad pitate da li sam probao?
 
Nazad
Vrh