Tov junadi

@ pujol

Onako mala količina soje (verovatno sojina sačma) ima zanemarljiv uticaj na kvalitet hraniva.
Tu bi trebalo da se ubaci barem 70 do 100kg sojine sačme da bi se poboljšao proteinski deo.
 
@ pujol

Onako mala količina soje (verovatno sojina sačma) ima zanemarljiv uticaj na kvalitet hraniva.
Tu bi trebalo da se ubaci barem 70 do 100kg sojine sačme da bi se poboljšao proteinski deo.
Druze ne koristim sojinu sacmu vec soju s mojim kombajnom ovrsenu,ona sto se termicki ne obradjuje,lana valjda bese.A ubacivao bi ja i vise al nemam dovoljne kolicine zbog suse,ovako bolje ista nego nista.
 
Ljudi, recite mi vasu racunicu za tov junadi?
Onako grubo gledano vi ste na cistom gubitku ili se meni cini.
Nekad su i moji tovili bikove, ali sad stvarno treba biti hrabar za taj posao.
 
Vala zemljak,100% si u pravu.Toliko je devalviran tov junadi da je to tragicno.Gledam samo kako je tesko pronaci kupca koji bi ti koliko toliko ispunio cenu a isplatio svu sumu na ruke.Da nije siptara sve bi bilo mnogo gore.A o predaji klanicama da bi se ostvarila subvencija je tek posebna prica.Mada situacija nije bolja ni u drugim sferama agrara.
 
Nisam. Da budem iskren, nisam ni znao da moze da se kupi u cistom obliku, sve do ove afere sa toksinima u mleku. Posle toga sam video da ima u oglasima. U cemu je razlika, kad pitate da li sam probao?

Razlika je u cistoci (85-90% klinoptilolita), efikasnosti i ceni. Mozes na netu lako da pronadjes nekoliko firmi koje prodaju cist zeolit, pa uporedi cene i savete o normama.
 
tov junadi

kolege,imam problem sa jednim juncem od oko 200kg,uzeo sam ga za neki dug i hteo bi da ga uhranim ali je ocito zastao u rastu posto se otelio u oktobru pa bi mi trebao savet kako i sa cim da ga pokrenem da raste kako treba...hvala unapred
 
Tesko je to pokrenuti on je trebao sa tim vremenom da bude oko 400 kg zato najbolje da se ti njega resis, i za te pare kupis drugo tele.
 
kolege,imam problem sa jednim juncem od oko 200kg,uzeo sam ga za neki dug i hteo bi da ga uhranim ali je ocito zastao u rastu posto se otelio u oktobru pa bi mi trebao savet kako i sa cim da ga pokrenem da raste kako treba...hvala unapred
Slazem se sa kolegama da ces ga tesko pokrenuti, ali nije nemoguce. Napravi koncentrat od 60 kg kukuruza, 20 kg sojine sacme i 20 kg mekinja (stocnog brasna) dodaj obavezno i neki premiks i 1kg soli i daj mu lucerke po volji i mora da ide.
 
Napisi samo koliko je star. Inace kupio sam ja pretprosle godine 3 mala crno bela teleta koja su imala samo noge, kicmu i glavu. Sama kost i koza, ko god ih je video(ukljucujuci i mog tatu) rekao mi da ih lupim sikirom u glavu i pobijem da ne mucim ni sebe ni njih. Kad sam ih prodavao niko nije verovao da su to ta trojica. Cak sam i ovde na forumu ispao lazov, kad sam napisao da sam prodao holstajne stare godinu dana sa preko 600kg. Sreca pa je clan @malaksalo bio tu kao svedok da potvrdi moju pricu. Znaci samo dobra ishrana, vrhunska higijena i ne moze da omane. Imam u stali sad i neka dva simentalceta kupljena u novembru prosle godine, jedno kao sa slike, kao plisana igracka, a drugo matorce svo rundavo dzogavo u oziljcima katastrofa ziva. Sad taj dzogan ima 500kg po odokativnom merenju nekih iskusnijih stocara iz mog sela. Taj plisani je sad po meni 50 kg laksi od njega i ako je kao tele bio znatno bolji.
 
Limousine bikovi i par simentalaca. Mislim da su tu imali oko 4-5 mjeseci.
2wdyqfc.jpg
 
Dali su to tvoja junad? Dali se u tovu bolje pokazao simentalac ili limuzin? Inace svaka cast za grla sto bi rekli kao sa slike.
 
Napisi samo koliko je star. Inace kupio sam ja pretprosle godine 3 mala crno bela teleta koja su imala samo noge, kicmu i glavu. Sama kost i koza, ko god ih je video(ukljucujuci i mog tatu) rekao mi da ih lupim sikirom u glavu i pobijem da ne mucim ni sebe ni njih. Kad sam ih prodavao niko nije verovao da su to ta trojica. Cak sam i ovde na forumu ispao lazov, kad sam napisao da sam prodao holstajne stare godinu dana sa preko 600kg. Sreca pa je clan @malaksalo bio tu kao svedok da potvrdi moju pricu. Znaci samo dobra ishrana, vrhunska higijena i ne moze da omane. Imam u stali sad i neka dva simentalceta kupljena u novembru prosle godine, jedno kao sa slike, kao plisana igracka, a drugo matorce svo rundavo dzogavo u oziljcima katastrofa ziva. Sad taj dzogan ima 500kg po odokativnom merenju nekih iskusnijih stocara iz mog sela. Taj plisani je sad po meni 50 kg laksi od njega i ako je kao tele bio znatno bolji.
.22.oktobra se otelio kolega,znaci ima 6meseci.
 
Kakve su ovo roze markice?
Sa mnogima sam pricao na temu sta je bolje toviti,simentalca ili neku tovnu rasu.Sta znam.Razlicita su misljenja.Simentalac se jako dobro drzi u mnogim istrazivanjima.Cak mu mnogi i daju prednost.Ja sam i osemenjavao sa tovnim rasama i dobijao nekakvu telad koja je nista bolja od simentalca vec i cesto losija.Evo sad imam jednog bikcica koji je kombinacija hf majke i simental bika.Dobio sam neku sivu boju i totalno bez veze bika koji slabo napreduje.
 
Nazad
Vrh