Tov junadi

Posmatrao sam kako ovde imaju prikolicu u kojoj se nalaze puzevi sa nozevima gdje se u dobos ubace slama,seno,kukuruzovina itd. to se isecka i onda to goveda sve jedu,uopste nema bacanja hrane.
 
Da a ima ih koje su samoutovarne sa nozem od pozada ili imaju valjak sa nozevoma koji greba silazu a ispusti za hranu sa leve i desne strane + vaga za doziranje hrane.Tu se moze mnogo hrane,novca a i vremena ustediti.
 
Da bih kupio takvu mašinu, morao bi da prodam svu stoku.

Pa nije bas svu. U SANO katalogu sam pronasao da najmanja mix prikolica kosta 5000 eura. Nije samoutovarna, Ako nekoga interesuje mogu napisati karakteristike. Poseduje elektronsku vagu. Po meni ova prikolica je pametna stvar ali ukoliko se drzi 25+ krava.
 
Da li je isplatljivije kupiti gotove ili izliti stubice za resetkasti pod za tov junadi?

Druze, u svakom slucaju je isplativije da ih sam napravis, ali sto se tice kvaliteta izrade sigurno su bolje one sto ih prave ljudi sto se time bave, kalupi se sabijaju pod vibracijom, svaki stubic ima svoje rastojanje i suprotni konus. a sve to se odrazava na vek trajanja istih.
 
Druze, u svakom slucaju je isplativije da ih sam napravis, ali sto se tice kvaliteta izrade sigurno su bolje one sto ih prave ljudi sto se time bave, kalupi se sabijaju pod vibracijom, svaki stubic ima svoje rastojanje i suprotni konus. a sve to se odrazava na vek trajanja istih.

Prijatelju ja sam ih pravio pre 10-tak godina kad sam pravio prvu stalu,i dan danas nema nikakvih problema,jer mi raspon nije veliki nesto malo vise od 2m.Problem je sto smo tad pravili drvene kalupe,ali je mnogo komplikovano i mrzi nas da to ponovo pravimo,Nego kad bi naso negde gotove kalupe bilo bi ekstra,al ne znam gde da trazim.I jos nesto kolko stubica idu u metar duzni?
 
Da li koristis ove jasle i kako su se pokazale?I ja isto imam resetke dole, pa me zanima kako funkcionisu, da li puno izvlace napolje, tj.da li puno padne dole.

Koristim ih. mada vise lati, kad imam silazu ja im dajem gore samo jedan obrok seno a sve ostalo dole, silaza, koncentrat. Leti mi je nonstop gore semo dole koncentrat. Seno vrlo malo izbacuju pod noge jer to sto izvuku padne dole u jasle, jedino sto moram da promenim to je ova kockasta zica slaba je, moze da se zavari vodoravno prava zica osmica.

- - - - - - - - - -

Prijatelju ja sam ih pravio pre 10-tak godina kad sam pravio prvu stalu,i dan danas nema nikakvih problema,jer mi raspon nije veliki nesto malo vise od 2m.Problem je sto smo tad pravili drvene kalupe,ali je mnogo komplikovano i mrzi nas da to ponovo pravimo,Nego kad bi naso negde gotove kalupe bilo bi ekstra,al ne znam gde da trazim.I jos nesto kolko stubica idu u metar duzni?
Meni je stubice pravio covek iz tvog kraja ali sam zaboravio naziv mesta odakle je, kalupi su mu od pleka, kad budem izmerio javljam posto neznam napamet.
 
Daj se ti blago meni seti u kom si to selu kupovao stubice iz mog kraja,ili ako imas neki kontakt tel?

meni tog coveka preporucili neki ljudi sto su od mog oca kupovali neku telad, ja otisao kod njih bas kada je bila rostiljada pa znas kako je vodili me tamo vamo a izmedju ostalog i kod tog coveka da pogodim stubice tako da nisam zapantio, covek sto me je vodio zove se Novica ima dobru stalu a bavi se i povrtarstvom.
 
Zdravo svima,

Imama jedno pitanje koje sam postavio na drugom mestu na forumu, znam da je to pravo mesto ali cini mi se ovde vise ljudi prolazi pa da pitam..

Kupili smo nekoliko teladi i posle mesec dana pojavila se bolest, veterinar kaze da je to "lisa goveda" i da u Srbiji nema leka za to, samo Dekanol koji se ne proizvodi vise.
Nasli smo litar u nekoj apoteci i premazali ih, ali nema vise. Pa smo uzeli drugi lek isti sastav (Desu I).

Zasad kao da nista nismo uradili, zaraza se siri.

Dali imate neko iskustvo, neki lek, bilo sta da mi pomogne.

Unapred hvala na odgovoru!

181142_417557768323277_341789197_n.jpg


Dobio sam odgovor dosad da ima neka smesa lekovitog bilja protiv toga ali jos treba da se nadje recept u nekoj fioci :)
 
Nazad
Vrh