Tov junadi

Nakupljeni po selima u okolini Leskovca i Pirota.
 
Planirao 10 a došlo 15.
Valjda ću uspeti da izguram do prvog otkosa deteline, grahorice i sudanske trave.
 
Tamo malo kasnije.Mogao bi i juneci paprikas.:osmeh: Za ckembice se ne jedi.Moj resor.:haha::ppozdrav:

Ti kako si kreno,ce da napunis i one moje stale.:osmeh::ppozdrav:
 
Jednom bio sam da pokušam da kupim i nikad više.
Doterao ih je čovek koji trguje sa krupnom stokom.

Inače sam ranije kupovao u Rumi na vašaru.
 
Poslednja izmena:
Evo i mojih, ubaceni su pocetkom juna sa kilazom od 140 do 150 kg.izvinjenje sto su slike male, nisam bas ukapirao kako se izbacuju.
 
Branko lepa telad, neka su korisna i zdrava, a da ce se dobro toviti to se vec sada vidi, sa ovih slika nema ni jednog sa losijom konstitucijom (spremom).
Svaka cast i onom sto ti je nabavio nije ti nista podvalio.
 
Ima ovde kod mene čovek koji je lokalni Karnexov dobavljač za krupnu stoku.
On mi je preporučio ovog dobavljača kao 100% sigurnog i poštenog. I samo mogu reči hvale o njemu reći.

Neće biti reklama ako ga javno pohvalim. Firma se zove Provopromet iz Prova.
 
@homoljac892
Lepa stala, koje dimenzije su ti boksevi i koliko komada ide po boksu ??

Boksevi su 4 sa 4 m, moze bez problema da stanu po 8 komada po boksu, samo sto kad narastu malo im je tesno da stanu svi na jasle pa ja ubacujem po 7 kom. sad trenutno imam 10 u oba boksa i 3 vezana koje sam kupio kasnije iz pase po 300kg, malo sam sa hranom slab ove godine. Jos da dodam, prodao sam pre mesecipo dana 12 kom po 2,15e.

- - - - - - - - - -

homoljac ja sam pre neki dan bio pored ovog bika kod radovana da vidis sad kolki je,kazu da ima oko 1700kg

Druze pozdravi Radovana kad ga sretnes. dobar je to domacin, nije jednostavno othraniti tolikog bika.
 
Branko ja zbog takvih kao sto si ti ne mogu da nadjem telad za mene:osmeh:.Sala na stranu dolaze odozgo puno nakupci sa velikim kamionima samo teraju,i uvek bolje placaju od nas obicnih smrtnika,tako da ponekad ne moze ni jedno tele da se kupi.
 
Ne znam, druže, šta da ti kažem...
Očigledno da je veliki manjak stočnog fonda u državi.
 
Nazad
Vrh