Tov junadi

Nisam jos merio.. ali tu su.. oko 200kg.. Tamo oko 15og aprila cu vrsiti proveru .. pa cu znati detaljnije.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Koliko bi trebao da ima % proteina ovaj sastav? 50 kg kukuruza, 10kg jecma, 10kg trikitale, 10kg zobi, 15kg soje, 5kg premiksa? Oko 14% po mojoj racunici...
 
Nisam jos merio.. ali tu su.. oko 200kg.. Tamo oko 15og aprila cu vrsiti proveru .. pa cu znati detaljnije.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Prešli su oni 200 kg davno.Ima ih ovde po 250.

- - - - - - - - - -

Kolko smijem dati dnevno raspoređeno u tri obroka koncetrata telcu od 210 kg? Hranim ga paletiranim koncetratom Bankom 16%

- - - - - - - - - -

Kolko smijem dati dnevno raspoređeno u tri obroka koncetrata telcu od 210 kg? Hranim ga paletiranim koncetratom Bankom 16%
 
Moji sad jedu otprilike 4.. do 5kg koncentrata a prosek je oko 230 kg.. Veci imaju 250 a manji oko 200

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav stocari! Imam problem sa govedima. Imam 14 kom velikih od 450-500kg i imam i 6 manjih od 200-250kg, veliki su u slobodnom tovu a manji na vezu. I jedni i drugi jedu isti kukuruz i isto seno. Problem se javio pre 2 nedelje ovi manji su poceli da se naduvavaju, tacnije njih 4 od 6, od jutros se pojavio i cetvrti u pocetku su bila tri. Nemam pojma sta se desava? Koncetrat sto mesam je sledeci na 100kg, 5kg sojine pogace, 5kg suncokret sacma, 10kg tritikala , 7-8kg stocno brasno, 3kg beefaron patent i ubacim malo stocne krede ostalo je kukuruz. Mali se naduvavaju a veci ne. Seno dajem prvo kosenje od prosle godine, nije kislo. Probao sam da ima dajem i ostrije seno koje ima manje lista i kislo je i ne vredi. Dam im cist kukuruz isti djavo, Ne znam sta mi je vise raditi? Zalivao sam ih siristem (maja) i zejtinom izduvaju se ali sutra opet. Da napomenem, nisu konstatno naduvani nego kako koji, jedan dan jedan ili dve, drugi dan drugi, nekad se desi da su svi ok, mala pauza pa posle ponovo. Sta raditi, ima li neko predlog?
 
Malima ukini koncetrat u potpunosti na dan dva da se sanira mikroflora koja je poremecena , mozes da im das neosaningest da malo sanira ,pa ces videti .
 
Moji sad jedu otprilike 4.. do 5kg koncentrata a prosek je oko 230 kg.. Veci imaju 250 a manji oko 200

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
A kakav je nadun?, suvi ili penusavi?, prvo to moras da utvrdis, zalivanje napamet ti nevredi. Ako ima imalo pene oko usta to je penusavi nadun koji je daleko gori nego suvi. Za suvi je dovoljan Neosaningest a za penusavi moras Sikavet da das. I obavezno redukcija ishrane kao sto su kolege rekle skresi koncentrat na odredjeno vreme pa polako ga ponovo uvodis kada saniras nadun.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
@dr srdjan
Moji napreduju polako ali sigurno,sutra cemo im izmeriti obim grudi,trebalo bi da su presli 300kg.


k4yozp.jpg

16hrg45.jpg

kth7r.jpg
 
Dobrinčan Svaka cast...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Kad su oni stigli kod tebe? Sa kojom kilazom? Vidi se da su napucani dobro... but.. ledja...
 
Nisam siguran polovinom septembra ili polovinom oktobra. Danas smo im izmerili obim grudi,ne mogu da nadjem gde je cale ostavio tabelu pa ne znam koliko su teski,najveci ima 150 cm u obimu a najmanji 140cm.
 
Po tabeli tezina ti je od 235 do 272kg. Imas tabele u ovoj temi.Otvoris govedarstvo, udjes dole na stranu broj dva pa ce ti se otvoriti tema merenje tezine uz pomoc kanapa. Tada udjes na stranu takodje broj dva.

- - - - - - - - - -

Gledam ponovo slike pa mi izgledaju tezi. Mozda ste pretegnuli kanap. Meri se odmah iza prednjh nogu prema stomaku.
 
Nije za ovu temu,ali sto se tice bikova spremnih za isporuku provereno najbolja metoda izracunavanja je svaki santimetar preko 100 se mnozi sa 6 i dobija se tacna kilaza,proveravao sam svaki put i ne pogresi vise od 5 kg.merim malo iza prednjih nogu,ne bas da stegnem kanap uz noge.
 
Nazad
Vrh