Tov junadi

Nisam radio, pre dve godine sam se lomio, jer smo imali njivu za senažu ali je grašak bio za zrno, mali je bio habitusom a baš rodio, al ipak je završio u senaži. Mislim da bi bio jako dobar izvor proteina za junad u tovu, ja bih ubacio još neku sačmu pored, ali bi to bio pun pogodak. Plus ima dosta i šećera tj energije. Kanim se već dugo da probam da ga sejem za zrno, ali uvek zafali parcela.
 
Nisam radio, pre dve godine sam se lomio, jer smo imali njivu za senažu ali je grašak bio za zrno, mali je bio habitusom a baš rodio, al ipak je završio u senaži. Mislim da bi bio jako dobar izvor proteina za junad u tovu, ja bih ubacio još neku sačmu pored, ali bi to bio pun pogodak. Plus ima dosta i šećera tj energije. Kanim se već dugo da probam da ga sejem za zrno, ali uvek zafali parcela.
Isti problem je i kod mene,uvek zafali parcela....Koliko bi grasak mogo maksimalno u smesi da ide za tov junadi i muzne krave?
 
I tako udjem ja sinoc u stalu (vezao sam jednog bika, bolestan, temperatura ga ubi vec drugi dan) i imam sta da vidim - naduo se kao balon, daj brzo ulje , zalijem ga. Utom stigne Doca i da neke inekcije. I brate nista se ne desava, i na kraju vec je 11 sati a meni se spava gurnem na jedvite jade crevo i ispumpam ga i ono penusavi nadun. Jutros nista , sve u redu iako sam dao da jede. Sad idem u apoteku i sikavet pa cemo da vidimo


Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Obradjujem oko 18 ha, tako da nemam gde da ga posejem. Ove godine ako uzmem jos zemlje da radim sejacu ga sigurno.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
7ddfc91113cc618c5c4725bfc7985278.jpg

Dat je lekić,cena po komadu je 200 dinara.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Iskreno, nemam pojma. Sve je isto dobio kao i uvek. Prvo detelinu pa obrok(koncentrat) pa opet detelinu. Nije se prejeo jer sam mu davao koliko i prethodnih dana jos dok ga nisam vezao. Danas se nije naduvao ali zato nije hteo obrok da jede samo detelinu.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Sad ga najvjerovatnije i treba koji dan drzat na sijenu da dode sebi....pa postepeno uvodit koncetrat
Meni se desavalo da june odbije koncetrat...kao prestane jest al odma mijesam u flasu pivo.ulje i koju kasiku sode i zalijem ga i
 
Oporavio se bik, i dalje ne jede toliko, ostavlja obrok u valovu i temperatura je prosla ali se bar ne naduvava.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
4e420b93b056d361d939184a3fd9151f.jpg
76257a08ea16725b79ea505648d4b5f0.jpg
b27ae80e2b1c6a0aa5e2d3614dedd92d.jpg

Uzeo danas jos dva za troskove nagodinu.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Nazad
Vrh