Tov junadi

Jel mozes malo da nam pojasnis ulove za registraciju farme i koliko zemlje dobijas?bio bih ti zahvalan.
 
I mene bas zanima,koliko komada je potrebno i uslovi drzanja?

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Pa ovako,procedura nije mnogo komplikovana sto se papirologije tice. Potreban vam je izvod iz regista o brojnom stanju zivotinja i jos par parira,ne secam se tacno sta jos. Platie se kojekakve takse i izlazak inspekcije oko 100€, koja pregleda objekat i daje zeleno svetlo za registrovanje. Dobija se 1 ha po biku na 3 godine koriscenja,zakup se placa za dve godine u napred ili morate imati ugorov o jemstvu sa nekom firmom koja ipsred imena ima d.o.o. Uslovi su da objekat ima struju,vodu i da ispunjava minimum 2x2 metar kvadratni po grlu. Ako me secanje dobro sluzi i dvorista moraju da budu obezbedjenja ogradama i kapijama.

- - - - - - - - - -

I da,zaboravio sam da kazem da u trenutku kad izadje inspekcija gledaju starost junadi tj bikova... Mene su tako sjebali jer sam u tom trenutku imao 13 bikova izmedju 450-500 4-5 tovnih junica oko 200 kg i 5 teladi oko 150 kg. Sve ukupno trebao sam da dobijem 24 hektra...a dali mi samo 13...Navodno nisu znali u koju kategoriju da svrstaju junice i malu telad...bagra lopovska...
 
A,da li za registraciju igra ulogu blizina stambenog objekta i farme?i da li postoji neki minimalni broj goveda na imanju za registraciju farme za tov?
 
Kod vas onda dobri uslovi,kod nas na godinu dana izdavanje i ne ide 1ha po grlu nego se gleda starost grla i jos je procentualno smanjeno svima jer nema dovoljno zemlje...
A sto se tice uslova za farmu ima ih gomila ali ne gledaju sve. Neki minimum je da imas ogradjenu farmu,ulaz-izlaz,cvrsta podloga u krugu farme i normalno struja i voda. Svakako sve ovo ti zavisi od inspektora neko trazi vise a neko manje a neko samo pare i sve reseno...


Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Nema Dr Srdjana nikako...

Ja mojima danas merio obim grudi,najveci bi trebalo da ima oko 400 kg,a najmanji 350kg.

@Dragan18,jel izgradnja objekta pri kraju?
 
Poslednja izmena:
Ima tema bolesti i lecenje krava i bas se povela polemika o ovome , ali svejedno bice vidjeno i ovde.
 
Je.i ga , na brznu videh video na jutubetu pa reko da postavim.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Nema Dr Srdjana nikako...

Ja mojima danas merio obim grudi,najveci bi trebalo da ima oko 400 kg,a najmanji 350kg.

@Dragan18,jel izgradnja objekta pri kraju?
Pozdrav... Bio sam zauzet... Moja junad su tu oko 400kg. Uskoro cu postaviti slike... Spremam objekat za jos 40komada ali mi ova bolest i zabrana trgovine kvari planove

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav... Bio sam zauzet... Moja junad su tu oko 400kg. Uskoro cu postaviti slike... Spremam objekat za jos 40komada ali mi ova bolest i zabrana trgovine kvari planove

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Aj postavi koju sliku objekta,ja krecem da radim za 20kom,slobodan tov,resetkas pod
 
Postavicu... Ali moji svi boksovi za tov junadi su kosi pod... Iskljucivo zbog stajnjaka i mogucnosti da spremim jeftinu prostirku tj slamu.. Ko nema tu mogucnost i mora da kupuje slamu ... bolja je kombinacija sa resetkom

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Postavicu... Ali moji svi boksovi za tov junadi su kosi pod... Iskljucivo zbog stajnjaka i mogucnosti da spremim jeftinu prostirku tj slamu.. Ko nema tu mogucnost i mora da kupuje slamu ... bolja je kombinacija sa resetkom

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Ja sam ogranicen prostorom,zato ide resetka,,...A za par godina je u planu jedna za 50kom i ona ce biti sa kosim podom zbog stajnjaka,nije mi slama problem a stajnjak mi treba za njive
 
Sve vise se kosi sa seckom ... tako da ko nema svoje zito a treba mu kao meni 5. 6hiljada bala. Pa i da mi je neko da dzabe ... dok pobaliram dok platim da mi dovezu .. Izadje i mene 25dinara.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh