Tov junadi

Nije ovo smjesa, nego pitam koliko koja zitarica ima proteina u 100 kg.. Npr, da li kukuruz u 100kg ima 8% proteina, da li psenica u 100kg ima 13% proteina i tako za ostale?
 
tu farmu su snimali i prikazali u svakoj emisiji svaka cast ljudima lepo rade samo matematika daj boze da je tako po meni sve ispod 2.1 euro je cist gubitak da kupujem hranu bio bih u minusu ovako moja hrana koju prizvedem ide jeftinije teladi sve manje i sve su skuplja sve losija za tov nece ljudi da drze krave nekad su bikove hranili cistim kukuruzom i senom posole malo sa soli i to je to sad ko svinje soja suncukret premiks gde su lecenja uginuca naduni malo smo pneuoniju resili vakcinom al pitaje je i to dokle traje jebiga bar svinjari nemaju zuljeve na rukama ako gube gube gospocki za raliku od ns tovljaca junadi
 
Jel koristi neko suncokretovu pogacu umesto sacme,kakva su iskustva?ja sam od skoro poceo da dajem za sad nista jos ne mogu reci konkretno.
 
Razlika je 8 dinara.

- - - - - - - - - -

804546_1009217245791561_179693106_n.jpg

10524138_1009217295791556_1683595526_n.jpg

12825156_1009217312458221_1161098874_n.jpg

12834732_1009217285791557_1265371707_n.jpg

Uzet pre neki dan,covek tvrdi da ima krvi Belgijanca uglavnom siri je od sve i jednog simentalca strasno tele.
 
Treba uskoro da prodajem bikove imaju oko 600kg i zvao sam kupca, cekam. Medjutim danas primetim kod jednog pokidana usna markica, znaci ima mindjuse na oba uva ali na levom prednja strana ocepljena, fali deo na kom se nalaze oba broja. Sta mislite da li moze da prodje ovako u klanici, jel imao neko slicnu situaciju, pitao veterinara kaze ako narucimo drugu moram cekati 20 dana da urade. Ne cekami se, a ova serija markica ubi boze i na jos dva vise samo sto nisu otpale, isteze se plastika sto prolazi kroz uvo i kad se otanji, a oni se malo carnu rogovima ode mindjusa.. Ako je imao neko slicnu situaciju unapred zahvaljujem za savet...
 
Treba uskoro da prodajem bikove imaju oko 600kg i zvao sam kupca, cekam. Medjutim danas primetim kod jednog pokidana usna markica, znaci ima mindjuse na oba uva ali na levom prednja strana ocepljena, fali deo na kom se nalaze oba broja. Sta mislite da li moze da prodje ovako u klanici, jel imao neko slicnu situaciju, pitao veterinara kaze ako narucimo drugu moram cekati 20 dana da urade. Ne cekami se, a ova serija markica ubi boze i na jos dva vise samo sto nisu otpale, isteze se plastika sto prolazi kroz uvo i kad se otanji, a oni se malo carnu rogovima ode mindjusa.. Ako je imao neko slicnu situaciju unapred zahvaljujem za savet...

Ja moje dajem bez pola markice na usima,pa nista,ne gleda to niko bitni su pasosi.
 
Moze li netko napisati tko drzi na vezanom sistemu junad, koliko daje koncentrata npr. kad tele ima 150kg a koliko kada 300kg? I koliko jedan bik pojede za vrijeme tova i koliko dugo traje tov?
 
Kod nas su bikovi na vezu,pisao sam vec.Bikovi starosti 15 meseci(kupujem telad starosti 7 dana) tezine 567 kg,hranjeni po principu 1 kg koncentrata na 100 kg telesne mase.Krecem sa 18 % proteina,i do 400 kg skinem na 13-12%.Moze to i bolje ali zaskripalo je sa lucerkom zadnjih 3 meseca tova.Inace ni sa njom ne preterujem,
 
Pozdrav svima


Hteo sam da cujem vase misljenje imam svoj:kukuruz,jecam,nesto sojinoga griza i mekinje kako da od ovoga izmijesam dobru hranu za tov junadi.
 
Nazad
Vrh