Tov junadi

srdjane kolko sad treba tele da pojede starter koncetrat od prilike ?da bi poceo posle da dajes drugi koncetrat??
 
Kako to planiras da izvedes sa kojom masinom ? Mislis da pokosis ovas kosacicom i sta onda sa tom masom? Ratko ima tu rol presu i motalicu i nije daleko od mene e sad koliko bi kostalo po bali neznam? Neznam dali bi mogao obican jednoredni silokombajn da se koristi za ovo siliranje (vilama da se ubacuje masa u njega)? Posto bi se to odradilo u maju mogao bi da se poseje silazni kukuruz posle ovsa?
Malo kasnim ali dobro :D ....Pa kombajnom za senazu,pokosim uvece i ujutru siliram,samo pitam koliko bi takva silaze mogla vremenski da izdrzi u silo jami,a da se ne ukvari?
 
Srdjane koliko su kostali u proseku telci?odakle si stigli..
Telad su iz dela golija... nova varos... zlatibor... direktno kupovani od ljudi iz sela.. cen je 455evra kupljeno 50komada.. najmanji imaju 105 a najveci do 13t... prosek je bio 120kg kod mene vagani.. hvala

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Danas vakcinisani ... ketlmaster... ivermektrin.. draxsin... i vitamin ad3eRetard..
bc1de3a48a01c0a6684148555dc71a6d.jpg
b44ecb1351484d3ee8ed6e67b861e17a.jpg
861d84c5e312116953e4f9c1c09ed02b.jpg
seno... metalne jasle pune granula na volju... i na kraju pojilice.... od prvog dana sve na volju...
5982ca40f243c2cb93782f48421a7c24.jpg
186af24cc760890a7e1cbc91a89ad629.jpg
42a59a0adf767da6c6925b7bf549f19c.jpg


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
To nije puno para, mi smo takve prosle godine u ovo vrijeme kupovali za 600eura!
Ne bih se slozio s tobom,na cenu junadi od 1,8e po kg cena teleta od 3.8e kg je puno,ali kvalitet je dobar i nema jeftinije:sta:Neka realna cena za ovu telad bi bila 400e po komadu....

Ne mislim nikoga da uvredem ili da kazem da je kolega Srdjan preplaio telad,samo kazem na opste stanje u poljoprivredi,skupa su telad na osnovu cena bikova...
Da si bikovi 2e,a telad 3e kg bilo bi dosta isplativije raditi tov
 
Idemo u off,:osmeh:
Ali moram ovo da ti kazem,pogresio si u poruci gore,nije tvoj problem sto bi telad bila 3e,ti bi za tele od 150kg dobio 450e,problem je u tome sto ti je cena sirovog mleka mala,pa onda gledas da se iscupas na teletu i zaradis sto mozes vise...
Moramo malo biti realni jer celokupna slika nase poljoprivrede je katastrofa i jedno vuce drugo,tebi malo placaju soju i zitarice,a prodaju ti ih duplo skuplje koz koncentrat,daju ti neku minimalnu cenu mleka,a naplate ti sest puta skuplje naftu,ne dobijes subvencije,a traze porez,...
 
Idemo u off,:osmeh:
Ali moram ovo da ti kazem,pogresio si u poruci gore,nije tvoj problem sto bi telad bila 3e,ti bi za tele od 150kg dobio 450e,problem je u tome sto ti je cena sirovog mleka mala,pa onda gledas da se iscupas na teletu i zaradis sto mozes vise...
Moramo malo biti realni jer celokupna slika nase poljoprivrede je katastrofa i jedno vuce drugo,tebi malo placaju soju i zitarice,a prodaju ti ih duplo skuplje koz koncentrat,daju ti neku minimalnu cenu mleka,a naplate ti sest puta skuplje naftu,ne dobijes subvencije,a traze porez,...
Silno gresisi sinko ( iz crtanog filma) krave dok su zasusene nedaju mleka ........ bolje da telice prodamo bosancima , bolje placaju , kupim juga i pocnem dasvercujem na zadnjem sedistu
 
Ja sam u septembru telad od 120 kg placao 560 e prosjek, 13 komada kupio. Junad sam prodao u novembru 7 komada po 2,3 e, a posle mjesec dana sam prodao 6 komada po 2,2 e.
Skupa su kod nas telad.
 
dr.srdjan12 -- Jel to otisli bikovi, pa je ovo nova tura ili su u drugim boksovima smesteni ?

Lepo za videti, ali previse hrabro za uraditi.
 
dr.srdjan12 -- Jel to otisli bikovi, pa je ovo nova tura ili su u drugim boksovima smesteni ?

Lepo za videti, ali previse hrabro za uraditi.
Nisu otisli bikovi jos... ceka se da krene Bosna sad od prvog febrruara izvoz za Tursku... A imam ja spremnu veliku novu stalu... vidi se na slikama... tu zimi stavljam telad ili odvajam neke sa kojima imam problema u lecenju. Topao je objekat a ima i ventilaciju ... dva manja ventilatora koja izvlace zagusljivi vazduh.... da ne kazem amonijak. Ne znam zasto previse hrabro...??? zima je bolja za goveda nego vrucine.
e43c325ff81c5f1beb8e0f41a9b5a891.jpg
a3b4170a703759322a0a4b10ea9141ab.jpg


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh