Tov junadi

Putin..... Jesi ti siguran u to sto pises 100posto!?? Sve cu vam reci tokom februara.. ako bikovi odu za Bosnu... da ne nagadjamo sad.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
6bfcfebf572baabee78e8a509d181329.jpg
ovo ce biti los bik... slabo ce se toviti E da su svi tako losi

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
nije problem cuvati problem je kako je oteliti kad dodje vreme.jedino ko cuva na pasu .pa mozda se oteli lako.inace koja ne seta bogami noz ne gine.
 
Semenio je jedan kolega iz sela Jarak, 4 holstajn krave i sva 4 teleta su bila vrh, ovog jednog sto on zna 12,5 meseci zivota 681 kg zive vage i 402 kg mesa mesar se krstio kad je video tog bika.Kaze da ce opet na prolece semeniti sa belgijancem i da budu sitnija telad
 
Za sarole?U kom roku signe seme kad narucis?
Pa da, za bika "Fratello" (rasa Sarole). Seme stigne kad ide njihovo vozilo za nas kraj, ima odredjeni datum za svaki mesec je drugacije, obicno ide 2 puta mesecno.
7943962c354e1a419404acb96e19df78.jpg



Zarkov mali :)
user-online.png

cekaj pa al sam semenis?kako sas priznanicu?
Sam osemenjavam, a na koju priznanicu mislis? Ako onu za v.o. zbog maticenja, nemam. Nego maticaru kazem ime i HB broj bika i sve u redu, ionako priznanice koje izdaju neki nasi veterinari su nepotpune i sa njima nemogu nista da uradim (kao kad ih nemam)..
 
da na tu mislim vetrinarsku.znaci u danasnje vreme mora na sve nacine da se stedi.,al ostaju iz prve kad semenis? i ono naj bitnije u sta cuvas seme??
 
Nazad
Vrh