Totalni herbicidi

Nece imati bas nikakvog uticaja na kukuruz nebrini . Kolicina vode nije bitna cak sto manje to bolje . Za mraz , nebi trebalo biti problema , al mozda neko drugi misli drugacije u vezi mraza
 
Odradio sam prskanje totalom 14.03 i "totalno" sam nezadovoljan rezultatom, kao da sam prihranio ljulj, dan je 8 dana od prskanja i on uopste nije promenio boju, jos dobio tamno zeleniju znaci dejstvo velika nula.
Isao sam sa 7 litara po ha stavio sam i okvasivac, jedino ako je jos rano za rezultat ali valjda ako ima efekta bar malo je trebao promenit boju.
Jedino sta sam primetio oni dosta manji bokor ljulja je pocrvenio ali oni veci nista.
Da li ima kakav herbicid koji moze resiti ljlulj a kojim bi isao posle sjetva a pre nicanja?
Ponovio bih ja totalom ali mislim da ce kukuruz izac pre ljulja kad posejem ili da ponovim opet totalom sad pre uredjivanja parcele , cetvrtak i petak bas javljaju visoke temperature


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ostala mi jos soja da posejem,trave je niklo odlicno,sto sam i planirao od ove godine kasnu setvu da pustim sto vise korova da nikne jer sam poceo da se mucim sa njima u soji.
Uglavnom pitanje,jel bolje da prvo sad poprskam totalom taj korov pa spremac,pa setva,ili prvo spremac,setva,total ?.
 
Poslednja izmena:
Ja sam spremio pre 3 nedelje, posejao juče i sad krajem nedelje ću da oprskam, vidim da je i sirak semenski krenuo ponegde, taman da uhvatim sto vise korova.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ja ako predjem jednom sa spremacem necu sve pokidati korove garant,cak ce neke i samo zatrpati i nece ih total posle uhvatiti prilikom prskanja.Kontam da je bolje prvom totalom da idem pa posle jedan prohod spremaca i setva,jer dobijem lep setveni sloj iz samo 1 prohoda,nema potrebe da se klackam po njivi za 2 puta.
Samo me plasi,iako zvuci smesno,jel nece smetati klici soje taj total koji ce biti zamesan sa zemljom nakon spremaca ?.
Ja sam pretprosle godine imao neki problem sa kukuruzom gde sam flekovao totalom isti pre nicanja,samo nisam siguran jel bilo jos necega u prskalici osim totala,sumnjam da je mozda ostao max51 od soje,mozda,a i zemlja je slabo humusna,oko 1.5-2%.No uglavnom od tada me strah da koristim total xd ...
 
А што не посејеш па не опрскаш? Хоће ли биљка усвојити 100% тотал кад му треба најмање 7 дана да се спусти у корен, а нећеш ваљда толико чекати да припремаш и сејеш?
 
Moram onda prvo spremac,pa setva i onda total,to jeste jedna opcija.Samo ce neke korove spremac samo zatrpati,i garant ce neki deo njih izbiti kasnije na povrsinu,posle prskanja.
 
Moram onda prvo spremac,pa setva i onda total,to jeste jedna opcija.Samo ce neke korove spremac samo zatrpati,i garant ce neki deo njih izbiti kasnije na povrsinu,posle prskanja.
Po meni je dobro prvo spremiti ranije njivu, ostaviti da se oporave korovi i niknu novi, poseje i onda pre nicanja oprskari total+dubinski za soju ili samo total za kukuruz i td
 
Nazad
Vrh