Totalni herbicidi

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.100
Sad vidim da nema tema za totalni herbicid,pa sam otvorio

Dragojlo je napisao(la):
Zar total nema i produzeno delovanje preko zemlje kasnije na koren, pa da posle skrese i kukuruz kada nikne, znam da posle tretiranja nekih povrsina total herbicidom bi trebalo tek posle 2 godine sejati zitarice,trave i sl:haha: Sta je tu tacno, znam ovde sam negdje gledao kako je covek imao losk kukuruz spalio ga neki herbicid koji je godinu ranije koristen u nekoj kulturi dali soja nisam siguran

Pozdrav :ppozdrav:

Total deluje samo kontaktno, odnosno samo ako padne na korov koji je već nikao. Preko zemlje ne deluje. I posle prskanja možeš sejati sve bez ograničenja. Sigurno si pomešao sa nekim drugim herbicidom.

Dragojlo

Član
Učlanjen(a)
15 Feb 2010
Poruka
821
Kada kazes Total herbicid, mislis tipa Ouragan, Herkules, Galop, Basta i sl. da oni recimo mogu u kukuruz posle setve a pre nicanja bez problema?

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.318
Misli na Glifosav.
Ja sam prošle godine na propali usev graška usejao pasulj i odmah oprskao Glifosavom.
Grašak i sav korov se sušio a je pasulj nikao.

oldtimer

Član
Učlanjen(a)
16 Sep 2008
Poruka
2.221
Koji sistem koristite za spajanje prohoda kada tretirate strniste totalnim herbicidom.

Ja sam ranije isao napamet, ali mi se pokazalo nepraktis\cno, jer sam mnogo preklapao, pa sam i trosio mnogo sredstva. Sada nosim dva stapa na koje vezem neku kesu bele, ili zute boje (da se vidi s druge strane njive), i razmeravam svaki prohod. Malo sporije, ali manje kosta! :cool:

zorancile

Novajlija
Učlanjen(a)
16 Mar 2010
Poruka
3.141
Postoji neki uredjaj koji se stavi na prskalicu i pravi penu koja kaplje na kraju krila, tako da ostaje cela linija od pene (nešto kao sapunica). Nisam ga nikad video uživo, samo u nekom prospektu. Jel znate nešto više o tome?

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.166
Zorane,
Guberova prskalica ima taj sistem, vidi kod njega.

Boki-Vl

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2009
Poruka
929
Igor578 je napisao(la):
Pozdrav za sve ! :ppozdrav:
Ja sam prskao njive na kojima je bio suncokret i posle 3/4 dana je kurov vec poceo da žuti.
Boki-otprilike bi posle 2 nedelje moglo da se tanjira! :ppozdrav:
O.K hvala, kojom dozom si isao ti? Ja sam isao sa po 2l/kj

GANGA

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
5 Jul 2010
Poruka
535
Doza zavisi od vrste korova od 3 lit do 8-9 lit. za sirak skoro je na donjoj granici ali poponac ide gornja doza, a što se tiče navigacije tu je TRIMBLE EZ250 zadužen i verujte jedna od boljih investicija u zadnje vreme koja je fenomenalna.

Vrh