Totalni herbicidi

Da,lako bih se tako igrao da imam diskosnu sejalicu.Zemlja gde ide soja ,posle desetak litara kisa i nodetka bi imala blago uzasno usejavanje....
 
Prosle godine sam prskao soju u kotiledonima totalom, bilo sve ok, al je bilo suvo, ne znam dal bi sad ova vlaga zeznula stvar. Ne znam Arkadije ja bih prvo spremač, setva pa total, al opet kako znamo u kakvom su stanju korovi kod tebe.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Cicak,ambrozija tek nikli manje vise,palamide ima u krugovima po njivi nikla je rano,sad je oko 10-15cm visine,uglavnom ta tri korova ima,ambrozije najmanje.Planiram 5-6 litara totala po hektaru ...
 
Da,lako bih se tako igrao da imam diskosnu sejalicu.Zemlja gde ide soja ,posle desetak litara kisa i nodetka bi imala blago uzasno usejavanje....
Ako su ti nozevi novi odnosno ostri ne znam zasto te plasi ta setva.
Ja imam parcele gde ide suncokret gde je baceno djubrivo i dva prohoda poluteskom drljacom i posle toliko kisa i sabijene zemlje sinoc je nesto posejano i sasvim je ok.
Dubina 3-4 cm. Kad vreme dozvoli sledi prskanje pre nicanja sa oko 1,2 l/kj totala + Terbis 0.75 l/kj
 
Znam ali ovo je druga zemlja,imam i ja iste gde bi mogla nodetka sejati posle nekog vremena i padavina,ali i tu postoji granica za nju.Dok ova zemlja gde ide soja je tezeg tipa,glinovita,traktor tu sad ne tone u zemlju skoro ni malo,a kamoli raonik.
 
Ima, kupiš barcley galeru total (tako nekako se zove). Eventualno da sipaš okvašivač sa ovim totalom koji ti peni ali samo Inex. Ne imox ili neki treći.
 
Inex imam kući i svi mi govore da od okvašivača jos vise peni! Problem je samo u totalu
 
Poslednja izmena:
Ja sam sipao onaj Trend okvasivac prošle godine. Njiva malo dalja, došao tamo, ono kao pena party da praviš....
 
Ja pre neki dan zavrsio prskanje i kada sam sipao drugu turu vode od 1200l je bilo 1000l pene koja je izasla na poklopac
 
Inex je okvasivac i antipenusavac. Odlican je.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Koliko treba da prođe vremena do kiše da uspe prskanje totalom?

Išao sam danas da ručnom prskalicom oprskam prostor između prvog reda kukuruza i lenije, lenija ide celom dužinom pored njive, skoro niko ne ide njom i zarasla je u prirevinu pa se trava stalno preliva i u njivu. Međutim, nakon jedno 10-15 minuta od prskanja počela je kiša, nije bila jaka, oko 6 litara za 4 sata. Pa da znam treba li sutra da ponovim prskanje ili da čekam da vidim rezultat?
 
Trebalo bi da bude ok. Dešavalo nam se da prskamo travu ispod žice-ograde i ubrzo naiđe kiša... Imam utisak da je čak i bolje uspelo.
Jednom sam u prskanju žita protiv korova hteo da okupam među, i u tom okretanju levo-desno (na levu stranu gledam i nišanim sa krilima među, na desnu stranu se okrećem i gledam koju sekciju da uključim) naravno uključim pogrešnu sekciju i okupam komšijinu repicu. Momentalno sam je oprao sa 5lit čiste vode, međutim..... Pala repica ko 21. Sreća pa sam stajao u mestu i nisam puno sj..o.
 
Nazad
Vrh