Totalni herbicidi

Колеге, можда је била прича о томе раније..да ли Матон у комбинацији са тоталом може да шкоди пшеници коју треба посејати? Ове године је био сунцокрет на парцели
 
Mislim da cak i danas u uputatvu Matona pise preporucene doze kad se prska psenica. Znaci ne skodi sigurno kao “sledecem” usevu.
 
Хвала на брзим одговорима. Прскао сам кукуруз ове године са Матоном и одрадио је посао момачки. Додуше, промакао ми је текст да је и за пшеницу..ваљда кад те не интересује тренутно и не читаш даље
 
Mislim da je cak i na flasi nacrtan i kukuruz i psenica, a na poledjini pise svakako....ako ne nove flase, stare znam da su imale takve slike
 
Maton se u praksi ne koristi, potisnuta su ga druge aktivne materije na prvom mestu zbog vremena primene, mogu u kasnijoj fazi pšenice da se prikažu u odnosu na maton.
 
Ne deluje total...
Kod mene su cigle na dvorištu, baš bude klizavo hodati preko njih...Skinem sa cigala peračem pod pritiskom...Doduše, sporadično ih ima, u jesen ili preko zime, ako je blaga kao ova...
 
Imam jedno pitanje u vezi pomenutog herbicida (total) da li ce biti efekta ako tretiram korov na temperaturi 18-20 stepeni a drugi dan ujutro recimo bude mraz?
Kojom kolicinom vode na 1 ha je najbolje da prskam i da li ama bas nikakvog uticaja nema na kukuruz kad budem sejao tamo negde u aprilu.
Planirao sam da sutra to odradim preko oranja, dosta je ravno pa valjda uspijem


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh