Torpedo

Posedujemo torpedo tx 75 kojem je rezervoar fabricki ispod kabine sa leve strane,kao na zapadnim traktorima. Traktor se zadnjih par godina redje pali ali nikad nije bilo problema iako mu pumpa nije u najboljem stanju.
 
Dođi da rešiš moj problem ali nemoj kao ostali pre tebe da mi uzmeš pare i ostaviš me u problemu ili mi napraviš novi problem. Svi su se relevantni izređali, mene problem koštao hiljade evra (ne samo taj problem) i ništa nije rešeno, a krivica uvek prebacivana da ono što baš taj majstor nije dirao i sve tako u krug. Ali je činjenica da taj problem nisam imao dok nije spušten rezervoar. Dok na drugom Torpedu nemam taj, a ni druge probleme. Da napomenem da nikada nisam štedeo na ulaganjima u bilo šta, što mogu potvrditi oni koji me poznaju. PS: jedan majstor mi je rekao da mi je traktor uvračan, nisam siguran da li je bio sarkastičan

Evo cim resim moje probleme prelazim na susedne opstine 🤣

Sto jednostavno ne vratis nazad rezervoar? Na tako starim masinama i ko zna kakvim delovima bilo sta moze biti problem. Ni meni nije curilo hidraulik ulje dok nisam predihtovao pogresnim gumicama pa sada moram ponovo.

Uradi osnovnu dijagnostiku prvo da li nepovratni ventil zadrzava gorivo? Filter na crevu pa gledaj da li ga isprazni posle dan-dva... ko to moze znati napamet i ja samo vozim dok ne crkne pa popravljam.
 
Na mojoj 90-ki rezervoar je dole više od 10 godina i nikada nije bilo problema. Ako je ac pumpa dobra ona mora da vuče gorivo.
Imam ja drugu 90-ku isto preko 10 godina rezervoar dole i nikada nisam imao problem. Smeta mi što je namena foruma razmena iskustava, a neki se sprdaju. Mnogi su mi majstori prošli kroz avliju i smejali se da sam glup i da će oni to rešiti, uzmu pare a problem be reše. Na moju reklamaciju kažu da traktor gurnem u kanal, a k.rčili su se, pametovali i uzeli pare. Bez stida i srama. To isto se dešava i ovde. Niko nije rekao ,,platiš mi kada se uveriš da sam ti rešio problem" i bez vređanja i ponižavanja
 
Ma danas svako uzima sebi za pravo da bude majstor… ako se nafta vraca mora biti da negde izmedju ili povuce malo vazduh na cevima ili ventilici ac pumpe nisu idealni… dosta je jedna dlaka i tu ce primiti mehuric crevo staro, bilo sta… losa sonda u rezervaru(ako odgore uzima naftu), ima sto mesta gde bi se desilo.
 
Ja uvek idem od tih najprostijih stvari tipa holender, crevo, platna, usisna cev ako vuče od gore, ac pumpa.. Za pojačan dim sam rekao šta je, neko je verovatno od majstors pojačao startno punjenje da bi motor lakše palio. To može da se koriguje na licu mesta na pumpi. Može da se desi da odušak na rezervoaru ne radi kako treba..
 
Ja sam imao problem na starom kombajnu. Prvo palenje muka. Posle u toku dana sve normalno. Kad odstoji preko noći opet ista priča. Menjali creva. Menjao ac pumpu. Na kraju uzeo ključ i dotegao sve holendere. Jedan na filteru bio otpušten i tu je dobijao vazduh. Eto, sitnica ali nas namučila...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Узео за Торпеда у КНД јел их користио неко кажу да су германи:)
325463906-717077393254660-4226914049130699268-n.jpg
325435982-612845920668809-6990202136281812494-n.jpg
 
Ја сам исто користио фрад па после кинеза унифлукс сад сам узео ове мада исто ценовно гледано чисто сумњам да су немачки.
 
Poslednja izmena:
Трактор преко ноћи ујутру не може да упали нема дима док не куцнем пар пута по пвп,Сваки наредни пут нормално састави али током ноћи кад одстоји ујутру иста ствар се дешава.Да ли има ту нека цака да се то отклони или мора на сто код бошисте
 
Ako je rezervoar na svom mestu ,može i bez AC pumpe.Pomerilo se startno punjenje.Verovatno mora pumpa na štelovanje .
 
Требаће ми ових дана трактор да завршим прихрану, да ли смета да се тера тако да не проузрокујем још горе
 
Ako neko zna za pomocne klipove i ja isto trazim za 75icu

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh