Torpedo

Nešiću u ergeli bi trebao jedan Fendt iz serije 300, da ti ne kvari koncepciju. 😁
 
Zavisi sta sve mora da se menja. ja sam juce kupovao za mog TD 45 delove za generalku (menja se sve osim caura bregaste i pumpe za ulje) i izadje sve oko 40.000din.
Al kao sto Deks rece, dok god pali dobro ne treba dirati. Moj je recimo vec na 5C jedva palio a duvao je na iberlauf toliko da je davio u kabini. Sto se snage tice, konji pocrkali :haha:
Које склопове и где су узео
 
Бубрег да прода за Фенда после редом и остале органе за довођење у неко пристојно стање
 
Pa meni bi bilo, tesko sipati, kada prolijes smrdi u kabini, sve nedostupno i masno od kablova elektrike.
 
Ima raznih ideja, ali generalno zamisli da je na taj traktor stavljen motor, onda jedna guma na kojoj lezi taj rezervoar i onda rezervoar. Posle se samo zasrafe svi ostali delovi traktora oko toga. I kada ta guma propadne rezervoar cese lim o lim i ume da procuri i onda moras da redom rasklopis pola traktora da dodjes do njega i da ga krpis i zamenis tu gumu.



Ako bilo gde popusti ovaj var okolo, gorivo curi u kabinu, ili jos bolje po cilndrima pa turbina smrad ugura u kabinu.
 
Poslednja izmena:
Rdjavom k.... i dlaka smeta.
I ako izgubi gorivo, ova ac pumpa brzo navuce gorivo a ovaj traktor i njegova pvp pumpa nemaju prob sa vazduhom, malo se zavergla i pali bez problema i nekakvih ozracivanja.
Najbitnije videti kako dela hidraulik, a za menjac se pomoliti Bogu!!
Ako nije zapinjao i radio teske poslove ne bi trebalo biti problema...
Vizuelno izgleda sacuvano.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam radio na svom 75 motor. Ostavio kod majstora da riješi hidrauliku i dobio traktor sa zaribanim motorom nazad. Obrade radilice,novi ležajevi leteći i ležeći, aksijalni ležaj radilice, garnitura dihtunga i smeringa, ležaj, ulje i filteri i uljna pumpa nova postavljena. Sklopove nisam imao potrrbe mjenjati. Ovo sve navedeno me je izašlo oko 300€

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh