Torpedo

Rdjavom k.... i dlaka smeta.
I ako izgubi gorivo, ova ac pumpa brzo navuce gorivo a ovaj traktor i njegova pvp pumpa nemaju prob sa vazduhom, malo se zavergla i pali bez problema i nekakvih ozracivanja.
Najbitnije videti kako dela hidraulik, a za menjac se pomoliti Bogu!!
Ako nije zapinjao i radio teske poslove ne bi trebalo biti problema...
Vizuelno izgleda sacuvano.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Upravo zbog ,,prepametnih'' sam se i sklonio sa foruma. Prepametni, imam takve traktore i znam o čemu pričam. Sve je to mnogo bolje kada su traktori novi, a ne kao ovi o kojima pričamo sa 40+ godina. Inače penzionerka vozila samo do pijace i nazad, uglavnom su takvi traktori. Vidim da meni nije ovde mesto. Želim vam sve najbolje
 
Ja ne znam o kom traktoru ti pises, nikada ga nisam ni video a ovde sam slucajno
Bolje i da se sklonis nego da mracis nesto drugim ljudima, onaj ko kupuje traktor star 40+ god je lud i nije cuo za nov.
Danas je retko kakav problem ne resiv, za onog ko ima volje tako da ta sitnica koju si naveo za mene je beznacajna.
Sretan put...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja ne znam o kom traktoru ti pises, nikada ga nisam ni video a ovde sam slucajno
Bolje i da se sklonis nego da mracis nesto drugim ljudima, onaj ko kupuje traktor star 40+ god je lud i nije cuo za nov.
Danas je retko kakav problem ne resiv, za onog ko ima volje tako da ta sitnica koju si naveo za mene je beznacajna.
Sretan put...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Hvala pametni na savetu. Ne znaš o kom se traktoru piše ali moraš da se pametuješ i ničim izazvan da vređaš. Ja ne mračim, samo pišem šta se često dešava kada se rezervoar spušta. Lepo je čovek pitao i lepo sam mu odgovorio. I onda se ti nađeš da vređaš. Nije lepo, a ni kulturno vređati nekoga ko od usta odvaja da kupi traktor 40+ godina. Ja imam i nove zapadne CVT traktore i nikada mi ne bi palo na pamet da vređam nekoga ko jedva može da kupi IMT 533. Ko se bori sa onim što ima i gde ima. Pozivam odgovorne za forum da reaguju na vređanje ljudi koji ne mogu da kupe nov traktor.
 
Hvala pametni na savetu. Ne znaš o kom se traktoru piše ali moraš da se pametuješ i ničim izazvan da vređaš. Ja ne mračim, samo pišem šta se često dešava kada se rezervoar spušta. Lepo je čovek pitao i lepo sam mu odgovorio. I onda se ti nađeš da vređaš. Nije lepo, a ni kulturno vređati nekoga ko od usta odvaja da kupi traktor 40+ godina. Ja imam i nove zapadne CVT traktore i nikada mi ne bi palo na pamet da vređam nekoga ko jedva može da kupi IMT 533. Ko se bori sa onim što ima i gde ima. Pozivam odgovorne za forum da reaguju na vređanje ljudi koji ne mogu da kupe nov traktor.
Uhvatio si se sitnice kao pijan plota.
Jel bitno koji je traktor ako je rezervoar spusten ispod ac pumpe??
Imao sam iskustvo sa ovakvom situacijom, naravno isto Torpedo i odgovorno tvrdim ako je sve ok, gorivo ne sme nazad!
Postoji resenje i ako dodje do toga, nepovratni ventil, 500din.
Druga varianta, elektronska ac pumpa, 2000din.
Ne interesuju me tvoji novi "CVT" strojevi, zaobidji me tom pricom.
Ovo za vredjanje okaci macku o rep, svi znaju da sam to rekao u sarkazmu, i ja radim sa krsevima 40+ starim, ti sebi kupuj nove i ne sikiraj se za sirotinju, mi ne volimo da nas bogati zale!!
Ne volim da se raspravljam ali mi je nekad teze da precutim na glupost.
Necu ti vise odgovarati, nema smisla dalje bilo sta pisati, srecno!




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nema smisla nastavljati se sa prepirkom, mozda neko nije primetio sarkazam, nije isto kada se kaze i napise.

Problem polozaja rezervoara i dotoka goriva je davno resen relativno jeftinim delovima, pa je i stare traktore moguce modifikovati i dobiti na funkcionalnosti ili udobnosti. Torpedo je zasnovan na prilicno staroj osnovi Deutz 05/06 serije i ima dosta toga sto se na njima moze unaprediti ili poboljsati. Ko nece - naravno da ne mora :)
 
Komsija terao godinu dana 75 cu sa kanisterom u kabini umesto rezervoara ,enoga y
ziv je jos umro nije,fala bogu.
 
Uhvatio si se sitnice kao pijan plota.
Jel bitno koji je traktor ako je rezervoar spusten ispod ac pumpe??
Imao sam iskustvo sa ovakvom situacijom, naravno isto Torpedo i odgovorno tvrdim ako je sve ok, gorivo ne sme nazad!
Postoji resenje i ako dodje do toga, nepovratni ventil, 500din.
Druga varianta, elektronska ac pumpa, 2000din.
Ne interesuju me tvoji novi "CVT" strojevi, zaobidji me tom pricom.
Ovo za vredjanje okaci macku o rep, svi znaju da sam to rekao u sarkazmu, i ja radim sa krsevima 40+ starim, ti sebi kupuj nove i ne sikiraj se za sirotinju, mi ne volimo da nas bogati zale!!
Ne volim da se raspravljam ali mi je nekad teze da precutim na glupost.
Necu ti vise odgovarati, nema smisla dalje bilo sta pisati, srecno!




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Stavio sam nepovratni ventil. Samo još nisam stavio Varo menjač. Imam 56 godina. U poljoprivredi sam od rođenja, samostalno 35 godina. Sumnjam da i video tako lepo i kvalitntno prerađenog Torpeda u svom životu. Naravno da sve može da se reši ali koliko to košta ? U svog Torpeda sam uložio u sadašnjim parama malo ispod 20.000e, a u parama od pre 15 godina me je koštao 2.000e. Možda nisam imao sreće ali znanja i iskustva u meni i ljudima oko mene ne manjka. Jednostavno je kolega postavio u temi ,,Torpedo" pitanje kakve mogu biti posledice spuštanja rezervoara. Ja napiso i ti se naśao pametan da mi soliš pamet. I dalje imaš potrebu da se pametuješ, a ti si se umešao u diskusiju. Lepo sam te pitao ,,šta sam pogrešno odgovorio kolegi ?". Vrati se na svoju prvu poruku meni upućenu, ako ne razumeš gde je problem pitaj nekoga. A slučajno sam verovatno stariji i od tvog tate. Sve najbolje ti želim, a svoju pamet iskoristi za lični uspeh.
 
Nema smisla nastavljati se sa prepirkom, mozda neko nije primetio sarkazam, nije isto kada se kaze i napise.

Problem polozaja rezervoara i dotoka goriva je davno resen relativno jeftinim delovima, pa je i stare traktore moguce modifikovati i dobiti na funkcionalnosti ili udobnosti. Torpedo je zasnovan na prilicno staroj osnovi Deutz 05/06 serije i ima dosta toga sto se na njima moze unaprediti ili poboljsati. Ko nece - naravno da ne mora :)
Dođi da rešiš moj problem ali nemoj kao ostali pre tebe da mi uzmeš pare i ostaviš me u problemu ili mi napraviš novi problem. Svi su se relevantni izređali, mene problem koštao hiljade evra (ne samo taj problem) i ništa nije rešeno, a krivica uvek prebacivana da ono što baš taj majstor nije dirao i sve tako u krug. Ali je činjenica da taj problem nisam imao dok nije spušten rezervoar. Dok na drugom Torpedu nemam taj, a ni druge probleme. Da napomenem da nikada nisam štedeo na ulaganjima u bilo šta, što mogu potvrditi oni koji me poznaju. PS: jedan majstor mi je rekao da mi je traktor uvračan, nisam siguran da li je bio sarkastičan
 
Kolega, onda pozoveš popa da okadi traktor, komšije da sve to malo zaliju i radi svake sigurnosti, svratiš kod neke garave. Da vidiš kako će onda Topedo da radi. ;)
 
Kolega, onda pozoveš popa da okadi traktor, komšije da sve to malo zaliju i radi svake sigurnosti, svratiš kod neke garave. Da vidiš kako će onda Topedo da radi. ;)
Ja sam mislio da je ovo ozbiljan forum, da služi razmenjivanju iskustava i saznanja. Međutim vidim da se forum pretvorio u sordačinu, baš kao i celan nam država. Sve najbolje vam želim. PS: stari ljudi su govorili da ako se nema šta pametno reći da je bolje ćutati ali trenutno su najglasniji oni što zaista nemaju šta pametno reći
 
Ja mogu da ti kazem da na torpedu gledam da je rezervoar bar preko pola pun i nemam samo tad dosta problema . Da ga spustim dole nize mogu misliti tek tad , jedino odma da stavim elektricnu pumpu .
 
Ja mogu da ti kazem da na torpedu gledam da je rezervoar bar preko pola pun i nemam samo tad dosta problema . Da ga spustim dole nize mogu misliti tek tad , jedino odma da stavim elektricnu pumpu .
U nekim slučajevima električna pumpa rešava problem ali u nekima ne. Mora se dugo verglati da se sam izlufira. U svakom slučaju sa električnom pumpom ne treba niko da pumpa. Mislim da je jedino rešenje druga cela ,,boš" pumpa. I uvek postoji mogućnost kod polovnih da je lošija od one koju imaš. Traktor je dimio i neki ,,pametni" majstor je stavio drugu baš bošovu, debelo naplatio, stvorio mi novi problem gubljenja goriva i nije mi rešio dimljenje. Zato i zbog 1.000 drugih situacija sam ogorčen na ,,pametne" ali po mom džepu. Nisam sreo ,,majstora" da odgovara za svoje greške. Za mene su to uglavnom vredni monteri novih delova, a ne majtori. ,,Majstor" je MAESTRO, doktor zanatskih nauka
 
Nije Torpedo ali je isti sistem i isti problem kod Zmaj kombajna 190 sa Tam motorom. Rezervoar je naravno niži preko 1m od pumpe. Čim AC pumpa nije perfektna uvek problem sa prvim paljenjem i pored dodatog nepovratnog ventila. Dimljenje je pojačano startno punjenje, to je rešiv problem. Ja planiram za ovu sezonu da ugradim električnu AC pumpu i da se rešim tih problema.
 
Nazad
Vrh