Torpedo

https://postimg.cc/nCg882S9]
IMG-20230311-205006.jpg
[/URL][/url]
Ne znam koliko se vidi ovo su mi neke slike iz novina sa takmičenja orača, moja duga devetka, deran okrenut leđima moj Markan.Sad mi kasno da napišem istorijat tog traktora i u kakvom je stanju bio kad sam ga zadužio.
 
Sale i sutra je dan, uvek je lepo cuti dogadjaje i dozivljaje iz tog vremena, da ne pricam oodnosu prema poslu.. Bilo je raznih.. Kolegine zene tata rodom iz Starog Leca, a radio na imanju u Konaku jos u vreme kad se radilo konjima, gusrnicarima.. Muka bila, pa poceli da pristizu traktori i on zaduzio novog IMT.. manji neki, covek je NEDELJOM isao na posao iako mu nije bilo placeno, samo da bi ga sredjivao, oprao ga, cistio, brisao.. Danas neki nemaju "kulturu" ni ulje da provere..
 
Taj je imao kvacilo gore i bio brzi… kod nas u selu je bilo par komada kod jednog gazde, vukli za Sid suncokret, kazu dve ture baci danas preko principovca sa rezervarom, a 5100 isao samo jedan dan, kad je gazda vidio kolko je potrosio, odmah ga parkiro… ovaj adriatik je dve zmajevke izvlacio na brdo brzinom manje od starog sporijeg specijala, ali je na ravnom pobego… kazu bilo dozivljaja sa njima, radili onomad dok unprofor nije poceo da zeza… posle isli samo najludji :)
 
Код нас у Сави Ковачевић су биле 75-це све радиле као Фергусони биле универзалне. Прскалице носиле једну назад и једно буре напред, сејале, шпартале, вукле по две змајевке у жетви. Кад су стигле све их тада задужили млади људи и на њима су пензије дочекали, а свака је била код њих очувана као када су и задужене. А најбоља им је фора била да им замене црева на волану кад дође нови тракториста (гуштер) па кад крене да мота у једну страну, а она скрене у другу, који је то преживео психички после је био џомба.
 
Kradjordjevo ih je imalo kazu, kad ujutru stanu u red za gorivo sa plugovima bude red dugacak preko 150m, karikiram cifru uglavnom od garaza do pumpe :)
 
Svojevremeno bivši ELAN iz Srbobrana je isto imao tih torpeda 7506 i 9006 sa i bez prednje vuče jako puno pa kad krene žetva zakače im upovke tehnostrojke i po koja zmajevka pa kad se razmile ko mravi nemoš ih pohvatati a imali dal 10 ili 12 kombaja đura đakovića i dva zmaja 190 pa na svakih (lupam) 5-10 minuta tura puna a kad se ugarilo to je tek bilo jurnjave, nemogu svi da se poređaju u brazdu na duž.
 
Jel moguce da je ovakva kabina?
be0c2b8540df6bccf22c3f02ac47ac8a.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
I tegovi u felnama su od Rakovice...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh