Torpedo

Skoro sam sipao, primetio vecu potrosnju u merdzi.Za traktor cemo videti kada se cedne za oranje.

@ sremac84

Bolje neki dvotaktol.
 
Da li je neko imao simptome cupkanja hidraulike kod 4506,mada i 7506 sve je to isto. I šta je bio glavni uzrok?

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Dobrodosao u klub :haha: :haha:
Tri stvari: manzetna na klipu, gumice u razvodniku i u 90% slucajeva potrosen sam razvodnik. Meni tako cupka godinama. Vremenom sam i oguglao na taj problem.
Sve sam to ranije probao i nista. Idem opet. Novi razvodnik imam ali cu pokušati da nije do gumica stari da ostavim. Nervira me 10 godina samo puni puni puni i sve više.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Nemora tako. Najcesce se zezne gumica na glavnom razvodniku kod montaze.. tu treba imati zivce ruku i mnogo srece… ja sam kod mene bio 4 puta stavljao.. gumicu tek tek ocvikam neprimetno ili na ulazu ili kasnije na zakretanju razvodnika.. pa sam na ulazu dodatno osmirglao ivice da oborim da je ne hvata i jedva nekako uspeo.
 
Nemora tako. Najcesce se zezne gumica na glavnom razvodniku kod montaze.. tu treba imati zivce ruku i mnogo srece… ja sam kod mene bio 4 puta stavljao.. gumicu tek tek ocvikam neprimetno ili na ulazu ili kasnije na zakretanju razvodnika.. pa sam na ulazu dodatno osmirglao ivice da oborim da je ne hvata i jedva nekako uspeo.
Cupka li kod tebe??

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Nemora tako. Najcesce se zezne gumica na glavnom razvodniku kod montaze.. tu treba imati zivce ruku i mnogo srece… ja sam kod mene bio 4 puta stavljao.. gumicu tek tek ocvikam neprimetno ili na ulazu ili kasnije na zakretanju razvodnika.. pa sam na ulazu dodatno osmirglao ivice da oborim da je ne hvata i jedva nekako uspeo.
Disel taj razvodnik beše okrugao i ulazi u ploču hidraulika kod ručice za kipovanje a gumice beše idu nekako spolja u krug i dosta tesno ide?
 
Ne cupka prodo sam ga :)
Ali je bio uredan hidraulik zadnje 2 godine..
da kao cilindar ubacis malo gumica treba da bude od gore na 12 sati, i onda polako da se ugura ravno unutra i okrene se da gumica dodje na 3 sata ( prema sedistu). Vadi se obrnutim postupkom.
To cupkanje je rezultat gubljenja ulja iz dela izmedju razvodnika i klipa, znaci negde curi.. da je razvodnik los cupkanje nebi bilo ostro i grubo nego kilavo… curiti moze na vise mesta.. ta njihova hidraulika je jako kompleksna.
 
Probajte pre montaže da razvodik stavite u zamrzivač i dobro ga ohladite i onda montaža, malo će se razvodnik skupiti da prilikom montaže ne oštetite gumicu, ovo sam ja čuo od nekog lika a treba probati ima neke logike i neće da škodi.
 
Meni puni po dobro. I samo dodaje u klip. Ne znam sta vise da mu radim. Zamenicu razvodnik i sve gumice pa da vidim.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Komplet hidraulik da majstor uradi izađe recimo oko 300-350 evra (ruke + delovi) nema više cupkanja, kipuje na leru, drži mašinu i kad se ugasi po par dana... ne spusti ni milimetar... Radio pre 2 meseca
 
Nazad
Vrh