Torpedo

Oni se bave kabinama… ja sam kod njih uzeo imao sam kabinu sto joj soferka dodje iznad cepa za gorivo… i mogu vam reci da su brave dobre…
 
Traktor doterao parkirao i ujutru nece da mrdne.Drukam ac pumpu(membranska) ide gorivo na luftu ali kad zaverglam nema trunke dima..Ne verujem da je pvp davala bi neke lose simptome a radio je dobro i bilo sve ok...
 
Ratatatui.....kombajn htio premjestiti jer stoji kod komsije, a on bas na to mjesto odredio napraviti neku kučicu.....od subote pa svaki dan prije podne do cetvrtka prosli tjedan se borio s njim, jer sam poppdne bio na ppslu......

I uspio ga upaliti.....ali jedva,kombajn je palio tako da u prazno nije okrenuo ni nakon 9mj......doslovno trenutno je palio...ali ovaj put nema sanse.....a dosao iz suncokreta i tako je ostao,radio potpuno normalno.....

Prvo dima nema na auspihu.....probam ozraciti neide,drukam na pumpi......nista,pa sam pomislio da nije zaglavila letva za gasenje......otvorio poklopcic.....sve radi i pomice elemente.....

Skinem ac pumpu na njoj talozna casica stavim prst na ulaz i neuvlaci prst......skinem taloznu casicu rastavim membranu i sve stima,ocistim ventilice.....sastavim i probam bez casice.....i pravi vakuum,uvlaci prst......posto nisam htio dvaput sastavljat,odem kupiti novu pumpu i nestavim taloznu casicu....sve sastavim,ozracim na pumpi.....krene verglati odvrnem cijev na dizni na 1 cilindru i opet nema goriva,odvrnem vijak za ozraku,prsti gorivo van.....al goriva na dizni nema.....

Odvrnem gore vijak na regulatoru s imbusom,gurnem prst unitra i dodajm gas da vidim jel ga pomice.....i ide kako treba,par puta dam gas do kraja i vratim na nulu da ko malo udari i to ponovim par puta ako ke nesto blokiralo da otpusti.....

Nakon toga pocnem paliti i opet dima nema......uzmem brake cleaner koji je bio pri ruci i spricnem malo u filter zraka.....dam gas do kraja i onda je tek poceo davati znakove na 2 cilindra......

I tako 3 puta i upali,par sekundi trokirao izbacio oblak dima......i poslije radio normalno....premjestio ga,ohladio se.....odem probati upaliti i upali sve ko i prije,bez da je jednom zaverglao u prazno.....trenutno je upalio

Pa nadam se da sam ti pomogao......a da 100% znam sto je bilo,nemam pojma......mislim da je nesto upalo u tlacni ventil ac pumpe i kako napumpa tako i vrati,jer pri usisavanju goriva u pumpu nezatvori tlacni ventil......

A to sve na duri dakovicu 770 gdje je motor bocno pa izmedu pumpe i lima kombajna imas 20cm a neznas kako prici.....jel od gore ili od dolje.....pa eto,probaj tako......
 
Nikad nisam imao takav problem.....jednom na 560 ppslije generalke stavio novu rumunjsku mefin pumpu,upalio ma sve 5.....ugasio, i ppslije nece upaliti....malo kvrcko po novoj pumpi i otpusti.....i upali.....ppslije sam vukao rucicu za gasenje pplako da ga ugasi a ne naglo do kraja pa zaglavi u krajnjem polozaju.....kasnije nakon 50 do 100 rs se to valjda razradilo i nije bilo problema.....
 
Odvrni cevi od dizni i vidi baca li gorivo na prazno dok vergla traktor. Ako ne baca pumpa kod bosiste.
Ili poslusaj kolegu Ivana pa ga probaj upaliti na brake cleaner i vidi sta se desava.
 
Kod skidanja pvp pumpe mogu sam skinuti ili mora majstor?Da li ima nesto na sta posebno treba da se obrati paznja?
 
Skini onaj poklopcic na dekli ispred pvp i samo ce ti se kazati. Obrati paznju na repere a ukoliko ih nema obelezi markerom medjusobni polozaj zupcanika i polozaj same pumpe da bi ga kasnije uzupcio kako treba.
 
Probaj kako sam ja.....jer ako je sve radilo nevjerujem da je do pumpe......na jednom kombajnu 6cil motor, nisu podmazivali pumpu, radila je bez ulja i radi dok je hladan,kad se ugrije ugasi se i nece upaliti.....kad su odnijeli kod bosiste,pumpa plava iznutra.....poslije reglaze,sve radi kako treba......
 
To je i meni cudno ,obicno kad je losija pumpa vide se ti simptomi .Ovde nije bilo daska dima kad ga isturiram samo ono sto proguta zadimi i posle na punom gasu radio je perfektno Imam vremena da se pozabavim snjim pa cu napisati sta je bilo u pitanju.
 
Sta treba zameniti da bi se resio luft rucica menjaca i reduktora na td90? Menjac nema nikakvih problema, ne ispada iz brzina itd ali me nervira sto npr za 1 brzinu rikverc rucice se bukvalno prekrste jedna preko druge.
 
To je i meni cudno ,obicno kad je losija pumpa vide se ti simptomi .Ovde nije bilo daska dima kad ga isturiram samo ono sto proguta zadimi i posle na punom gasu radio je perfektno Imam vremena da se pozabavim snjim pa cu napisati sta je bilo u pitanju.
Verovatno je zaglavio .Ako je ušlo malo vode kroz filter ,nešto u samoj pumpi, ostala prilikom gašenja zatvoreno.Probaj malo spolja ,blago da je kuckaš.
 
Zaglave elementi ne vracaju se skroz… ja sam neki dan imao na kompresoru putarskom taj problem nece da upali a radio normalno… skini deklicu i vidi gfe bi trebali biti kad pustis gasenje pa ih jos malo kucni na tu stranu… ponovi dok se ne razradi.
 
Bili ste svi u pravi zaglavili su elementi u pumpi.Nakon nekoliko kuckanja cekicem i verglanja poceo je da dimi i upalio je.Hvala svima na dobronamernim savetima.
 
Valja dodati neki aditiv u euro dizel, ipak je presuv za naše moderne mašine...
Ja, se zaboravim al ponekad uspem koju litru socijalnog sae 30 ulja koje obično imam za dopunu u hidraulik u mtz...
 
Nazad
Vrh