Torpedo

Kupljena u Odzacima,knd firma.....nisam mislio da je bas toliko lose.....motor je poceo cudno raditi kad sam istovarao u prikolicu.....ugasim ga izvadim mjerac od ulja, a ulje curi van, koliko je bio pun ulja.....i tu je dobio motor, dok sam isao kuci,zaglavio je.....skoro sam izletio kroz sofer sajbu....ohladio i ajmo dalje, dosao kuci pusi na iberlauf....i curi ulje
 
Ne,sa pola gasa.....motor je bas cudno radio i zato sam odlucio voziti kuci jer generalka ga je cekala, nema tu puno razmisljanja......ko i na traktoru torpedo 75, covjeku pukao remen, nije vidio u zetvi u transportu.....i pregrijao se motor, kaze nije anlaser htio okrenuti,ohladi se i kaze pali normalno, stavio novi remen i sve 5.......dosla zimska brazda, traktor nema snage pomaknuti plug s mjesta.....

Kazu, opcija na kombajnu je staviti motorno ulje u hidrauliku,pa ako se to dogodi nije problem......a netko stavlja i motorno u mjenjac traktora torpedo......al treba samo kupiti kvalitetnu pumpu i nece biti problema
 
Po meni veliki propust inzinjera ili koga vec sto na tako dobro konstruisanom "vazdusaru" ne postoji nikakvav instrument u kabini koji bi precizno prenosio temperaturu motora.
Ubedjen sam da i ovako izdrzljivi motori bi bili u dosta situacija bolje sacuvani i jos bi duze trajali.
Situacija na nasem Torpedu kog smo nekad imali je bila kad smo otvorili motor ta da je pregrevan, po zakljucku majstora, (karike popucale) mahom sam ga samo ja vozio i nije mi bilo jasno kad i u kojim poslovima se to desavalo.
Remen nikad pucao, filteri menjani na vreme, vazdusni povremeno proveravan i izduvavan, ulje i pre vremena menjano, rebra na cilindrima cesto ciscena i prana iskljucivo kad je motor hladan itd itd.




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Stavis sat na zadnji cilindar koji je obicno najkriticniji imas tacno na glavi mesto za sondu i resio si taj problem
 
Aj sto nisam ja, ne znam kako majstor nije znao, ceo zivot je radio te motore.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod mene sat za temperaturu i ulje stoje vec 15 god temp.nikad nije presla vise od 95 c kad dodje dotle ja stanem odmorimo malo i on i ja i opet gas
 
Imam na kombajnu taj motor f4L912....svaki dan ciscenje filtera i ispuhivanje cilindara.....jedan dan sam promasio ciscenje filtera pa je potrosio 0.5l ulja.....potrosnja nikakva od 8 do 10 litara pp jutru ovisno od usjeva......a pali trenutno, jako dobar motor.....imao sam i torpedo 75 samo 9 dana.....jer nesto oko papira nije stimalo,pa sam ga vratio vlasniku,al izorao sam nekoliko jutara s njim, potrosnja oko 8 do 9 litara sa plugom imt 756 dvije brazde, ulja nije potrosio nista.....dok 533 je trosio 11l na jutro a sa šperom oko 13 do 13.5.....plug 1x14......560 prije generalke oko 12.5 do 13, a poslije 10 do 11l.....malo za usporedbu
 
U motoru se javlja visak i popucale su gumice na poklopcima glava. Imao sam srece sto je 15w40 nasuto u hidrauliku (isto kao i u motor sto se sipa)

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Jel moze neko da mi slika odakle se uzima ulje za pomocni cilindar na 9006? Hvala unapred.
Neznam dal je fabricki, ali mozes cep da izvadis iz poklopca stubline u dekli i tu zavrnes crevo… jedino mi to dodje ko logicno, jer ulje do glavnog klipa ide kroz deklu od razvodnika i ne vidim gde bi drugo moglo… znas li o cemu pricam… velika matica( cep ) sa cetiri rupice i u sredini ima cep.
 
E hvala, znam na sta mislis. Nisam do sada imao Torpedo pa mi je sve nepoznato..
 
Poslednja izmena:
Gde ima da se uzme unutrasnja brava za vrata za torpeda 75 stari tip kabine? Kad sam bio u knd novi sad rekose da nema, gde jos da pogledam....
 
Nazad
Vrh