Torpedo

Jel menjao ko dihtung glave na 45tici? Da li mora da se poravna glava, i da li mora da se steluje kompresioni prostor.? Imam problem na 1 cilindru bali ulje sve sam od dihtunga i gumica zamenio. Samo dihtung glave nisam inace motor nikad pipan 6500 sati rada kupljen nov 86 god.
b3be4ee42019ebf990e816b8fa3b514e.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pa hajde kako da nastelujem najpravilnije, dajte savet. Dobosi su obradjeni, kod strugara poravnjao riseve i jedan je bio malo ovalan. Namontirao, na zvezdici nastelovao, tj razmakao da blago kaci dobos, onda polugu od papuce dotezao, ali ne ide, lose koci, bas ocajno.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Sta mislite koliko je pametno da prekacim rucnu kocnicu na noznu i da koristim kao glavnu na torpedu 45, sa ovim njegovim ja ne znam kako cu raditi letos u brdu, ocajno koce..

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
I kod mene skroz lose koce. Ali se iskreno nisam bavio time previse jer uglavnom radim u ravnom. A rucna ti je uvek na dohvat ruke tako da mislim da za nuzdu i nju mozes koristiti.
Pre 10ak godina na jednom otpadu je bilo 2-3 tone komplet kocionih mehanizama za male torpede. Komplet sa anker platnama. Sve novo novo iz Loznickog FAK-a. Da sam imao Torpeda, uzeo bi sigurno bar 2 kompleta...
Paracinac, to ako nisi nasao ili Vajska ili KND i M&V Trade Novi sad.
 
Dosta je zeznuto kada u brdu ne mozes zaklciti a jos treba da presaltas brzinu, tako da za rucnu mora covek da se pruzi napred i da koci pa onda i nije bas narucoto da se salta neka brzina dok se drzi rucna. Ono sto ja mislim da nije do potrosenosti mehanizama ili bilo cega, sve sam novo uradio, dobosi poravnjati sad su kao novi iznutra, nove obloge nalepljene mekse koje bi trebalo bolje da koce ali nista od svega toga, da koci nece pa nece, a rucna, onako male gurtne i to samo na jedmoj strani traktora, i zakivaju u svako doba..

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Trenutni je sve skolpljeno, iskreno vise mi se ne rasklapa je sam vec par puta skidao tovkove, rasklapao sve i vracao i nista.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Moze sve biti ekstra ako je azbest los, nece kociti da je vaga ne znam kolika.
Imali smo problem dok nismo odneli pravom majstoru da uradi ferode.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
I od rucne sam lepio kod istog majstora, i dobio sam uz traktor obloge ove sto prodaju sa interneta i rekao mi je da ne stavljam to na traktor da ne koci, i nalepio je ove, na rucnoj koce, na imt prikolici isto koce, samo na nozmoj odntraktora ne koce..

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Jedan je bio vise ovalan pa je skinuo 1mm mislim, sto u ukupnom precniku dodje 2mm. Drugi je bio bolji pa je skinut 1mm u ukupnom precniku..

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Jel normalno da kvačilo na 4506 odvaja na samom vrhu ali bas na samom vrhu za vucnu lamelu?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Svako kvacilo treba da ima prazan hod pedale… ako ima prazan hod dobro odvaja i ne proklizava lamela ne cackaj mnogo dok ne bude trebalo..
 
Pa hajde kako da nastelujem najpravilnije, dajte savet. Dobosi su obradjeni, kod strugara poravnjao riseve i jedan je bio malo ovalan. Namontirao, na zvezdici nastelovao, tj razmakao da blago kaci dobos, onda polugu od papuce dotezao, ali ne ide, lose koci, bas ocajno.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
Nema tu klasičnog dihtunga već metalni prsten.
 
Dali neko zna dali sa IMT 577 pasuje felna na torpedo 75 posto mi je pukla guma da doteram traktor kuci
 
Nazad
Vrh