Torpedo

Kako da proverim da li je ispravna prednja vuca kod TD 9006, treba da idem ovih dana da pogledam jednog pa me interesuje, kako se proverava da li radi!!!! Hvala:sta:

Dignes tocak levi dizalicom i vrtis ,a kad ukljucis prednju vucu treba da ga blokiras pa nece moci da se okrece ili zakaciti plug u oranje ako ima gde i primeti se razlika kad je ukljucena a kad ne:osmeh:
 
Nije sve u dizanju na dizalici. Ukljucivac prednje vuce moze da iskace, diferencijal moze da drobi, moze svasta da se zakljuci iz voznje a dizanjem na dizalici moze da se zakljuci samo da li ukljucuje i da li i koliko ima lufta u zglobovima, krstevima kardana i ostalim prenosnicima obrtnog momenta...
 
Ok, hvala!!! Videcemo vec nekako, mada mi se cini da ce to biti u nekom malo tezem radu!!!:bravo:
 
A ti s ovde neki saljivdzija, a??? :osmeh: :haha:

moj deda kada je prodavao rusa 82-ku pita ga lik jel mu radi prednja vuča a deda bio pod gasom pa mu kaže sad če mo da vidimo natera ga pred zid i krene čim su zadnji točkovi proklizali uključila se prednja vuča i prednji točkovi ostavili trag na zidu jer su prošlajfovali
 
Za Kineze ćemo tek da vidimo,a za torpede smo i videli i čuli(stara marka).Kakav je to traktor kad je svaki od Vas vlasnika radio menjač.Malo malo pa se pročita da je beli zec otišao levo,crni desno ,a žuti još radi pa kao što reče jedan član"tako ću sad da ga teram dok i to ne crke pa da sve pravim odjednom".Kad ti ne smeš da opteretiš traktor bojeći se da će crći menjač e onda je to po meni mekan traktor.Od 2500 postova koliko ovde ima malo je u kojem a da ne piše da se mora bit nežan,fin,pažljiv....da ne nabrajam dalje.Pa nisam te postove ja napisao nego većina upravo od tih ljudi koji ih voze.
Ja ga stvarno voziti sem u prevozu nisam imao prilike i neću kriti.Ali kad čovek koji ga ima kaže loše o njemu onda je to tako ili možda čovek laže?

Kakav gazda takav traktor, ni jedan nece biti dobar ako ga ne cuvas i ne odrzavas.
Inace sa ponosom kazem da sam vlasnik jedne 90-tke i iskreno da ti kazem ne bih je menjao za dva ta tvoja kineza, a ti imas temu o tom pirincu pa lepo izvoli i hvali ga dok god ne dodje zuti od 1.5m iz servisa da mu menja motor posle 2500 radnih sati, jer poznajem dva domacina koji su tako prosli.
 
Prošle godine prijatelj u Kaću radio generalku na europardu na 1000sati,traktor održavan na visokom nivou,kvalitetno sve,bez škrtarenja,a u zorao sa njim možda 10kj,jer ima rasadnik i traktor ništa teško neradi! Sorry za :off_topic:
 
drugovi,imam posjedujem trektor Torpedo Deutz 6206d,i imam konstantne probleme s menjacem,naime, sto sam god kvarova i problema imo s tim traktorom uzrokovao je menjac,na menjacu je radjeno apsolutno sve , od-do i to par puta.raspitivao sam se malo i saznao sam da je na komplet ta serijia traktora na motor od 62KS stavljen manji menjac prilagodjen za motor od 45sk.znaci motor je 62 ks a menjac 45ks.i tu onda nastaju problemi,jer jak motor slomi menjac slab.razmisljao sam da ubacim mjenjac bilo koji veci, samo nijedan od mehanicara mi nije mogao sa sigurnoscu da rekne koji tacno menjac odgovara na taj motor.pa ako je neko imao slicnih problema,i ako neko zna resenje da mi pomogne.
dao sam para za poprake menjaca , mogao sam kupitmenjac nov i biti miran:bravo:
unapred hvala
 
Nebi ni s novim mjenjačem imao mira. Jednostavno taj motor je prejak za taj mjenjač. To je točno što si reko da je motor kao na 4506 a zbog tog i nastju problemi. Kod mene tih torpeda ima dosta. Uglavnom oni što rade lakše poslove ne kvare im se mjenjači. A ovi što im je to jedini traktor i snjime oru, tanjiraju itd. većinom imaju problema s mjenjačem.
 
Ugradi menjač i diferencijal od 75-ce,par ljudi je to u susednom selu uradilo i nemaju problema
 
Nazad
Vrh