Torpedo

Suba@ Prijatelju moj ti je savet promeni majstora i ja sam imao problema sa mojom 90 sa menjacem 1,2 radili promenio majstora nasao pravog tako i sa prednjom vucom menjo 2 puta konusno tanjirasti za 1 sezonu ga pojede a oni tvrdili nevaljaju delovi kad ga sklopio baja evo 3 mu godina a radim sa njim godisnje 100 hektara i dalje bez problema
 
Ima i kad je deo nekvalitetan,u većini slučajeva,ali menjač od torpeda je jako osetljiv na zazore,tolerancije,mora sve biti štelovano po fabričkim podacima,jako malo ima majstora koji te podatke imaju,a još manje koji ga znaju koristiti,tako da se slažem sa djokerom,više je do majstora
 
Štelovanja ima na većim modelima, kod modela 45(62) nema štelovanja samog menjača, samo se šteluje zazor na konusno tanjirastom paru.
Ta ideja da se na TD62 ugradi drugi menjač je jako skupa, pošto ne može samo menjač da se zanemi, tj da se ugradi od TD75.Menja se bukvalno sve posle motora, što znači korpa kvačila, zvono, sam menjač zadnji most, ploča hidraulika(kompletna transmisija).Vrlo skupo i ne isplativo.Bolje kupiti drugi traktor što kaže worm.
 
ugradio bi ja to,al niko od mehanicara mi nece kaze sa sigurnscu idi kupi taj i taj menjac on odgovara, svi govore mozda bi odgovaro,a ja kad kupim novi menjac ja to nemogu da vraim ak mi neodgovara, sastav , prenos, oblik, kupio bi jaci menjac bilo kakav samo da nemam problema s njim.ja sam iz dervente,a neki menjac nemogu se tacno settit koji nudili su mi u prodavnici u sl.brodu,al to mi je problem i dovest i carina i sve to, i onda ga kupim i rastavim traktor a on nemoze i sta onda....:sta:
 
ugradio bi ja to,al niko od mehanicara mi nece kaze sa sigurnscu idi kupi taj i taj menjac on odgovara, svi govore mozda bi odgovaro,a ja kad kupim novi menjac ja to nemogu da vraim ak mi neodgovara, sastav , prenos, oblik, kupio bi jaci menjac bilo kakav samo da nemam problema s njim.ja sam iz dervente,a neki menjac nemogu se tacno settit koji nudili su mi u prodavnici u sl.brodu,al to mi je problem i dovest i carina i sve to, i onda ga kupim i rastavim traktor a on nemoze i sta onda....:sta:

Na taj motor odgovaraju transmisije od modela 6506, 6806, 7506(A) i 9006(A), svejedno je od kog modela od ovih navedenih se uzme transmisija svaka može da ide uz taj motor.A evo i kako je fabrika nazvala te transmisije koje se ugrađuju na nabrojane modele.

w0tl6e.jpg

syrx3k.jpg
 
e hvala ti druze,a interesuje me jos koji je fabricki predvidjen mjenjac za taj motor i model
 
na moj TD6206C koji je za njega fabricki predvidjen menjac,nzm dal smo se razumili,al pitao sam dal postoji iki menjac da se samo zameni menjac,a ne komplet menjac, kuciste lamele i taj sastavni dio, postolje za hidrauliku i ostalo
 
Na tom modelu što ti imaš je fabriči menjač od modela 45.Taj menjač se ugrađuje na modele 40, 45, 48, 55, 6006 i 6206.Ne postoji ni jedan menjač koji bi mogao da se ubaci u to kučište, ako već hoćeš da menjaš menjač na tvom traktoru onda bi morao da ubaciš neki od onih sa slike, ali tako sve komplet što je na slici plus trube, zamajac, kvačilo i ploča hidraulika.
 
pozdrav ljudi molio bih ako neko ima katalog menjaca za torpeda 4006 hitno mi je potreban. hvala unapred
 
Nazad
Vrh