Torpedo

Zrine ne znam sta imate protiv mene?Pisem za uslove kod mene u ataru i uopste u okolini.Zemlja nam je dosta teska i tu se nisu pokazali kao neki radnici.Dodjite kod mene kao gost i idemo redom po selu od coveka do coveka koji ima Torpeda pa cete sve cuti od njih i to iskreno bez lazi i prevare.
 
Ne znam bas da je Torpedo i dvoredni berac dobitna kombinacija, kod mene u selu dve 75-ice vuku dvoredne, i nesto mi puno sporo idu, brze ide 577 sa istim beracem..

Idu sporo zato što imaju spore menjače da imaju Adriatik model išle bi brže.A ta kombinacija jeste odlična mislim Torpedo i berač samo treba pravilno koristiti.
A sa Matićem se slažem donji Srem je smrt za Torpede.
 
Matiću slažem se sa tobom.
Torpedo apsolutno nije bar za ovu tešku zemlju kod mene.Suviše je to mekan traktor.
 
ja berem sa jd i ide odlično a posjedujem i torpeda koji radi sve poslove bez problema a vjerujte zemlja mi je katastrofa kud teška kud brdo.Torpedo je spor zato što ima spor kardan i ide pod velikim gasom pa nemože ići 1 direkt što je brzina imt u 5 pomocnoj,ja sa torpedom idem 4 pomoćna i berem sporije al potrošim 20% manje goriva nego imt u istoj parceli što nije zanemarljivo
 
Znaci mi smo(konkretno moj cale i ja) bili u zabludi dobrih 15-tak godina,sto smo toliko usluzno brali kukuruze!
Ehh sad znam da govno,definitivno smrdi.
 
Za Kineze ćemo tek da vidimo,a za torpede smo i videli i čuli(stara marka).Kakav je to traktor kad je svaki od Vas vlasnika radio menjač.Malo malo pa se pročita da je beli zec otišao levo,crni desno ,a žuti još radi pa kao što reče jedan član"tako ću sad da ga teram dok i to ne crke pa da sve pravim odjednom".Kad ti ne smeš da opteretiš traktor bojeći se da će crći menjač e onda je to po meni mekan traktor.Od 2500 postova koliko ovde ima malo je u kojem a da ne piše da se mora bit nežan,fin,pažljiv....da ne nabrajam dalje.Pa nisam te postove ja napisao nego većina upravo od tih ljudi koji ih voze.
Ja ga stvarno voziti sem u prevozu nisam imao prilike i neću kriti.Ali kad čovek koji ga ima kaže loše o njemu onda je to tako ili možda čovek laže?
 
Zrine ne znam sta imate protiv mene?Pisem za uslove kod mene u ataru i uopste u okolini.Zemlja nam je dosta teska i tu se nisu pokazali kao neki radnici.Dodjite kod mene kao gost i idemo redom po selu od coveka do coveka koji ima Torpeda pa cete sve cuti od njih i to iskreno bez lazi i prevare.


Koliko teška zemlja zemlja ? Recimo toliko teška da traktor od 200 ks ore sa 4 brazde na 16 cola ?
Zemlja koja se u pol ljeta praši a ore mokru masnu zemlju ? Tanjurača koja od 28 diskova ukosi traktora teškog 7 i nešto tona ?
Ovo je samo primjer koji su dva rx-a stalno pomagala jednom fordu.
Neam apsolutno ništa protiv tebe, ali to ti vraćam za ono kada sam ja govorio neke stvari za JD pa si se ti kao bunio i govorio da pričam nebuloze. Dobro ja pamtim takve stvari.






J
edan od ta dva rx-a kupljen u staro željezo na kilu, osposobljen je i traktor je radio i dalje tešku zemlju dok nije kupio nešto veće.
Ja mislim da iz okolice sl. broda znaju koliko je to teška zemlja za obradu.
Koliko ima takvih primjera i okolo i koje osobna ja znam, a ne ovako preko neta.
 
Ček sad,ovde je prepucavanjeoko maksimalnoj opterećenosti traktora.
SVAKOG optereti i nešto će crći pre ili kasnije.
Ako ne može da ore drugom,teraj prvom.
 
Za Kineze ćemo tek da vidimo,a za torpede smo i videli i čuli(stara marka).Kakav je to traktor kad je svaki od Vas vlasnika radio menjač.Malo malo pa se pročita da je beli zec otišao levo,crni desno ,a žuti još radi pa kao što reče jedan član"tako ću sad da ga teram dok i to ne crke pa da sve pravim odjednom".Kad ti ne smeš da opteretiš traktor bojeći se da će crći menjač e onda je to po meni mekan traktor.Od 2500 postova koliko ovde ima malo je u kojem a da ne piše da se mora bit nežan,fin,pažljiv....da ne nabrajam dalje.Pa nisam te postove ja napisao nego većina upravo od tih ljudi koji ih voze.
Ja ga stvarno voziti sem u prevozu nisam imao prilike i neću kriti.Ali kad čovek koji ga ima kaže loše o njemu onda je to tako ili možda čovek laže?

Svaki traktor ima svojih mana, isto tako. Spominjanje ovih zečeva, krava i bikova. To se događa na 90-tki zbog motora.
Drugo, normalno da ćeš biti pažljiv prema nekom traktoru da ti služi i traje. Pogotovo za traktore do koji je teško doči do dijelova.
Pa šta i ja sam na rusu radio menjač, prednju vuču kvačilo sve zbog ljudskog faktora. A da ne pričam za druge traktore tipa YTO, JD, Hurliman puno njih se oni kidaju.
Samo stvar je u tome što kada netko kaže e onda ne valja. Ispostavlja se da nije istina i laž. Ništa nije savršeno....
 
fotografija0002l.jpg


Ja samo lagane stvari radim sa torpedom
fotografija0039i.jpg
 
RX modeli su prica za sebe , clan MalisaA vozi torpeda 40 ili 48 u jednoredni berac i video sam da lepo i solidnom brzinom ide

---------- Poruka napisana u 18:39 ---------- Prethodna poruka je at 18:37 ----------

e sto nemogu da smislim ovaj 9006 , djoker kako izlazis na ulicu sa njim
 
a jes raj za oči kad gledam ove zelene mašine šta sve mogu raditi i vući :osmeh:,sreća naša što nas Ameri nevole uzeli bi nam ove mašine da se u NASI koriste za dalji dobrotvor planete ZEMLJE:haha:
 
Nazad
Vrh