Toplotna izolacija kuce

Drvo se uvija kad se pravi stolarija od sirove ili nedovoljno osušene građe pa se poslije deformiše i ispuca. Ušteda u početku koja dođe na naplatu kasnije.

Što kaže Matić, to se lagano završi za jedan vikend, a radi se kad se primjete prvi znaci oštećenja stare boje. Malo prešmirgla spolja, nanese jedan sloj i miran godinama.
Za 20 godina će se oštetiti i najkvalitetniji lak u zatvorenom prostoru, a ne da je toliko godina izložen suncu i kiši.

Ne spori niko da je aluminijumska stolarija bolja, ali ni razlika u cijeni nije zanemariva.
 
Ugradili mi prošle godine PVC prozore "s ulice", pa primetio da jedan drastično bolje zatvara dihtuje od drugog, pa išao kod masjtora da reklamiram, i on mi kaže za taj Zimski i Letnji režim...
Pomislih prvo da me zaj...bava, a pošto je lik bio mrtav ozbiljan, reših da ga prvo saslušam, pa onda krenem sa svađom, međutim, objasnio je kako da ih sam "štelujem", pa mu poverovah, i bio je sasvim u pravu, pa ti zato kažem, da nisi i ti prošao ko i ja...🤪
 
Beš mi sve,i ja prvi put čujem za to ..
Mada ni pre nisam nešto istraživao ..
A i ja pomislio da se Dobrodol zavitlava...
 
I ja prvi put cujem za rezim leto/zima. Dobrodol da li bi mogao objasniti sta i kako se tu radi?
 
Postoje na prozoru šarafi sa inbus glavama i njihovim uvrtanjem-izvrtanjem se vrši regulacija pritiska prozora pri zatvaranju...
Tako da se može naštelovati bukvalno da morate jednom rukom pritiskati prozor dok ga drugom zatvarate, što predstavlja ekstrem, najbolje da imate relativan osećaj gde je minimum ili maksimum...
 
Nesto slicno kao osecaj kada se zatezu laterale u vocnjaku. Ja mislio da znam, onda kada je pukla zica (mislio Italijanska ne moze puci) izvukla se iz 2 okna (20m). Izvinjavam se za off

Hvala Ivane.
 
Daaaa!!!Bojane gde si se samo toga setio !!! :ROFLMAO:
Imam drugara koji je bukvalno Planina,i sve što mu pozajmiš od alata, polomi !!! Bukvalno je "operisan" od termina "osećaj"...A pravda se time da je alat Kineski !!! :ROFLMAO:
Nego, da se vratim štelovanju PVC prozora, radio sam po principu pokušaj-promašaj, malo pritegnem,pa popustim,isprobam kako zatvara, opet malo popustim, dobro je...Pa sve to ooet na drugom prozoru...👌👍
 
Živim u spratnoj kući, mi smo na spratu moji su u prizemlju. Na spratu smo zamenili stolariju, u prizemlju su i dalje drveni prozori. Moji nemaju para za prozore i izolaciju. Planiram da stavim stiropor na spratu koji bi išao pola metra ispod ploče skroz do foršpica krova.Znam da je najbolje da izolacija ide na celoj površini ali jednostavno neću da stavljam na drvene prozore. Da li će biti hladnih mostova kod mene na spratu? Da li će razlika biti drastična u odnosu na sad samo giter blok? Na pola tavanske ploče poređana staklena vuna 20cm. Planiram po celoj ploči da poređam vunu kad uradim izolaciju zidova. Prošle god sam stavio pvc i razlika je očigledna, januara sam trošio 5 kanti jupola bukve ove god 3 za 24 časa. Prošle zime sam maltene ložio 24 časa 2~3 meseca ove zime samo kad je bio žestok minus sam ložim noću. Ove zime potrošeno 8~9m bukve.
Top
 
Prvo zavrsi tavansku plocu, pa stolariju, pa onda komplet.Parcijalna izolacija nije neko resenje.
 
A da im malo pomognes da i oni stavi nove prozore, ipak navodis da su tvoji?
I za mojih 120 kvadrata izolacije ću se zadužiti a ne još i za njihove prozore i izolaciju. Pritom imaju bolje penzije nego mi plate tako da ima tu i malo inata s moje strane.
Prvo zavrsi tavansku plocu, pa stolariju, pa onda komplet.Parcijalna izolacija nije neko resenje.
Kada decembra januara stavim ruku na zid leden je tačno se oseća kako zrači hladnoća i bukvalno se ''grejem'' zagrejavajući vazduh a ne zidove. Prosto mi je neverovatno da nije neko rešenje majku mu ipak površina zidova nije mala koji isisavaju toplotu a uvlače hladnoću.
 
Kada je parcijalna izolacija dosta odvlace toplotu delovi kuce koji nisu izolirani, javlja se i problem termickih mostova.
 
znam. ali prosto mi je neverovatno da neće biti razlike nece biti 100% učinak kao da je cela kuca izolovana ali ce sigurno biti 60-70% bolje nego sada goli blok. komsija je isto uradio na spratu pola kuce, ispod je sestra s kojom ne prica i ona nije stavila bas cu da pitati ima li razlike.
kad sam bio kod brata ima 5 cm stiropora, stavio ruku na zid a on mlak da ne verujes koja razlika u temp zida sa samo 5cm stiropora i goli blok....
 
Ima razlike naravno.Samo nemoj da lepite na pastetice table, nego okvir i 2-3 linije poprecno na tabli.
 
Nazad
Vrh