Toplotna izolacija kuce

Philby

Član
Učlanjen(a)
24 Maj 2013
Poruka
1.616
Drvo se uvija kad se pravi stolarija od sirove ili nedovoljno osušene građe pa se poslije deformiše i ispuca. Ušteda u početku koja dođe na naplatu kasnije.

Što kaže Matić, to se lagano završi za jedan vikend, a radi se kad se primjete prvi znaci oštećenja stare boje. Malo prešmirgla spolja, nanese jedan sloj i miran godinama.
Za 20 godina će se oštetiti i najkvalitetniji lak u zatvorenom prostoru, a ne da je toliko godina izložen suncu i kiši.

Ne spori niko da je aluminijumska stolarija bolja, ali ni razlika u cijeni nije zanemariva.

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
2.435
Ugradili mi prošle godine PVC prozore "s ulice", pa primetio da jedan drastično bolje zatvara dihtuje od drugog, pa išao kod masjtora da reklamiram, i on mi kaže za taj Zimski i Letnji režim...
Pomislih prvo da me zaj...bava, a pošto je lik bio mrtav ozbiljan, reših da ga prvo saslušam, pa onda krenem sa svađom, međutim, objasnio je kako da ih sam "štelujem", pa mu poverovah, i bio je sasvim u pravu, pa ti zato kažem, da nisi i ti prošao ko i ja...🤪

sremac84

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2014
Poruka
2.769
Beš mi sve,i ja prvi put čujem za to ..
Mada ni pre nisam nešto istraživao ..
A i ja pomislio da se Dobrodol zavitlava...

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.789
I ja prvi put cujem za rezim leto/zima. Dobrodol da li bi mogao objasniti sta i kako se tu radi?

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
2.435
Postoje na prozoru šarafi sa inbus glavama i njihovim uvrtanjem-izvrtanjem se vrši regulacija pritiska prozora pri zatvaranju...
Tako da se može naštelovati bukvalno da morate jednom rukom pritiskati prozor dok ga drugom zatvarate, što predstavlja ekstrem, najbolje da imate relativan osećaj gde je minimum ili maksimum...

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.789
Nesto slicno kao osecaj kada se zatezu laterale u vocnjaku. Ja mislio da znam, onda kada je pukla zica (mislio Italijanska ne moze puci) izvukla se iz 2 okna (20m). Izvinjavam se za off

Hvala Ivane.

Vrh