Tomo Vinkovic

Ljudi moji da li postoji kardan za tomu pe18 sa 10 zuba kao za 539..onakav..standardni izgledom da sa zglobovima da mogu prikljuciti frezu odzada u tri tacke, naravno uz doradu, da ne kupujem onu famoznu ruku sa 4 sarafa sa plocom i cjevinom kroz koju prolazi kardan da kandzama...jel ko vidio tako nesto hvala...
 
539 i slicni traktori nemaju kardan sa 10 zuba nego sa 6. Ima da se kupi deo sa takvim kardanom koji se prikaci na postojeci i onda se koriste standardni kardani. Mada, koliko znam njemu kardan vrti kontra i zbog toga mora freza da bude namenska za TV.
 
Obavezno moraš proveriti smer motika na toj frezi...mislim da ipak moraš imati inverziju kardana na TV, tj. ne gine ti kupovina tog dela...Tada ćeš i rešiti i problem kardana jer na toj inverziji je standardno kardansko vratilo.
 
Momci hvala puno, IMT freza se okrece kontra ko i stari pe18...sve pase...Inverzija ne treba smjera to je OK...nego pokusavam prilagoditi kardan...na TV je izlaz 10 zub muski...OK na frezi 14z zenski...ok...ima kupiti gotovo vreteno sto ulazi u frezu...nego me nerviraju zglobovi sto ima kupiti za TV zglob sa kronerima unutra brat bratu 25cm...pa promjera 21mm...kao pogon freze standardan..pa zar nikad ne napravi niko...40..50cm...ko normalan kardan sa 6z 35mm...da se izvlaci cjev iz cjevi...haha to je TOMO...ako stvarno niko nikad nije vidio osim kao ovi npr za IMT 539...onda...TOKAR..ne gine...
 
Ako je smer odgovarajući, onda ti treba ovo što je okačio Aca...Dakle prelaz (bez inverzije) sa Tominih 10 ripni na traktorski standard, što se tiče freze ili zameniš celo vreteno ili kod strugara da ti napravi prelaz sa frezinih 14 takođe na traktorski standard.Tako sklopljena samo joj nakači običan kardan i stvar je rešena.
 
Momci hvala, znaci kako sam shvatio ne postoji kardan za tomu v. dugacki sa 10z...nego kupuj ove inverzije itd...sto bi kupio samo kardan logicno...vec...i inverzije...ok...a i ona ruka ima u sebi mali kardan sa dve kandze sa osovinom i kandza prelaz na izlazu traktora...strugar ne gine...
 
danas bio u jednoj prodavnici imaju mali kardan za TV dva krsta zavarena jedan za drugi i sa obe strane kroner 10zuba, 21mm..uzmem za probu i odnesem i tacno se ustekava odzada , kaze mi u radnji stoji 10god...haha...i pise na etiketi kardan freze prednji....eh sta dalje...
 
danas bio u jednoj prodavnici imaju mali kardan za TV dva krsta zavarena jedan za drugi i sa obe strane kroner 10zuba, 21mm..uzmem za probu i odnesem i tacno se ustekava odzada , kaze mi u radnji stoji 10god...haha...i pise na etiketi kardan freze prednji....eh sta dalje...
Eh al taj famozni zglob na obe strane je tkzv "H,, zglob i samo za frezu koja ima kacenje na ona 4 sarafa i sa cijevi kroz koju prolaze 2 kandze...tako da otpada, na kraju otisao kod tokara i pravim 2 inverzije kao sto je Acaopel stavio sliku, i onda obicni 35mm zglobni kardan sa 6 zub...eh sada moram i prepravljati podizanje da napravim u 3 tacke sa hidraulikom starom...u 1 tacku...
 
Eh al taj famozni zglob na obe strane je tkzv "H,, zglob i samo za frezu koja ima kacenje na ona 4 sarafa i sa cijevi kroz koju prolaze 2 kandze...tako da otpada, na kraju otisao kod tokara i pravim 2 inverzije kao sto je Acaopel stavio sliku, i onda obicni 35mm zglobni kardan sa 6 zub...eh sada moram i prepravljati podizanje da napravim u 3 tacke sa hidraulikom starom...u 1 tacku...

https://www.google.com/search?q=pot...biw=412&bih=678&dpr=2.63#imgrc=iPi2ddFMmuZ0JM

Ima li neko da prodaje plug za tomu?
 
Uh na kraju kod tokara sve praviti prelaze , inverzije na standardni kardan 35mm 6zub sa obe strane na frezi i na tomi....
Kako slike ovde staviti...
 
Pitanje za poznavaoce TV materije.
Naime, imam plan da za potrebe oranja i eventualno freziranja vrta kupim sebi jedan TomoVinković.
Nisam mu naročit ljubitelj, ali definitivno u vrtu nema okretnije i efikasnije mašine. Obzirom na obim posla tesko mogu naći neko opravdanje za ovu 'investiciju' ali pošto u okolini svi imaju uglavnom fergusone kojima je to jako teško pedantno uraditi a veći deo ne izgaziti nema druge do Toma.
E sad nameće se pitanje na koji model ići obzirom na cene, komfor pa i 'čuvanje vrednosti'..
Gledam između starog P18, novijeg 523 ili ipak ići na 818/821..
P18 sa plugom mogu imati za oko 1300e u korektnom stanju, 523 se kreću od dve do dveipo 'iljade a 818 za 2500 ima ali mi izgleda prilično izdrndano..
Dali je u mom slučaju vrlo povremene upotrebe P18 sa svim njegovim arhaičnim rešenjim ipak najoptimalnija investicija?
523 koliko znam je najpopularniji. 818/821 je navodno sa otklonjenim nedostacima ali mi izgleda nekako glomazno.
Napominjem da bi mesto primene bila potpuna ravnica.
 
Ja sam svez vlasnik Tomice uzet je za malinu kao neko prelazno resenje dok se ne smiri stanje u poljoprivredi dok resim da uzmem neki bolji vocarski traktor.
Kupio sam 419 ono sto mogu da kazem iz dosadasnjeg koriscenja, radi p'oso, najveci je problem kada nailazi na neravnine pa volan hoce da ide levo desno ali nikako ga ne smes drzati cvrsto inace pukose ruke
Za sada samo prscem sa njim dok mu ne nabavim tarup i frezu, ali mogu reci da je sposoban.
Pe 18 ja sam izbegavao zbog dva menjaca, njegove sredine, jeste dosta jeftiniji ali mislim da je bolje da uzmes neki drugi...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh