Tomo Vinkovic

Imam 523 I radi se sa lakocom,sem kada je puna kanta 220l plus prskalice.Smer nije bitan za prskalicu,vec za atomizer.Kolika je potrosnja za vece nije mi poznato,ali za prskanje 50 ari malina sa 523 je oko 3l.Poteznice u tri tacke je 120 evra.
 
Daleko od toga da toma ne moze raditi, pa ja s njim radim godinama. Isti ovakav kao sa oglasa samo smo stavili jos prosirivace i stavili prednje tegove jer fabricki ne dolaze zato sto je dosta tezi prednji kraj.
Samo sam konstatovao sta je lakse a cim je lakse logicno da je i bolje, valjda.
Ako ces tomicu gledati onda gledaj upravo taj, skuplji jeste od starog tipa ali je za toliko i bolji. Drugi surak ima taj stari tu kuca pored kuce znam sta pricam. Uradi i on ali kod ovog novog su resene mnoge stvari npr. poluosovine sto je starim mana, vec receno kardan, kacenje u tri tacke,robusniji prednji kraj, nozni gas. Sigurno je bolji onaj s dva klipa ali ja a ni on jos nismo ostavili nesto neuradjeno zato sto je falilo snage, a pogotovo u malinama to sto mislis raditi.
Druga stvar, ako uzmes ovakav, imas traktor koji ce ti sigurno odraditi posao i uvek mozes prodati a ako bi zbudzio neki 533-9 opet ces raditi ali je ipak budzevina, ako ti to nesto znaci.
Da napomenem oko prosirivaca, svaki stari ima prosirivace i sa njima on je sirok kao ovaj novi bez, jer na novi ne idu prosirivaci fabricki vec su mu trube uadjene mnogo robusnije i duze. Ako stavis prosirivace (od starog) traktor prvo izgleda drugacije, skoro dodje kao kocka (ako je sad kao pravougaonik, duzi nego siri), i nema problem sa polusosvinama zbog prosirenja, plus tegovi napred, nema zime u strani.
Mozda se cini nebito sve ovo ali veruj vrlo je bitno jer sve olaksava rad, i opasnost od prevrtanja je svedena na minimum.
Malo sam oduzio ali sam hteo da ti malo blize docaram, jer ne kupujes nesto od 50 evra pa ako pogresis nema veze.
 
Sada se samo raspitujem u planu je kupovina tek sledece godine poske berbe malina, mozda i ranije ako izleti neki lep primerak za pristojnu cenu.
Sada barem znam sta da gledam, koji ce zadovoljiti moje potrebe.
Ako slucajno kod vas u kraju bude neki dobar mozete mi javiti.
A kada budem resio da kupujem rado bih primio nekog sa foruma da ide sa mnom da gleda Tomu jer nemam ni najmanje iskustvo sa njima

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako hoćemo da pišemo realno, najveća mana TV je cena, jednostavno uložiti tolike pare za mršav posao je suludo.Plus par katastrofalnih konstrukcijskih rešenja čine ga stalnim gostom majstorskih radionica ili u najboljem slučaju kidanje sopstvenih živaca i para.Tamo gde se može pohvaliti je uža sadnja na parcelama (to uzeti sa rezervom jer često takva sadnja sprečava sunčevu svetlost, tj. osenčenost redova je prevelika) i potrošnja goriva.Činjenica je i to da sam ga u početku (prve dve godine) hvalio, dok nisam naišao na sve ovo gore spomenuto, ali treba biti realan i napisati kako stoje stvari u praksi, dakle kvalitet rada u polju, česti kvarovi, održavanje.
Cena je nerealno visoka za ono što dobiješ, ljudi traže i po 2k evra za lom koji nema gde nema lufta, ali "PALI NA KLJUČ" i pri tom je star 50 godina bez papira.Jedina "ozbiljna" varijanta TV je serije 8xx, ali njihova cena odbija svakog onog ko zna da postoji zglobni traktori Goldoni, Valpadana koji su svetlosnim godinama daleko od TV.
Mnogi će me ovde razapnuti zbog ovakvog stava, to je samo moje konačno mišljenje doneto iz iskustva koje imam sa TV i ništa više od toga.Kada sam već kod toga, takođe, moja kombinacija za manje posede (do 3Ha) je Ferguson sa ozbiljnim dizel motokultivatorom (12 -14ks)
 
Lepo sroceno Dejane, nema sta i nema potrebe za razapinjanjem. Vecinu se slazem sa tobom sem onog dela o nekoj velikoj kvarljivosti i gostovanju po majstorskim radionicama. To jednostavno nisam primetio niti sam cuo ovde kod mene od drugih ljudi, a jos uvek ima tih traktorcica. Imam i drugi traktor tako da mogu i da napravim poredjenje sto se tice pouzdanosti, ali da ne duzim. Najizrazenija mana koju sam primetio kod mog 523 i da mi onako prilicno smeta je luft u zglobu. Sredjivan je i posle par godina ponovo ljulja. Ostalo cak mogu da kazem odlicno. Generalno im je najveca mana cena. Juce bas aj da pogledam u oglase i zamalo u nesvest da padnem od visokih cena.
 
Ali je problem sto nema u oglasima polovnih ni Goldonija ni Valpande, jedino kada bi preko granice kupio nekako.
Praticu redovno oglase nadam se da ce se neki pojaviti.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pojave se povremeno i oni na oglasima i to relativno povoljno. Bila je pre par meseci VALPADANA sa dva cilindra i uz nju freza za 3000 evra. Ja se razmisljao da idem da je pazarim, ali mi bilo sumnjivo jeftino. Posle neki GOLDONI i PASQUALI isto dva cilindra, cene 3-4000 evra. GOLDONI je valjda imao i frezu i plug. Onda neki FERARI sredjivan je bio i neki HOLDER. Onaj holder cak 3 cilindra i 40 ks, ali je bio i dosta skup, mislim oko 5000 evra. Pratis redovno oglase i nesto naleti. Bas juce sam video neki vocarac, ali nije duplak za 2800 evra.
 
U dobrom stanju 523 je 2500 a sa dva cilindra isto stanje oko 3500,a goldoni/valpadana 4000-4500, to je realnost a kada domacin umre a udovica prodaje,moze biti raznih cena,zavisno od potreba udovica.
 
Svaki traktor ima svoju namjenu ovisno i tipu traktora, neki više uspješno neki manje uspješno rade posao, oni koji su više uspješni, bolji sa više komoditeta i više novaca vrijede, novi ili korišteni sve jedno je, jeftino i dobro nema nigdje ni vani u drugim zemljama.

Oni manje uspješni sa manje opreme ili bez opreme i vrijede manje novaca, svaki vinogradarski voćarski traktor koji pruža komoditet da je ispravan kompletno sa original servisnom knjigom skupo se plača.
 
Њих сам налазио у претрази али им је асортиман врло узак.
U BIH...dijelova ima nema sta nema,polovnih novih...sta god treba...Pik.ba...trazi...znaci..TROSTEPENI,,UKLJUCNI..PROMJENE SMJERA...60EUR...POLOVNI ORGINALNI BEZ OSTECENJA...ja uzeo duplo neka stoji na stalazi hahaha...e da u mene pe18..treba gledati sta tacno odgovara od zupcanika slicni su na oko...jedino broj zuba gledati itd
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kolege po TV :) recite mi jel postoji fabricka kosa za TV 730, vidim da je nema nigde po oglasima? Hvala unapred :)
 
Molim vas procitao sam na stotine stranica pa da ne citam iznova, imam stari zubonja PE18....interesuje me brzina okretaja freze..tj odnos...1/2...1/3...u odnosu nazubljeno vratilo i motike...traktor ako se ne varam 540-1000...zavisno spore , brze...pokusavam od IMT 507...stoji mi kultivator pa da iskoristim frezu..novi lezaji,semerinzi,motike,freza TOP. pa da..uz prepravke naravno.pripasem..da li je lijeva desna orginalna itd..
 
Tačan odnos okretaja vratila u odnosu na motike ne znam, a brzina vratila kod PE 18 750 (spori hod) i 1175 (brzi hod).Ono što znam da brzina motika ne sme da pređe 400 obrtaja.
 
Tačan odnos okretaja vratila u odnosu na motike ne znam, a brzina vratila kod PE 18 750 (spori hod) i 1175 (brzi hod).Ono što znam da brzina motika ne sme da pređe 400 obrtaja.
Hvala Dejo na odgovoru, imam neiskoristenu frezu od Agrije 2400, stavio nove motike,lezajeve,semeringe,i onako razmisljam sto je ne bih prepravio za TV...1/3 je odnos motika i ulaznog vratila...sirina freze 100cm...
 
Da, bilo bi to dobro što se tiče širine i obrtaja...Ono gde ja vidim problem je sama težina te freze.Kopačice za mtk su predviđene za dodatnu silu na dole rukama rukovaoca, a i manipulacija njome je lakša jer mtk nema hidrauliku...Kod TV (osim kod serije 8xx) je generalno problem težina freze, to su "rešili" stavljanjem pune osovine samog rotora i tako je otežali.Međutim, često ljudi rade i tvrđe neobrađene površine, a freza tada skače kao jarac.Pukom prepravkom samog kačenja i pogona, bez dodatnog balasta, mislim da ta freze od Agrije neće raditi dobar posao.
 
Daleko od toga da toma ne moze raditi, pa ja s njim radim godinama. Isti ovakav kao sa oglasa samo smo stavili jos prosirivace i stavili prednje tegove jer fabricki ne dolaze zato sto je dosta tezi prednji kraj.
Samo sam konstatovao sta je lakse a cim je lakse logicno da je i bolje, valjda.
Ako ces tomicu gledati onda gledaj upravo taj, skuplji jeste od starog tipa ali je za toliko i bolji. Drugi surak ima taj stari tu kuca pored kuce znam sta pricam. Uradi i on ali kod ovog novog su resene mnoge stvari npr. poluosovine sto je starim mana, vec receno kardan, kacenje u tri tacke,robusniji prednji kraj, nozni gas. Sigurno je bolji onaj s dva klipa ali ja a ni on jos nismo ostavili nesto neuradjeno zato sto je falilo snage, a pogotovo u malinama to sto mislis raditi.
Druga stvar, ako uzmes ovakav, imas traktor koji ce ti sigurno odraditi posao i uvek mozes prodati a ako bi zbudzio neki 533-9 opet ces raditi ali je ipak budzevina, ako ti to nesto znaci.
Da napomenem oko prosirivaca, svaki stari ima prosirivace i sa njima on je sirok kao ovaj novi bez, jer na novi ne idu prosirivaci fabricki vec su mu trube uadjene mnogo robusnije i duze. Ako stavis prosirivace (od starog) traktor prvo izgleda drugacije, skoro dodje kao kocka (ako je sad kao pravougaonik, duzi nego siri), i nema problem sa polusosvinama zbog prosirenja, plus tegovi napred, nema zime u strani.
Mozda se cini nebito sve ovo ali veruj vrlo je bitno jer sve olaksava rad, i opasnost od prevrtanja je svedena na minimum.
Malo sam oduzio ali sam hteo da ti malo blize docaram, jer ne kupujes nesto od 50 evra pa ako pogresis nema veze.
Да ли знаш дал пашу проширивачи са серије 5 на серију 8? Купио сам 821,клот, а имам пар места где ми је страна па би да ја спречим невољу у стату, зато јурим прошириваче. Гледао сам и да стављају додатне уз ове фабричке, ваљда правили на стругу, ал не знам колко је то добро за полуосовине. Иначе качим само рото малчер и прскалицу на њега.
 
Nazad
Vrh