Terenska vozila za poljoprivrednike(opšta tema).

Pa gde ti zatreba niva tu ti taksi tesko moze pomoci sem par dobrih cizama!! I glupo je vise govoriti o njenoj potrosnji jer je ona napravljena da pali i na minus 40 i da vuce kao luda a stoga je jos i terenac pa nemoze da trosi 4l a i jugo je ekonomican ubilo se a i koristan isto tako!! Bolje da ne napisem koliko trosi ovaj moj Uaz ali to ili volite ili ne vozite svaki dan kada idete u prodavnicu jer slozicete se to nije vozilo za svaki dan...
 
Lada niva 10l po otvorenom putu u lokalu 15l "plina" po terenu zavisi kako je teras i redukujes moze da potrosi i 20l ali zavisi od opterecenja i stanja vozila. U sustini niva nije veliki potrosac 15l plina po gradu meni trosi audi 1.8 ...
 
Ja imam ladu nivu 1,7 i sto kazu koliko para tolko i muzike mada sam ja sa mojom prezadovoljan prosle godine sam iz atara doslepao imt 5106 jebavali me filteri i da nebi isli po drugi traktor mi ga sa njom dovukli.Kad razbacujemo vestak za nju zakacim prikolicu i 1500kg vestaka natovarim i gas kroz atar i po njivama a sto se terenske voznje tice za nase uslove je odlicna inace kupio sam je radi lova i obilazaka njiva.Pre 3god.u Sonti je bio lov na d.svinje celu noc i ujutro kisa pada ko luda oni spremili traktore a ko je imao terenca mogao je sa njime u loviste od mnogih skupih terenaca jedino nive i jedan suzuku samuraj su stigli na odrediste a ove ostale su traktori jedva izvukli iz atara.Inace vozio sam dosta drugih terenaca i najvise mi se svideo pincgauer jedino mi se nesvidja motor kod njega,a imamo jos i lend rovera iz 1956god.kratkoga i taj se siroma naradio kod nas navukao i nateglio i nikada izdao.Kod terenaca je najbitnije izbor pravih guma da vozac ima malo slifa za tertenske voznje i da kada je situacija rdjava nema zaljenja samo vatra!
 
Pa gde ti zatreba niva tu ti taksi tesko moze pomoci sem par dobrih cizama!! I glupo je vise govoriti o njenoj potrosnji jer je ona napravljena da pali i na minus 40 i da vuce kao luda a stoga je jos i terenac pa nemoze da trosi 4l a i jugo je ekonomican ubilo se a i koristan isto tako!! Bolje da ne napisem koliko trosi ovaj moj Uaz ali to ili volite ili ne vozite svaki dan kada idete u prodavnicu jer slozicete se to nije vozilo za svaki dan...

Ciro potpisujem tvoj post.
Jugo 55 kad je ovako veliki minus nijedan ne trosi ispod 12l benzina. Imao sam ga nekad i nikad vise.
 
Po terenu na 100 km ja mogu da potrosim i vise od 100l benzina sa Uaz kada idete 5 metara napred a 3 nazad pa vi vidite... Isti je slucaj i sa Ladom po terenu je sve relativno kao sto kaze Sasa nemoze se nikada znati.. U teren se ide sa punim rezervoarom i sa kantom u gepek tako ja radim...
 
Jel karburator?On hoće malo više da srkne dok ajnšpric neće.
Karburator. Samo karburator je manje vise bitan kad se vozi na plin protok plina ima posebno stelovanje koje je nezavisno od karburatora tj ubrizgavanja benzina. Moze da potrosi on i manje od 15l plina po gradu ali ja necu da mu zatvaram protok plina jer ovako dobro vuce i startan je a to mi je po gradu najvaznije, posto se 90% moje voznje svodi na gradsku voznju. Na otvorenom putu ne prelazi 12l zadovoljan sam dosta je jeftinije od benzina.
 
Ćiro koji je onaj terenac sa slike i jesi li ga ti sređivao?

- - - - - - - - - -

Jeste Ido baš taj,već dugo stoji tamo.Gume nisam ni gledao,čim sam video pragove pobego sam.
 
Saša po meni je to opet mnogo.Imao sam do skoro C4 sa 2.3 motorom.Nikada ga nisam štedeo na gasu a nije prešao 13l plina na 100 km,samo manje.A koliko je on veći i teži od 80-ke.
 
Nazad
Vrh