Teljenje krava

Potpuno te razumem.25 godina se bavim ovim poslom i retko kad ide bez ikakvih problema.:ppozdrav:

šteta bi bilo za junicu ali ipak se nadaj dobrom.
 
Evo da podnesem izvjestaj u vezi teleta i da se zahvalim svima koji su svjetima pomogli.Tele je ustalo kao cigra je veselo,sisa mlijeko na dudu kao usisivac,nisam ocekivao ovako brz napredak.
 
Noćas se otelila junica, muško tele, otac Raigras. Sama se otelila, samo sam malo pripomogao. Inače, nedelju dana pre 9 meseci.

3Mq3qdL.jpg


Pre jedno 10-ak dana imao sam telenje, blizanci. Muško i žensko, otac Rakete. To mi je 4. krava u štali koja se obliznila :D Nije loša genetika :)

GPHHcDF.jpg
 
Tesko da ce da poraste , obicno takvi primerci zive par meseci.

Kupio je moj komsija prosle godine jedno tele duplo manje nego sto je normalno(staro desetak dana). Zaklao ga je kad je imao 9-10 meseci. Tada je bilo tesko oko 130-140kg. Dok je sisalo i raslo je kad je pocelo da jede koliko je toliko je. Sto je zanimljivo njemu ni rogovi nisu rasli, nije bio busav, zakrzljao... Kad ne bi znao koliko je staro, rekao bi da je lepo tele staro 2-3 meseca.
 
Otelila se krava 10 dana pre termina, otac Lahor, tele musko (da sam mogao da ga vratim u kravu)...
310b510e5ab50e6fb95eea388aa897fd.jpg

0ae43800774fe23109881ea62d255762.jpg

Na prvu muzu dala 17 l, ima potencijal za preko 40

Tele zivahno i zdravo, veoma lako telenje..
655922e4faa42cbef3f4ad3512327cb7.jpg

4a7031892a5b3d86ef2c0a3ecbf14189.jpg
 
Nazalost, kod mene se sinoc lose zavrsilo. Nismo uspeli da spasemo kravu. Bila je prvotelka, a tele je dosta krupno, kao da ima 20 dana. Ma da mislim i da je veterinar pogresio, trebao je da pozove pomoc da pokusa nesto, ovako se sve svelo na silu. Nakon obilnog krvarenja, posle 2 sata smo je prinudno zaklali. ::lose::
 
Steta , niko ne vodi racuna kad se osemnjava junice i krave koje su uzane , mora da se gleda tok teljenja za svakog bika , vise volim sitnije tele ono ce napredovati posle , ovako samo napravi krs problema tesko telene , posteljica ostane niko o tome ne razmislja ...
 
Kod mene aldumaš muško telce je sama otelila a curicu sam ja navato pa skupa imam blizance ,jest da nije curica za ostavit ali nek su samo živi i zdravi::vino::::vino::
 
Nazad
Vrh