Teljenje krava

Nama se kod krave dobro pokazala konjska mast,ona zelena sto hladi,maze joj se ispod repa i tako sto hladi zatvara krvne sudove koji krvare.,tele probaj staviti pred kravu da ga ona lize,ona ce ga najbolje izmasirati.a palo mi na pamet i ona stvarcica sto se namontira na usisivac pa se izvlace sline bebama kad se rode.ima u humanim apotekama.
 
Putine,ako ima od Boga dana podići će se telence,nadajmo se najboljem.
Men se pre 2 sata otelila krava-muško,krupno-otac Weinhof-simentalac:ppozdrav:

Kao što ti je i Sava napisao,daj kravi da ga liže.
 
Putin, pod otresanjem mislis na ono kad ga dignes zadnjim nogama, a glava dole? To ništa nije pomoglo? Ako na to misliš, obično ga otac i ja dignemo, posle ga ja držim u vis, a otac masira prema glavi i izadje sluz bogami bas mnogo i tele kao preporodjeno..
 
Ljudi pomagajte ,krava se otelila jutros , mjesec dana prije vremena ,tele malo kao lane pokusava da ustane ali se vidi da nema snage ,nezna da jede(guta).Poslao sam zenu u grad da kupi cuclu za bebe i sto vecu spricu da pokusam jos i tako.Jel imo ko slican slucaj i ima li nade za to jadno malo tele?
 
Po meni sanse ima ali pokusaj mu sto vise da das prvog mlijeka kolostruma nemoj ga bacat podgrij na temperaturu tijela ( 37 C) pa opet dadni. U mlijeku se u prvim danima nalazi mnogo imunoglobulina koji su vrlo bitni za telad jer nemaju jos dobro razvijen imunitet. Hrani ga u manjim razmacima, pokrij ga kakvom dekom ili nesto da ne gubi temepraturu pa sta mu bude. Vrijeme ce pokazat samo strpljivo ako prezivi prvih par dana trebalo bi i ostalo. Za gutanje ga prilikom hranjennja masiraj u predjelu grkljana ( stimulises gutanje)
 
Putin, pod otresanjem mislis na ono kad ga dignes zadnjim nogama, a glava dole? To ništa nije pomoglo? Ako na to misliš, obično ga otac i ja dignemo, posle ga ja držim u vis, a otac masira prema glavi i izadje sluz bogami bas mnogo i tele kao preporodjeno..
Синоћ смо и ми тако,двојица га држали и један масирао,али слабо.сад је ветеринар био,дао му инекције,каже да је срце добро и да добро ради,ал теле изнурено.лежи,кад се масира по стомаку само се вода чује...
 
Mora biti u toplom jer nije uspostavljena termoregulacija , kao dete u inkubatoru ,po malo dajimu da ne bi mu otislo u pluca .
 
Svaka 2 sata ga hranim na djeciju dudu i prihvata mlijeko postepeno samo sto jadno nemoze da ustane ,ima zelju ,pokusava ,digne se na noge ali nemoze da stoji.
 
U toku noći smo imali telenje. Malo je prenela , 287. dan. Obliznila se, izuzetno lako telenje, otac Rakete. Šteta što je muško i žensko jer ovo mi je treća krava od te linije koja se obliznila, voleo bih da ostavim još koje žensko meni. Interesantno da od 5 slučajeva kad mi se krava obliznila nisam ostavio nijedno tele, ili su oba muška ili muško i žensko. Nije da kukam samo konstatujem :D

139saMz.jpg
 
Nek su korisne prinove :ppozdrav:

Sinoć i kod mene prinova...milan971 tvoja cura se otelila, imala je torziju materice, kažu mi moji da se veterinar borio sat vremena, obarao je 5 puta i uspeo je. Otelila je žensko tele, relativno lako nakon svega. Lepo je začela, bez edema i primila muzlicu bez problema. Biće dobra krava. Inače komšija me zove posle teljenja, nisam ni znao šta se dešava u fazonu što je nisi stavio na dijetu vidiš li ti kolika je , a ona na diejti 6 meseci već. :osmeh:
 
Putin,ima li pomaka sa teletom?

Сава хвала на питању,али теле је угинуло тај дан придвече,поред интервенције ветеринара и константног масирања буквално од 3 ујутру до 16х навече..Било је пуно воде..
Сада и је јуница у питању,изгледа да ће морати на клање,никако да се стабилизује,не може да мокри...а штета,има потенцијала да постане одлична крава.
 
Samo glavu gore i ne okreći se,sve je ovo sastavni deo našeg posla.Posle lošeg uvek dođe dobro:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh