Tegovi za traktore

Evo još koja slika probe pre farbanja i montaže. url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_384470361_20160218_115445.jpg]
1_tmb_384470361_20160218_115445.jpg
[/url]
 
Tek će biti saliveni kad ih malo fazoniram brusilicom i ofarbam. Inače imaju po 97,5 kg. Mislim da će 197 kg. biti dovoljno za mašine od nekih 800 kg da ne škljoca prednji trap.
 
Tek će biti saliveni kad ih malo fazoniram brusilicom i ofarbam. Inače imaju po 97,5 kg. Mislim da će 197 kg. biti dovoljno za mašine od nekih 800 kg da ne škljoca prednji trap.

Ja mislim da ti to prodas u kompletu, sa sve tegovima. I kupis nekog New holland-a od stotinak konja, kao sto si razmisljao.
 
He he Manjeviću, velike su želje moje. Polako da se malo oporavim. A i ako bude jedan New ovaj će da ostane kao ispomoć a i zlu ne trebalo da se nađe. A šta će Slađan da tera, neću valjda da mu dam poslednju reč tehnike.
 
@Elixir
Kako su armirani tegovi ,pogtovo tu taj deo do traktora,ta kao uska gde lezi na nosacu,imas neke slike kalupa pre punjena ?.
 
Da li ima neko, ili mozda zna nekog ko ima na prodaju, tegove za prednje tockove od imt 539. Ili bar da mi kaze gde bi mogao da nadjem ventile za punjenje i praznjenje guma vodom. Mucim se sa atomizerom. Napravio sam neki nosac tegova, okacim tu oko 80 kg i ne znam dai smem vise, ali opet se mucim. Ne smem da sipam vise od 250-300l a treba mi 700 da zavrsim sve.
 
Da li ima neko, ili mozda zna nekog ko ima na prodaju, tegove za prednje tockove od imt 539. Ili bar da mi kaze gde bi mogao da nadjem ventile za punjenje i praznjenje guma vodom. Mucim se sa atomizerom. Napravio sam neki nosac tegova, okacim tu oko 80 kg i ne znam dai smem vise, ali opet se mucim. Ne smem da sipam vise od 250-300l a treba mi 700 da zavrsim sve.


Koji atomizer imaš, ja moj Agromeganika sipam pun 440l po ravnom bez problema idem po blažim bregovima isto a za veća brda mislim da bi sa 50tak kg tegova bilo ekstra... na 539 ispod prednjeg kraja "kolevke" imaš četiri rupe na koje možeš da pričvrstiš pločevinu kao na zadnjem kraju, za nju možeš da kačiš šta god hoćeš...
 
Meni je atomizer 440l aki je nagib blizu 20stepeni. Napravio sam neku plocevinu i pricvrstio za ta 4 srafa, stavljam tegove iz teretane 4×15kg i plocevina je oko 20kg. Mogao bi jos da tovarim ali nisam siguran koliko smem. Plasim se da ne zeznem one navoje.
 
Mogu ti navoji da izdrze sigurno dosta vise od 60 kg. Moj komsija je napravio manji ram za drva koji je prikacen na te navoje i u taj ram stavi nekoliko metarskih drva. Bude sigurno 150 kg + ram i nisam cuo da su popustili navoji.
 
I ''deda'' dobio tegove
s1t5ap.jpg
[/IMG]
2yyayp3.jpg
[/IMG]

Da li ima neko, ili mozda zna nekog ko ima na prodaju, tegove za prednje tockove od imt 539. Ili bar da mi kaze gde bi mogao da nadjem ventile za punjenje i praznjenje guma vodom. Mucim se sa atomizerom. Napravio sam neki nosac tegova, okacim tu oko 80 kg i ne znam dai smem vise, ali opet se mucim. Ne smem da sipam vise od 250-300l a treba mi 700 da zavrsim sve.

Samo stavi tegove i ne brini. Ja moje tegove već dve godine uopšte ne skidam sa traktora, isto nosim atomizer 440 l i isto imam voćnjak na strmini.
 
Nazad
Vrh