Tanjirače

A to je nesto drugo, mislio sam na ove manje vise standardne 26-32 tanjira
 
Nije bitan broj tanjira, bitna je težina. Ja sam imao sa 32 i bila je baš teška (3-4t, ne sećam se), morao sam da radim sa spuštenim točkovima, imala je duple točkove.
 
Kako štuješ u tadu odnos dubine prednjih i zadnjih baterija ?
Moraš ,,izravnati" u radu kada god zakačiš da drugu poteznicu jer ne stoje na istoj visini ?
Meni stoji ravno kada je spuštena a opruge odpuštene. E sad možeš zavrtanjem jedne ili druge opruge da prednji kraj olakšaš ili da guraš malo u zemlju ali onda dolazi do pucanja na raznim delovima tog mehanizma.
Evo vicim i vlada88 je njegovu vario više puta najverovatniji iz istog razloga. Moja varena 3-4 puta dog je ćale vozio tako sa skroz zategnutim oprugama. Jeste da malo kao bolje radi, ali nemože da izdrži i negde uvek pukne.

Kada je spuštena tanjrača nesme ruda da upre ni u gronji ni u donji deo poteznice. E sad u transportu se šteluje u zavisnosi dal se nagne napred ili nazat. Ja nemam rotor tako da odprilike ide ravno i kad je dignuta.
 
Trebao bi na tanjiraci adut utrine da promenim 2 tuljka, da li je to isto kao ferocop tu mi je temerin pred nosom da ne moram da idem do utrine

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Da li je neko skoro uzimao rotore za tanjiracu? Gde najbolje uzeti? Imam Eurotook 28 tanjira ali oni vise ne rade, a razmisljao sam da montiram rotore, ima ploce ostavljene na cevima, naravno ako je neka cena normalna
 
Da li je neko skoro uzimao rotore za tanjiracu? Gde najbolje uzeti? Imam Eurotook 28 tanjira ali oni vise ne rade, a razmisljao sam da montiram rotore, ima ploce ostavljene na cevima, naravno ako je neka cena normalna

Nema veze ako imaju ploče. Obrati pažnju na težište tanjirače da ne bi uzimao uzalud rotore pa posle sekao i pomerao i nosače točkova i sl.
Ja sam tako za MBV vršac prošao. Uzeo bez rotora sa pločama nazad i posle par godina naručio rotore i kad smo montirali šipak.
Propinjala se kao zelenko. Nisam hteo da sečem i okrećem i pomeram točkove tj nosače, vratio rotore vratili pare i prodao posle tanjiraču i kupio posle par godina novu sa sve rotorima
 
Svako ko može sebi da priušti treba da uzme kratku tanjiraču. Mislim da je besmisleno svako ulaganje u dugačke tanjirače.
Jbg nije da nisi u pravu...
Ja imam dilemu,imam vučenu 28,malte ne se ne vidi da je radila,dosta bi novčano izgubio u tom transferu na kratku,a plus se i bojim da kratka za traktore koje imam ne rade kvalitetno kao za ozbiljnije traktore,pa se boji šta ću time dobiti...
Kad sam gledao pre 15 godina šta komšija radi sa olt tara kupim vučenu za svoj traktor,i to nije ni blizu,ne može se ni porediti,sad gledam kako priprema sa kratkom pa se bojim istog scenarija...
 
Najbolje je da isprobaš i koja ti se svidi kako radi i kako je tvoj traktor nosu takvu uzmeš.
Ili sačekaš da uzmeš traktor koji je moćniji na polugama, pa onda.
 
Trebalo bi.Ilgi sam hteo još 2018/2019 preko konkursa za mlade gde nisam prošao.Prošlog meseca sam napunio 4 banke, više nisam mlad 🤣 pa sam je kupio van konkursa.
 
Nazad
Vrh