Tanjirače

Meni je u zadnjih 20-30 godina najbitnija nosivost traktora na krajevima poluga.
Da, to je jedan od razloga zašto sam se odlučio za Deutz-a. Strašno je jak na hidraulici. Steyr kao tvoj ima podiznu moć 5,2-5,4t, a Deutz ko moj (ista klasa ko i tvoj Steyr Expert) 7t. Razlika nije mala. JD je u rangu CNH, pa čak i niže, što se tiče podizne moći.

@Boderlica : Lemken Rubin ili Ilgi Aragon (ili Atego)? Kratko i jasno. :)
 
Svu zemlju koju radim vec 5 do 7 godina ni jednom nicim nije pipnuto dublje od 5cm . Nek je nenamjerno islo 7,8cm ali dublje nikad . Ne namjeravam nista mijenjati . Idealno bi zelio samo do 4,5cm da usitnjavam a sjetva ide na 5 do 7 cm.
Dublje nediram , nek se zemlja ponasa ispod ko sto se ponasa u prirodi.
 
Meni nisu precizirali datum već samo da se nadaju uskoro.Samo sam ih dva puta zvao a izgleda da ću ove sezone tanjirati sa starom tanjiračom po svoj prilici. 🤣
 
Meni nisu precizirali datum već samo da se nadaju uskoro.Samo sam ih dva puta zvao a izgleda da ću ove sezone tanjirati sa starom tanjiračom po svoj prilici. 🤣
Ja kad sam ih zvao pre 10 dana rekli su da su tanjirače ukrcane na brod i da je trajanje puta maksimalno 60 dana tj do 10.10. A taman se ponadao da ću da sa kratkom raditi pripremu kad ono međutim 😂
 
Da, to je jedan od razloga zašto sam se odlučio za Deutz-a. Strašno je jak na hidraulici. Steyr kao tvoj ima podiznu moć 5,2-5,4t, a Deutz ko moj (ista klasa ko i tvoj Steyr Expert) 7t. Razlika nije mala. JD je u rangu CNH, pa čak i niže, što se tiče podizne moći.

@Boderlica : Lemken Rubin ili Ilgi Aragon (ili Atego)? Kratko i jasno. :)
Expert: 5.558 kg je podizna moć na krajevima poluga, za moje potrebe nedovoljna.
Iskreno sada sa moje tačke gledišta, ponavljam sa moje sadašnje tačke gledišta Ilgi ili neku druga zapadna marka samo zbog težine.
Rubin 10 je najbolja kratka tanjirača na našem tržištu ali treba minimalna nosivost od 7-8t za Rubin 10.
Težak je oko 2,5t i težište je na 1,6m.
Postoji pijani točak koji nisam uzeo ali mislim da znači.
Rubin 10 radi odlično, dobar kvalitet materijala ali pitanje je o upitnoj potrebi i isplativosti investicije.
Imam strah da će mi slomiti traktor u transportu.
Nije problem da je traktor vuče 15km/h.
Nije lako ni Pumi 155 da je nosi. Lakše nosi Landsal od 4m zahvata zbog tešišta i ako su slične težine.
 
Svu zemlju koju radim vec 5 do 7 godina ni jednom nicim nije pipnuto dublje od 5cm . Nek je nenamjerno islo 7,8cm ali dublje nikad . Ne namjeravam nista mijenjati . Idealno bi zelio samo do 4,5cm da usitnjavam a sjetva ide na 5 do 7 cm.
Dublje nediram , nek se zemlja ponasa ispod ko sto se ponasa u prirodi.
U prirodi nema strojeva od 10-15t koji gaze zemlju u svim mogućim uvjetima, nema mineralnih gnojiva, herbicida, pesticida...
 
Svu zemlju koju radim vec 5 do 7 godina ni jednom nicim nije pipnuto dublje od 5cm . Nek je nenamjerno islo 7,8cm ali dublje nikad . Ne namjeravam nista mijenjati . Idealno bi zelio samo do 4,5cm da usitnjavam a sjetva ide na 5 do 7 cm.
Dublje nediram , nek se zemlja ponasa ispod ko sto se ponasa u prirodi.
Isti sistem radim od pre 2 godine. Neću dole ništa da pipam... Inače soja na oranom 500 kila, a na tanjiranom 900-950...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Kako se u takvoj obradi unosi đubre u dublje slojeve? Mislim na npk
Ili jednostavno biti strpljiv svake godine đubriti pa ono polako pre ili kasnije stigne gde treba?
Ili svakih par godina podrivati sa aplikatorom za veštak?
 
Drugar je godinama samo tanjirao pa se vratio na plug.Njegovi usevi su se poznavali u ataru, kukuruz mu je uvek prvi kapitulirao.E sad, tanjirano je teškom vučenom tanjiračom, uvek 2 prohoda cca 20+cm dubine.Sejano klasičnom pneumatskom sejalicom.
Kod vaše plitke obrade mora ići diskosna sejalica, to opet diže trošak jer je treba kupiti...
 
Nazad
Vrh