Tanjirače

Našao sam tabelu težine,bilo bi to čupavo za 57-aka.
Zaboravio sam još napisati da sam probao podići Gungor žitnu sejalicu sa 588 međutim preteška mu je (msm da je prazna oko 1400kg) ali i udaljena je poprilično od poluga. Dok npr Rakovicom 60S dignem prskalicu metalogradnja Vrbas 1100lit, kopirajuća krila 15m... Tako da, bez probe ne možeš sa sigurnošću znati kako bi bilo sedmaku.
 
Pazarena tanjiraca.
acef4ca0516ba27aaa5164de63689859.jpg
c2c3e175e73cb6e249b344aa532cbdf3.jpg


Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
'Еби га, ко да дочека жетву, да је испроба у стрњики... :)

Двапут покушавам да избројим - је л' то 26 тањира?
 
Колико је окретна дуга 9-ка? Гледам снимке на Јутјубу лепо, ору са три бразде и чини ми се да су баш брзе.
 
Meni se malo ne svidja sto je dugacak dosta, u selu ima jedan rx85, valjda je motor kao na 75, ima turbo.
Dosta sposoban ali kraci od 90.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pazarena tanjiraca.
c2c3e175e73cb6e249b344aa532cbdf3.jpg


Sent from my SM-A155F using Tapatalk
Da li se na ovu navojnu sipku dugacku steluje samo polozaj u vuci ili i utice na rad tj dubinu prednie zadnje baterije u radu?
Kod nas imam osecaj da prednja baterija radi preduboko a da se zadnja izdize i ne radi ok. Nemamo valjke nazad tako je fabricki.
 
Ta šipka niveliše tanjiraču tj u transportu diže prednji kraj a u radu spušta. E sad, ako imaš problem da ti u radu prednja baterija radi preduboko, pokušaj da ne podižeš točkove skroz tj pokušaj pronaći odgovarajuću dubinu rada podizanjem i spuštanjem točkova. Ako ne ide, onda moraš na navojnoj šipKi podesiti, ali opet će ti zavisiti dubina rada prednje baterije od toga koliko podigneš točkove.
 
Da li se na ovu navojnu sipku dugacku steluje samo polozaj u vuci ili i utice na rad tj dubinu prednie zadnje baterije u radu?
Kod nas imam osecaj da prednja baterija radi preduboko a da se zadnja izdize i ne radi ok. Nemamo valjke nazad tako je fabricki.
Samo transport! U teoriji možeš malo i u radu da je šteluješ, al će ti polomiti nešto. Nikako uprugu da pritegneš, obe moraju da "žive".
Imam istu samo bez rotora.
 
Samo transport! U teoriji možeš malo i u radu da je šteluješ, al će ti polomiti nešto. Nikako uprugu da pritegneš, obe moraju da "žive".
Imam istu samo bez rotora.
Kako štuješ u tadu odnos dubine prednjih i zadnjih baterija ?
Moraš ,,izravnati" u radu kada god zakačiš da drugu poteznicu jer ne stoje na istoj visini ?
 
Kad dodje strnjika da se tanjira moram se poigrati sa ovom sipkom.
Nosac sipke koji se kaci na rudu ima dva vijka. Jedan je odkinula tokom rada a i prednje baterije hoce da otkinu srafove izmedju nosaca baterije i rama,neka sila postoji verovatno nam zato prednje idu duboko. Kad guramo u rikverc podignutu,okrecem na leniji, zadnje baterije padnu prednje odu visoko, nekada moramo malo napred da se spusti pa opet na rikverc. Tako smo kupili pa nisam se nesto jos igrao stelovanjem.
Tockove sam mislio da treba dici do max da se voza na svojoj tezini. Probacu i na tockovima da poravnam.
 
Zar i ne treba da se voza cela bez tockova? Jedino ako su uslovi takvi da mora na tockove malo, ne znam cemu svrha tanjirace ako ces je non stop na tockovima vozati....to bi i imalo smisla ako bi dubina bila uvek ista, a to je nemoguce...barem ja nisam nikada trefio da je isto spustim na tockove kada mi je trebalo
 
Nazad
Vrh