Tanjirače

Expert: 5.558 kg je podizna moć na krajevima poluga, za moje potrebe nedovoljna.
Iskreno sada sa moje tačke gledišta, ponavljam sa moje sadašnje tačke gledišta Ilgi ili neku druga zapadna marka samo zbog težine.
Rubin 10 je najbolja kratka tanjirača na našem tržištu ali treba minimalna nosivost od 7-8t za Rubin 10.
Težak je oko 2,5t i težište je na 1,6m.
Postoji pijani točak koji nisam uzeo ali mislim da znači.
Rubin 10 radi odlično, dobar kvalitet materijala ali pitanje je o upitnoj potrebi i isplativosti investicije.
Imam strah da će mi slomiti traktor u transportu.
Nije problem da je traktor vuče 15km/h.
Nije lako ni Pumi 155 da je nosi. Lakše nosi Landsal od 4m zahvata zbog tešišta i ako su slične težine.
Pa dobro ruku na srce, takav tip tanjurače ja nebi ni kačio na manji traktor od recimo ko moj 6170 R. Treba ju i potegnu, a i nosit.
 
Da, to je mera za tu tanjiraču. Samo zbog nošenja, rad u njivi nije problem, motor nije opterećen.
Ali bih ja pre onda za skoro duplo manje novca kupio sklopivu od 4m zahvata, a iste težine. Sada tako mislim.
 
Jbg nije da nisi u pravu...
Ja imam dilemu,imam vučenu 28,malte ne se ne vidi da je radila,dosta bi novčano izgubio u tom transferu na kratku,a plus se i bojim da kratka za traktore koje imam ne rade kvalitetno kao za ozbiljnije traktore,pa se boji šta ću time dobiti...
Kad sam gledao pre 15 godina šta komšija radi sa olt tara kupim vučenu za svoj traktor,i to nije ni blizu,ne može se ni porediti,sad gledam kako priprema sa kratkom pa se bojim istog scenarija...
Uzecu kratku kad budem mogao definitivno, al da bude vucena a ne nosena
 
Nema veze ako imaju ploče. Obrati pažnju na težište tanjirače da ne bi uzimao uzalud rotore pa posle sekao i pomerao i nosače točkova i sl.
Ja sam tako za MBV vršac prošao. Uzeo bez rotora sa pločama nazad i posle par godina naručio rotore i kad smo montirali šipak.
Propinjala se kao zelenko. Nisam hteo da sečem i okrećem i pomeram točkove tj nosače, vratio rotore vratili pare i prodao posle tanjiraču i kupio posle par godina novu sa sve rotorima
Da o tome sam vidis skroz zaboravio....nemam ni zivaca a ni vremena za te igrarije tacno bih je zapalio da me tako zeza posle rotora.....nista onda, spasili ste me muka mogucih :geek:

kratke su i meni super ali tu trebaju traktori preko 100ks koliko sam cuo i razumeo....tako da nista od te price :cautious:
 
Tvrdim da je snaga traktora manje bitna od nosivosti. Kod nas rade sa traktorima od 80ks i kratkim tanjiračama od 2,5m radnog zahvata.
Video sam da valjak u transportu prebaciju ka traktoru i time pomeraju tačku težišta.
 
  • Like
Reagovanja: obi
Hmm....da jako su teske one....
Imam Rusa 90ks ali ima ojacanu hidrauliku, one topove nazad kako bih objasnio....da li neko zna podiznu moc takvih poluga ako ima sa istom?
 
Nema veze ako imaju ploče. Obrati pažnju na težište tanjirače da ne bi uzimao uzalud rotore pa posle sekao i pomerao i nosače točkova i sl.
Ja sam tako za MBV vršac prošao. Uzeo bez rotora sa pločama nazad i posle par godina naručio rotore i kad smo montirali šipak.
Propinjala se kao zelenko. Nisam hteo da sečem i okrećem i pomeram točkove tj nosače, vratio rotore vratili pare i prodao posle tanjiraču i kupio posle par godina novu sa sve rotorima
Nisi mogao do je nivelišeš dovoljno preko navojne šipke ili šta je bilo problem. Kod nas ovde svi imaju mbv tanjirače i niko nema problema sa rotorima. Ja sam isto prvo kupio tanjirače i kasnije uzeo rotore ,ali mogao sam da je nivelišem nije bilo problema. Prvi slučaj evo kod tebe sad čujem da je i to moguće.
 
Nazad
Vrh