Tanjirače

Dzabe ti njih i pitas kad oni pisu o Agronovak tanjiraci...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Стани, рече ти да те интересује тањирача од 28 тањира?

Дај онда ја да ти исчитам то што они декларишу:
вучена полутешка, са тањирима 56 сантима и осовином 35х35 милиметара - 1650 кила
вучена тешка, са тањирима 56 сантима и осовином 35х35 милиметара - 1900 кила
вучена тешка, са тањирима од 61 сантим и осовином 40х40 милиметара - 2000 кила
 
Kojeg zahvata i da li možeš da mi pošalješ oglas ?
Citirao si @stefan100 pa je izgledalo da i tebe zanima tanjirača.
Siniša,šta misliš da li bi ovu tanjiraču mogao vući IMT 577?
S obzirom na njenu dubinu rada, bRez problema će je vući. Ali nošenje bi možda moglo biti upitno.... Zavisi koja hidraulika je na traktoru, prednju vuču ima-nema....
Ono što znam zasigurno je da standardni 577-588 bez pv, ali sa tegovima napred, može nositi npr donder ciklon i do 700kg veštaka. A to je otprilike to..... Udaljenost od poluga kratke tanjirače i težina, odgovara donderu i veštaku.
 
Boderlica,ovakav tip mašine služi za razbijanje grudvipre svega. Znam da je član Glavas iz Novog Bečeja imao nekih mašina sa takvim diskovima. Naći ćeš i dalje takve stvari po Banatu. Pitaj i Cicija,mozda je on i imao iskustva sa ovakvim diskovima. Ja sam ovo video jednom u radu po nekom prolećnom oranju,po mom mišljenju ovo neće ni ući u zemlju tj.strnjiku,ovo nije disk za tu namenu. Prav je u odnosu na zemlju i on ne kopa već samo seče i usitnjava gornji sloj koji je na neki način obradjen.
 
Vidjao SAM na YT da se ovakav tip masine kači na prednju hidrauliku prilikom setve pšenice. Zatim ide kombinacija roto drljace i žitne sejalice.
 
Našao sam tabelu težine,bilo bi to čupavo za 57-aka.Ima napred 6 tegova ali nema pomoćne cilindre na polugama.Kljucala bi pumpa k'o detlić!
 
Boderlica,ovakav tip mašine služi za razbijanje grudvipre svega. Znam da je član Glavas iz Novog Bečeja imao nekih mašina sa takvim diskovima. Naći ćeš i dalje takve stvari po Banatu. Pitaj i Cicija,mozda je on i imao iskustva sa ovakvim diskovima. Ja sam ovo video jednom u radu po nekom prolećnom oranju,po mom mišljenju ovo neće ni ući u zemlju tj.strnjiku,ovo nije disk za tu namenu. Prav je u odnosu na zemlju i on ne kopa već samo seče i usitnjava gornji sloj koji je na neki način obradjen.
I ja isto mislim ali je bolje da pitam
 
Nazad
Vrh