Tanjirače

Možda je najjednostavnije rešenje naći nekoga sa kraćom desnom nogom da ne može skroz da stisne gas. :rolleyes:
 
Juče sam išao u susedno selo da uslužno uzorem čoveku 3,5 jutra i na njivi sretnem stručnjaka koji mi kaže kako ne može da prežali što je prodao Rajku i kupio MTZ 82.1.Kaže da je to bio NEŠTO traktor,čak je vukao 26 diskova tanjiraču.Imam snimak malo veće tanjirače u radu koju bih probao vući sa Rajkom kad je kupim.Bojim se samo da vlasnik tanjirače neće hteti da rizikuje da mu je ne iskidam,svi znaju koja je sila u pitanju...
Malo šale na račun Rajke nikad nije loše, sad malo ozbiljnije.Interesuje me koliko košta ovakva tanjirača, neću da kupim a još nemam Rajku65 pa i nemam čime da je vučem, čisto da proverim da li me je gazda ove mašine slagao?
 
Današnji rad kratkom tanjiračom . Nije neki snimak al nekome sam obećao kako radi u nediranoj kukuruzovini , a prinos je bio baš visok , mase i sad u proljeće ima kolko oćeš . Prvi prohod i ostaće tako dok ne razbacim stjanjak kokošiji po tom tamo u martu kad bude suvo pa još jedan prohod i sjetva soje . Ovo što se čuje da cvrči je sjedalo , neznam šta mu bi .

 
Mogao si malo sići i snimiti,ovako se sem razlike u boji niš ne vidi,ili operi prozore,brate prljavije neg kod mene.
Ozbiljno ,siđi,snimi da vidimo kako ta mašina radi radnju,možda nekom pomogne kod izbora.
 
Da ali kad sam sam. Nemam vise kukuruzista. U stvari imam jedan spic nekadasnju bastu gledacu to da snimim ili cu snimiti kakva je zemlja izbliza nakon prohoda.uglavnom ovde je radio kombajn bez sjecke samo nesto nozeva na vretenima ima . Ipak mislim da samo sijacica ozbiljnija sa diskovima moze dobro da usije za raonu bi bilo vjerovatno problema. Isto tako mnogo bolje se uradi nakon zime nego odma poslije zetve . Dabome sibica bi bila rjesenje.
 
Negde sam video da je neko od clanova skoro pravio vucnu tanjiracu,sada ne mogu da nadjem gde je to pisano -u kojoj temi. Naime me interesuje gde se mogu naci komplet baterije po normalnoj ceni,ili ovi nosaci za diskove sto idu na kratke tanjirace.
 
Kad sam sve izračunao, više se isplatilo kupiti tanjuraču, ovu vučenu sa 22 diska..... A treba imati i vremena, nemože se ona napraviti preko noći....
 
Ne bih znao,nisam skidao kosuljice,vratio valjcice i natrpao masti,treba mi za par hektara da pretanjiram sto ce izdrzati bez problema,ako odma posle posla lezaj skinem ponovo da promenim novim javicu koji je broj,ali najverovatnije cu pred zetvu da joj promenim lezaj ,sad mi je tanjiraca poslednji problem.
 
Nije tamo problem mast, nego loša zaštita ležajeva. Koliko vidim nema semeringa nego samo neka podloška koja bi trebalo da izigrava lavirint zaštitu....
 
Odnosno čim ležaj malo dobije lufta, ode zaštita u gnjurac. Treba napraviti lavirint zaštitu da ne ulazi prljavština unutra inače će svaki ležaj nastradati. I ako može, stavi šire ležajeve 32xxx ili 33xxx (ako se dobro sećam oznaka).
 
Nazad
Vrh