Tanjirače

To je prosto ne ostvarivo u praksi a oni neka pišu šta hoće.Tebi treba tanjirača koju vuče MTZ 82 ako misliš da radiš kako treba i sačuvaš traktor.
 
I da odradi posao kako treba, neda mi se tri puta prolaziti da se vidi da sam nešto napravio...... A i htio bi da nemoram orati poslije repice i suncokreta za sjetvu pšenice ili ječma...... Za sada stoji ta francuska

Prava kratka od kuhna što sam gledao košta ko da je od zlata, jedino su mi ove poljske dostupne......
 
Upravo zbog toga sam se odlučio na kupovinu kratke tanjirače jer sa trenutnom Dravom 36 tek iz 4 prohoda može da se uradi lepo a to dosta diže troškove sa potrošnjom goriva.
 
E sad ti baća imaš i kadar traktor pa ta kratka može i nešto da odradi...
Mi sa 82kama recimo mislim da ni sa kratkim se ne bi usrećili..
Jednostavno te tanjirače, kratke ili dugačke, koje 82ka može da vuče su suviše male iliti lagane da i išta uradile u 1 ili 2 prohoda... Mislim na kuruzište koje ima mase na pretek...
 
Baća jasno sve samo sam od dva zla birao manje zlo.Plug i oranje ne dolaze u obzir.Super teška tanjirača takođe ne ulazi u izbor i rešenje jer opet nemam dovoljno kadar traktor za vuču a u godinama kao što je bila prošla 2019 ni OLT Tara kod nas nije mogla baš idealno da zatrpa biljne ostatke iz 2 prohoda a o potrošnji goriva da ne pišem.
 
Ja da imam ozbiljan traktor nebi ni razmisljao o vucnoj tanjiraci.Kratke nosene uz ozbiljan traktor rade mnogo bolje.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
E sad ti baća imaš i kadar traktor pa ta kratka može i nešto da odradi...
Mi sa 82kama recimo mislim da ni sa kratkim se ne bi usrećili..
Jednostavno te tanjirače, kratke ili dugačke, koje 82ka može da vuče su suviše male iliti lagane da i išta uradile u 1 ili 2 prohoda... Mislim na kuruzište koje ima mase na pretek...
Evo jednog snimka gde 82-jka radi sa kratkom tanjiracom.

 
@ivanz ja imam neretvu,bez krila,nije baš za sušnu godinu i pripremu ..više voli vlažniju zemlju..tanjiri su kod mene 560,stavljeni ove godine i nisu uspešno mešali masu. Ali kada je vlažnija zemlja,radi extra...

 
Sve je to do tipa zemljista, ima zemljista gde ne treba uopste posedovati plug. U delu atara Lukinog sela gde je raj za povrtare ( semljiste izrazito peskovito) tanjirace oru njive samo dovoljno jak traktor spram tanjirace i ide to do kine. Nesmeta ni kada je vlazno jer se nista ne lepi na diskovima ni rotorima. Zato i moze rusvaj da radi sa tanjiracom nosenom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja to mislim.... Umjesto 40 da ima 32 ili 28 diskova, onda bi bilo ok......

Mislim da ću rješiti ovu quivogne sa 22 diskova, prvi 660, drugi 560....teška po katalogu 1700 ili 1900kg, takve podatke sam pronašao......

Kakav ti je bio 5170? Što je bio problem kod njega?
 
Nazad
Vrh