Tanjirače

Danasnje usluzno tanjiranje neoranog sojista.

MsfucbC.jpg
 
Stigli danas od Hudjika cistaci, 350 dinara komad. Tezina novog 620 g a debljina 4 mm. Tezina starog koji je potrosen oko 8 mm je 660 g a debljina 4,5 mm.
 
Ja sam rešio tako što su lanci duži, landaraju slobodno i nema teorije da zakače tuljak i jedu ga.Sigurno već 10-ak godina idu lanci na nekoliko rizicnih mesta gde sam imao velikih problema sa čistacima.Lance sam uzeo kaljene od prikolice za rasturanje stajnjaka koji su odradili svoje ali za ovo su k'o stvoreni.Drugar je kod njega namestio lance koji su mu ostali od tovnih junadi a zeznuo se prilikom montaže i nategao ih pa je menjao nekoliko tuljaka jer su progledali.Mogu i slikati kako to kod mene izgleda mada mislim da sam razumno objasnio.
 
Prvi put vidim ovo i baš sam iznenađen. Jel ovaj lanac stvarno radi posao, kako se ponaša kad upadne suva ćula zemlje i hoće da zaglavi, a kako kad je vlažno pa hoće da lepi? Jel bolje da visi na sredini ili bliže jednom kraju?
 
Neće da lepi jer lanac šeta levo-desno i faktički čisti tuljak.Kada upadne suva džomba cela baterija stane ali treba da bude baš kamenolom da bi se to desilo.Neki stoji na sredini, neki u stranu sve zavisi od rupa na nosaču čistača.Izgleda šašavo ali radi radnju.
 
A koliko treba da bude otpušten tj. dugačak? Ako je zategnut hoće li strugati po tuljku, odnosno ako je puno otpušten jel i onda radi posao?
Tu kanda ide dosta lanca, ima dužine x 20 lanaca ( za 24 tanjira).
 
Baća i ovi su malko u stranu
I malo pretegnuti
To sam stavljao više puta!!!!
Odlična stvar!!!!!
Samo teško seljacima objasnit da radi posao!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Hoćeš da kažeš da treba da budu još duži lanci?Nisu oribali tuljke za svo ovo vreme, češu ali je to skroz zanemarljivo.
 
Nazad
Vrh