Tanjirače

E jebaj ga, ne znam koji je to tip tanjira. Kod njih su sitno nazubljeni, ali po meni bolje da su krupno nazubljeni, kao na redovnim tanjiračama, bolje mešaju. E sad nisam zagledao na ovoj novoj što im je stigla. Posto prva što je kupljena, rasklapala se kao spremač, koristili je sigurno 2 god. I fabrika povuče tu seriju, jer ima neku manu, mada kod njih nije bilo problema, i donesu im novu, koja se otvara kao kembridž valjak, ona varijanta što se u rikverc mora otvarati. A staru odnesu. I kažu kad su išli da je gledaju prilikom testiranja, vuku je po kaldrmi, diskovi varniče, a kod nje ostane sve na mestu. Čini mi se da na diskove daju doživotnu garanciju na lom.
 
Nije to crosscutter ,na te sam mislio , znao bi ti jer su to totalnu drugaciji diskovi , Nisam vidio uzivo ali cuo sam da je to najbolje za jedan prohod plitko .
 
Grešiš za Väderstad, po kvalitetu je verujem najbolja, ali u radu nista specijalno. Privatna zadruga je ima, iako vrše sa novim lexionima, claas hederi I plus secka pozadi radi, pale sva tuluzinista. Mada, oni peglaju uvek pun gas u kukuruzu oko 11/12kmh, pa možda adapter ne uradi kao što neki kose 6-7km/h. Ali najveću ulogu igra adapter, to je tačno. Ja iza zmaja moram peglati više puta, ukoliko se ne pali a treba da se seje pšenica. Najbolje je raditi kao sto kaze siniša. Sačekati da se slegne masa, ako pokisne još bolje, pa preći jednom (dijagonala najbolje, ali tu bas I nije udobno vozaču), ostaviti da odstoji pa posle još jednom ili dva puta.
Moze u vlažno da radi kratka, ali mora sporije da se tera, oko 11km/h. Burazer je tanjirao posle ovih kisa, lepilo je na diskove, ali do 11,5km/h uspe da propusti zemlju, preko zaguši. A ima i do tipa zemlje, odgovarajućeg momenta ulaska u parcelu itd...

@diklofen pa ta tvoja moze umesto pluga, ako ide do 27cm? Tu I ležaj malo udje u zemlju, ako ti je prečnik diskova 610. Nego, kako je moguće da prva baterije ide tako duboku, ako na rotoru stelujes dubinu, a prednji kraj nivelises sa toplingom od traktora? Kad je podesis, moraju obe baterije ici jednako. Ovo da vučena ide ujednacenije je verovatno tačno, ali ubaciš poluge u slicovane rupe, I neće poskakivati tanjirača zajedno sa traktrom.
Da, ide do lezajeva.Radili strnjište pa merili.I u šlicovane kad staviš ako traktor poskoči nadiže tanjiracu. Nisam juče počeo da radim pa da ne znam. Kod većine ni nema slic u gornjoj piramidi.
Tvrdim da nisu za mokro zbog velikog razmaka izmedju diskova i napadnog ugla. Kida komade, kaiša....
 
Jel ima neko da je uzimao to pa da čujemo utiske iz prve ruke? Nešto baš ne verujem prodavcima na reč. Koliko sam ja skontamo meni sa MTZ 820 najveći problem je prevoz do njive?

//cloud.tapatalk.com/s/5f957112d8622/Tanjiraca-sa-paker-valjkom-1.mp4

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
Meni se cini da sam video na dobroj zemlji na face-u da je neko uzeo za rakovicu agronovak a imas i na youtube klipove sa njom

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ne znam kakve su ove tanjirace, reklamira ih neka firma iz Beceja. Na snimku se vidi da rujkan radi a njom bez problema
 
Jel ima neko da je uzimao to pa da čujemo utiske iz prve ruke? Nešto baš ne verujem prodavcima na reč. Koliko sam ja skontamo meni sa MTZ 820 najveći problem je prevoz do njive?
Брате мили, ношено оруђе тешко преко тону и тристо... За мој укус је то мало превише за 820-ку или мог "Брус Лија" исте класе. Мислим да би мени клацкање од њиве до њиве са толико тешком тањирачом било трауматично искуство. А иначе има таквих вучених, али не код нас.

Ne znam kakve su ove tanjirace, reklamira ih neka firma iz Beceja. Na snimku se vidi da rujkan radi a njom bez problema
Погле' мало боље - пољске табле на трактору. Од када сам видео клипове Пољака који цепају пристојно дубоко орање са неким омањим "Урсусом" и пристојним тробразним плугом, нешто ми то што видим код Пољака и није оно што бих поредио са условима рада код нас.
 
Gledam sad na AgroNovakovom sajtu specifikacije tih tanjirača i ona najmanja sa 20 diskova od 2,5m sa paker valjkom je teška 1250kg a sa rotorom od nazubljenog flaha je 1050kg. Koja je sad bolja varijanta? Šta mi više znači? Paker valjak ili 200kg manje na polugama? Ili je 820-ki i 1050kg mnogo?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Ovo je Crosscutter

AvkJ10f.jpg
 
Da na to sam mislio , i u plitkoj obradi nema bregova po sirini kad se zemlja razgrne pa je dovoljan jedan prohod .Mindjusar je kupio te diskove i postavio na neku svoju kratku tanjiracu jer su mu pasale na glavcine . Kaze da dobro radi.
 
Meni nepasu ti original diskovi na ozdoken a da pasu stavio bih . Jedino sto mi se ne svidja kod obicnih diskova sto ako je tvrdje pravi preskocene male bregove izmedju diskova pa mora da se radi 2 prohoda i to jedan poprijeko ili dijagonalno i drugi pravo.
 
Znam i video sam uzivo tu kombinaciju. Na Vogel Noot je stavio te diskove.
I jos pride dosta tegova je stavio na nju, dobar valjak, a sto jos doprinosi radu sa njom je sto ispred traktora gura ozbiljan cutter zetvenih ostataka. Tako da kolega minjdusar ima po meni za rad po suvom najbolju mogucu kombinaciju koju sam imao priliku da vidim.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
da ne listam temu tremami brz odgovor tanjiraca 24 diska travnicka bosanska dubica tako pise u oglasu ,mane i dobre strane nasuprot oltu i lemidu u radu kako su se pokazale naso sam jednu u oglasu meni blizu za 550 e dali vredi to toliko platiti .
 
Neka vucena tanjiraca s kojom bi Zetor od 70 konja mogao raditi? Preporuka...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh