Tanjirače

tesko da bi mogao nesto uraditi teskom drljacom ne kazem da nije dobra nego nisam probo stim da radim a nemam od nikog da uzmem tesku drljacu da probam , tanjiraca isprobana varijanta nego mi dosadilo da uzimam od nekog stalno ocu da zakacim kad meni dođe tren da radim a ne da zurim da vratim ili cekam da uzmem ,sad ima ova sto sam spomenuo tanjiraca nema ih u mojoj okolini da cujem mane i dobre strane tih tanjiraca ima olt i lemida koliko hoces.
 
Imam ja BNT 32 diska oko tri metra zahvat nosena vrlo slicna kao ta. Za tanjiranje oranja i suncokretista odlicna, strnjika malo slabije, korov / sirak nije dobra. Jedino sto se meni ne svidja su nosaci baterija i kucista za lezajeve.

@Sladjan15 ako traktor nema prednju vucu prvo pozajmi tanjiracu pa probaj. V tanjiraca i 70ks nisu srecna kombinacija.
 
Nosaci su tanki i izgledaju kao broj 7, i u tom delu gde se prelaze u vertikalu se srafi kuciste lezaja - uvek ima lufta i ulazi prljavistina i voda. Kucista se teze pronalaze od oltovih. Lezaj se uglavnom od rdje zavari u kuciste i nosac pa je zabava skinuti ga, pogotovo sto hoce da zardja i za osovinu.

Za te novce je odlicna tanjiraca, muke ima i sa skupljim, ali eto to se meni ne svidja :)
 
Jel zna neko da li "sistem poluga" za podešavanje rude na ferocoop (i drugim) vučenim poluteškim tanjiračama služi još nečemu sem nivelisanja tanjirače u transportu (dignutom položaju). Ćale je negde čuo da ruda tanjirače u spuštenom položaju mora da legne na poteznicu. To u mnogim slučajevima (zavisno od terena) znači da je taj sistem mora da se uvrne do kraja tako da je obruga skroz stisnuta te ne može da živi ni malo.To je rezultiralo time da je tanjrača tri puta pucala na tom delu. Sad skoro, kad je puklo 4. put uspeo sam da ga ubedim da to nesme da se steže skroz i da taj ko mu je reko nema pojima.
 
Dobro ispalo,poslusao sam savet druga @sinisa1979. hvala ti
0f47b2d0becc42aae2d2825e4d7d4d9c.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Na oglasima moze da se vidi metalwolf tanjirace. Na internetu vidim da su Madjarskog proizvodjaca.

Da li su ok kvaliteta, nemaju neke van seriske lezajeve i kucista koja se teze nalaze?
 
Iste su kao i ove što se kod nas proizvode.Moja je iz 2000-dite uvežena iz Mađarske.
 
Pozz ljudi kako da "naštelujem" merkurku jer je baš kruta na ovom delu.
e146a8286088c14d519824e4e915aaad.jpg


Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ja sam kod mene nastelovao tako da kad je i transportu,ruda udari u gornji deo poteznice i tada opruga najvise radi,a kad udjem u njivu ona legne na poteznicu i opruga je jednako napeta. Kod mene je Consum tanjiraca.
Po ovome sa slike koliko vidim,tebi je previse zategnuto
 
Буџетна варијанта кратке тањираче - две 'иљаде евра.


Je l' iko kod nas uvozi te tanjirače sa kojima može da radi rus 80ks? Gledao sam sad par klipova sa linkova iz ovog Vašeg klipa, vidim da tamo (bivši sssr) postoje i vučene 2.4m pogodne za 80ks, a ovde kod nas koga god sam pitao svako mi je odgovorio da nema tanjirača koje bi se mogle upotrebiti u kukurzovini (za lakše zaoravanje) a da može 80ks da je vuče.
 
Dukej, ako je rus moze nositi onda ona ima malo kilograma da ni radil dobar posao, pa je po meni onda bolje vučena. Evo kako sam ja uradio sa mojom vučenom u kukuruzovinu iz dva prohoda vrseno zmajem bez tarupa, jendom odmah posle zetve a drugi put pre par dana. Ok će da uradi ako je samo za bolje zaoravanje ali treba i za ostalo da posluži.
78dc4d484e443df4254bcf4d6c782b03.jpg


A evo u suncokretištu:

0cb9d0bc4c96050d08eeeb8cf39d78a1.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Je l' iko kod nas uvozi te tanjirače sa kojima može da radi rus 80ks? Gledao sam sad par klipova sa linkova iz ovog Vašeg klipa, vidim da tamo (bivši sssr) postoje i vučene 2.4m pogodne za 80ks, a ovde kod nas koga god sam pitao svako mi je odgovorio da nema tanjirača koje bi se mogle upotrebiti u kukurzovini (za lakše zaoravanje) a da može 80ks da je vuče.
Из НАШЕГ клипа!? Па немо' да ме зезаш са тим персирањем! Де стварно! :ROFLMAO:

Највећа фора је што тамо имаш гомилу прикључака за тракторе класе МТЗ 80, а какве другде не производе, тј. за тракторе тих снага. Ето те кратке тањираче тамо производи свако ко се не лењи и имаш чак и ужег захвата.

Срећем по Нету и неке украјинске ношене АГ 2,1 и БДН 2,1, којима је радни захват и мањи, тј. тих 2,1 метра, што можда и боље пасује за "Белоруса" од 80 коња (је л' ужи од два и десет?) и то да их нађеш и са тањирима од 660 мм, а ако ти је мучно да је носиш трактором, чак се продају адаптери да их накнадно накачиш на те ношене и добијеш вучену кратку тањирачу.

У ствари, ни ту није граница код тих кратких - у "српском" граду Кропивницком сто и нешто година ради фабрика "Елворти". Ја знам за њих по неким сејалицама из доба СССР-а које сам вишао по Нету, али осим њих, данас раде, осим других оруђа за допунску обраду, и дворедне и четвороредне "кратке" тањираче. Најмањи модел дворедне је модел је "Палада" 1800, захвара метар и осамдесет, а и са избором пречника тањира 560 (14 комада) и 660 мм (10 комада; ево линк за њу - https://elvorti.com/catalog/borons2/pallada-1800-01.html ). Кажу да је за тракторе од 65 коња и више.

Не знам како би се показале ове тањираче код неког ко годишње ради десетине и десетине ланаца, али за мој обим посла, мислим да би била бомбона.

И уопште, штета је што нема некога да се занима увозом механизације из земаља екс СССР-а или чак само из Украјине. Мислим да би се имало шта пробрати за ове наше "ситније" тракторе, а да су цене коректне.
 
Ma to je prilika za naše proizvodjače, da naprave kratku tanjiraču manjih dimenzija. Mada ima u Pančevu čovek nosi i radi imt 560 sa kratkom tanjiračom. Imam utisak da je skinuo po jedan disk sa oba reda, ali eto. Nisam mogao izbrojati koliko ima diskova, bila je gužva na putu, a ja sam u kolimA.
 
Nazad
Vrh