Tanjirače

Lemken je mamara za kratke.
Kad je ovako kilavo vreme bolja je kratka,radi sitnije,ne kaisa,lakse se vuce...
 
[mention]DraleTD [/mention] Nepaljeno, jedan prohod.

38309d88f2efe431dc2c53fadb65253d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Vršeno Dragon hederom, verovatno....
 
Naprosto rade mnogo bolji posao sto se tice pripreme za psenicu i sto je vazno radi svaki disk isto.
Imam ja kratku, nego se odnosilo zašto baš mora sa torzijom da bude? Jedino zbog guma. Za one od 3m ne vidim potrebu. Mada, moze se nabaciti ona seckalica na vucenoj, što nije loše u jednom prohodu 2 posla raditi.
Za pripremu za setvu pšenice je sasvim dovoljno kratka, ona "dugačka" je prošlost. Mnogo lepše i sitnije radi, ujednačen dubina svugde, a može čak i po vlažnom da radi.
Kao što Nikola reče, Lemken je mamara za sve ove kratke. Kod nas je zadruga skoro kupila, od 5m valjda.
 
Slazem se Sinisa, adapter odigra bitnu ulogu, ali opet bila je ovde lepa masa, i zadovoljan sam s’ obzirom da je jedan prohod...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno da treba biti zadovoljan sa takvim poslom. Ko ne bi bio? Samo ne treba zaboraviti reći da je vršeno, u tvom slučaju Olimakom, a kod nekog drugog npr Geringom, Kapelom i sl. Heder odradi 50 + % posla. Voleo bih da vidim kako izgleda prvi (naravno i drugi) prohod nakon Zmaja (pogotovo posle berača ali i hedera. Sa tarupom i bez tarupom).
 
tanjiraca kuhn hxs X
Ne znam kako bi kratka radila u ovoliku masu...
Prve slike su prvi put bez paker valjka ner je lepilo,druge slike je druhi put predjeno i nakacen paker valjak.
Ide duboko ali i treba neka malo napravi mesta za koren biljke.
da6dfad49bedd25d17e0421d7a4f1b39.jpg
37e5833edfd73405b1b458932f3e8ffd.jpg
2d1c76633fce832bbb2080e459d20133.jpg
9cc212ac3da2d44393b37565cbf4b910.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Žao me što nisam slikao u kukuruzištu, ali biće još posla kasnije pa ću slikati...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
**greška ti kukuruzista,poludim tanjiracom dok ih radim..danas sam se okretao kao blesav da dovedem u red njivu..mixer pusti kratku kako radi ako dobro ima da je kupim samo za kukuruzista ne mogu da orem gubim vreme

Послато са SM-T510 помоћу Тапатока
 
Treba da se pusti malo sad je zemlja utapkana od kombajna a suske mokre i samo melje i gusi nista drugo..

Послато са SM-T510 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh