Tanjirače

Ja na ovoj turkinji imam hidraulicno pomicanje 2. baterije ustranu pa moram eksperimentisati . Inace traktor 145ks 5.5 tona gura ustranu ko rukavicu . Jest da je bilo vlazno
Bas hteo reci, vervatno da imas topling ili hidraulicni cilindar za pomeranje jedne baterije, pa se moras malo "igrati", da bi prva I druga baterija obradile celokupnu površinu zahvata, da ne bi ostalo ne obrađeno. Gledas od pozadi, da druga baterija prolazi između prednjih tanjira, a u radu proveris da li podseku zemlju kako treba. Malo i to utiče na kosu vucnu silu, ali najviše što kaže Spajki, dubina. I gledaj da ti je topling slobodan u radu, da bi baterije podjednako duboko išle u zemlju.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Kada je ovo snimano? Prašina ko u avgustu...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Sta sada vama ovde,na ovom snimku fali?
Vi bi da takva tanjiraca iz jednog prohoda namesti gotovo za setvu?
 
Po snimku i dubini tanjira,ta ide na dubini oko 8-10cm.
Ako bi mogla da takva tanjiraca ide na 25+cm dubine.
 
:unsure:
Imam od istog proizvodjaca ali od 2.8,kako je on uspeo da postigne takvu dubinu,ako je skroz spustena i ne oslanja se na tockove?
 
Teza zemlja,suvo ko barut,a i sama soja kao kultura zbog gustine setve u redu dodatno pravi veci otpor za tanjire da ide u dubinu,i eto tih 2-3 prsta dubine rada.Npr da je suncokretiste bilo u pitanju,mislim da bi dublje isla u zemlju,ne mnogo.A kukuruziste bi bilo najgore,verujem da ne bi ni bilo razlike gde je prosla tanjiraca a gde nije :D.
 
Jednom davno sam napisao da ove qrac-palac tanjirace kod nas nista ne mogu da urade narocito kada je zemlja malo suvlja. Verovatno cu da naidjem na kritike sto sam ovo rekao ali je tako. Postavicu dve slike koje sam u prolazu snimio prosle jeseni. Posao je radila "najcenjenija tanjiraca" domace proizvodnje. Procenite sami sta moze da uradi. Na jednoj slici je gde je prosla jednom a na drugoj slici 2x.

cvKCAD6.jpg


hKUKZMx.jpg
 
Nazad
Vrh