Tanjirače

Ponovo probao kratkom tanjiracom sojiste i opet neide. Zemlja je prilicno vlazna jos ii lijepi se i na tanjire i na valjak. Ali brine me i ne svidjami se sto sojina slama potpomaze nalepliivanju zemlje . Nikad mi se nisu svidjali nazubljeni tanjiri i opet kupim. Mislim da bi ravni tanjiri tj ravni kao u obicnih tanjiraca bolje sjekli . Inace sve je radio kombajn case aksialac i sjecka za slamu nazad njegova . Znate kakva je slama iza aksialca . Naizgled je nema ali kao sazvakana i sva nekako rasporedjena popreko na pravac kretanja ? Dali to ima veze ? Jos diskovi na tanjiraci a nova je su predebeli i tupi . Kao sto je vjerovatno normalno za nove diskove ali pomeni je to tupo. Dali ce se i kada naostriti ?
 
Nijedna tanjiraca nije za mekanu zemlju a narocito kratka nije jer nema cistace. Naostrice se za sveti nikad. Juce ujutru sam isao na tanjiranje posle 2 nedelje i pre nego sto sam krenuo cistio sam tanjiracu ni sam neznam koliko dugo. Dobio sam upalu misica. Zadnji put kada sam radio sa njom pocela je kisa da pada a ja sam silovao da zavrsim parcelu. Toliko se zalepila da sam je jedva doneo kuci zbog tezine.
 
Kako se pokazala ovakva tanjurača consum 28? Koliko dođe nova?


Imam jednu u ponudi, polovna za 2200€, al ima nwšto posla na njoj, treba promjeniti osovinu na jednoj sekciji, jer je savijena, i možda neke ležajeve.....
 
Vredi 2200e svakako.
Komsija je uzeo jesenas 32 sa debelom sasijom,deblje su i grede na koje se kace nosaci baterija,ruda sa dve vinte,signalizacija itd. 6000.00+pdv
 
Ista je ko ta sa youtube, a vukao bi ju sa imt 5106..... Samo iza ova nema valjaka, a na snimku ima..... Ovako na tom snimku dosta dobro radi, i ima gume balonke..... A djelovalo mi 2200€ puno za nešto što treba šarafati....

I fali par čistača, neznam koliko oni koštaju, pa koliko dođe osovina i ležajevi


Evo slike

 
Našao sam podatak da kod nas dođe 3500€+pdv.....sad vidim da je na snimku 32d,a ova je 28d.....

Sve oltove što se prodaju imaju potrošene diskove, i dobru cjenu.....

Rumunjke od 36d se nađu jako povoljno, a svi kažu da bježim od toga

Kratka tanjurača, za 100ks, koji zahvat? Neznam kakva je u odnosu na vučenu....?
 
Ja sam moju luta 32 diska bez rotora prodao za te pare...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Da li netko ima ovakvu tanjuraču?
Qiuvogne 22 diska, prednji diskovi 660, a zadnji 560.....
Zanima me kako se vuče, i da li ju može povući 100 imtovih konja?



 
Solidno uradjena, koliki je razmak izmedju diskova , verovatno veci od 20cm , onda i nije bas pogodna za predsetvenu pripremu, suha strnjista vjerojatno dobro radi, ali vec predjena ide duboko. Najbolje provjeri razmak izmedju tanjura i tezinu tanjurace.


Ona od prije sto si linkao mislim da ima i pokrivljenu kompletnu ramu a ne samo lezajeve na jednoj bateriji.
 
Nazad
Vrh