Tanjirače

Plavu nisam gledao, prevelika mi je.....

Mislim da je razmak tanjura 23-24cm


Vuče ju rus 82 bez prednje vuče, sa više diskova.....

Za pripremu nije, samo za kukuruzište, suncokretište, strniše..... Vidim da tu ok radi

Razmišljao sam o kratkoj novoj poljskoj tanjurači 2,7m al se bojim kvalitete, mislim da je ova daleko bolje rješenje....

Težina u papirima 1900kg



Kučište ležaja.....

Grabik, to nisam vidio, tanjurača je u Tordincima, kaže čovjek da nije stajala, da je dobro radila...... Nisam bio vidjeti u živo, ovu francuskinju sam danas vidio, nekako sam najviše za nju....
 
Poslednja izmena:
To je onda ta pokrivljena. Nije ju vukla 82 jer je pomotana a to traktor te snage ne moze.

Ova sa linka i ovaj snimak sa youtuba , nije ista tanjuraca , taj proizvodjac ima jako puno modela. Tanjuri su manji.

Kod mene recimo poluteska ferokop rus od 110ks snaga kad je max ukosena i spustena vuce kao ker kad ide iz jeb*** , i on ukosen , jos prvi prohod nekako a poslije nikako, radi sa ispravljenim diskovima, nekad kad se radi dobro onda ok.

Ovdje 82 ne moze normalno da vuce ni 24 diska najlaksu zmaj, konzum ili tko ih pravi. Ajde jos prvi prohod odtalo na tockovima ili ispravljene , jednostavno nije to posao.

Probaj najlaksu vucenu consum,zmaj ili nesto slicno , trebalo bi da moze da radi sa njom kako treba.

Ta francuska ako je 23-24cm moguce da ima i kila , mislim da nebi bas radila sa tvojim traktorom, ove lakse verzije imaju manji razmak i onda plice idu u zemlju i sitnije rade , treba manji traktor. Mislim da su oko 1200kg i do 50kg po tanjuru izadje , ova gornja sa slike kazes 1900kg / 22 diska
86kg po disku , tu 82 moze po putu samo dobro da vozi;)
 
Nemam 82, nego imt 5106.....a proizvođač kaže da joj treba 70-80ks.....a diskovi mogu biti 590,610 i 660

QUIVOGNE alp je model
 
Kad nemate kadre konje :p
1b0c715eaf54be1c7a6725558d850041.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Opasno mi se svidja taj traktor,kolko on I'ma konjica

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pokvarila su mu se kolica pa je besan

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kolega imam ja za tebe vučena Tanjirača komerc Čenej 24 diska. Koje proizvođač te tvoje ako se nevaram 28 je diskova.
 
Mico ovo je Consum 28 diskova.Nije moja,od drugara je.Rusio sam stapove samo sa njim.Zakosena normalno bez neke preterane dubine,nije to za njega.
Koju imas od 24?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 



Neka mađarska LEKO tanjurača, ima 36 diskova..... Na slikama neizgleda loše, nisam ju vidio uživo, 2000€......
 
Nazad
Vrh