Tanjirače

Zavisi sta ce joj biti ptomarni posao,. Disk rotor kako kod Cicija je best by, rotor od motanih L profila ume da nakupi kukuruzovinu u sebe i da gusi, ali je za finisiranje odlican.
 
Ima jedna firma Agronovak iz Vladimirovca, vidim lrave kratke tanjirace juce sam oh video pored puta. Ne znam kakve su i koja je cena, ali eto da se zna i za njiih.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Јбт дали је сад постала мода кратка тањираче,или је то потреба....где су вам вучене? гарантујем да сви имате вучене ви,Мислим што сад купујете кратке у чему је фора не контам.....ове вучене не раде добро одједаред или шта?Гледам цене јбт па то је да паднеш у несвест исто као некад вучне па сад коштају ко кило гвожђа,тако ће за пар год и ове кретке....
 
За што смо све спремни да дамо гомилу пара а све то обично гвожће са стилом офарбано и поварено, само је питање шта је тренутно актуелно и шта је тренутни хит
 
Rade izuzetno lepo svoj posao.Meni je bitno zbog biljnih ostataka i smanjenja broja prohoda u odnosu na vučnu tanjiraču a samim tim i ušteda u skupom gorivu.To se kupuje jednom u životu pa si miran 50 godina kao i sa ostatkom mehanizacije koju uglavnom svi posedujemo. :D
 
To je sasvim drugi prikljucak. Moj je cilj da izbacim oranje a sijacica za bas direktnu sjetvu je preskupa a i moja zemlja nije bas za to a i prelazili bi preko njiva . Ovako jedan prohod ujesen i sjetva malo tezom diskosnom u proljece bez diranja . Nije mi vise cilj visok prinos nego manje vremena i da ostane zarade.
 
Koja je tanjiraca bolja po vama?
Isti broj Kg oko 1400.
Crvena je Turskog proizvodjaca a plava Poljskog.
Sirina 3 m. Diskovi 510 mm
Turska ima klip za spustanje i dizanje zadnjeg dela roto valjka dok Poljska nema.
ebd922297f4b3e6d8fe11ffee9fc25ac.jpg


a88491102d38149b04e913a1d6bee606.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Jos nisi predao zahtev?
Ma crvena je bolja, bezi od ove plave.
 
Zavisi sta ce joj biti ptomarni posao,. Disk rotor kako kod Cicija je best by, rotor od motanih L profila ume da nakupi kukuruzovinu u sebe i da gusi, ali je za finisiranje odlican.
Dosta je teska ta varijanta.Kod nas imaju takve sa disk valjkom i ne valja zbog tezine.Onaj helix valjak je po meni idealan.
 
Ima jedna firma Agronovak iz Vladimirovca, vidim lrave kratke tanjirace juce sam oh video pored puta. Ne znam kakve su i koja je cena, ali eto da se zna i za njiih.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Ima je moj ujak i uopšte nije zadovoljan.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Tanjiracu vucnu nisam imao i nesto nije mi ni bila potrebna jer psenice posejem samo nekoliko kj i uglavnom se prvo pooralo i posle setvospremacem sam pospremio zemlju, ali ima godina kad je isuvise suvo pa onda nema sanse orati.
Matic je u jednom gornjem postu objasnio zasto je potrebna nosena ktatka tanjiraca.
Drugo zbog cega je jos potrebna je to sto je potrebno unistiti zetvene ostatke i u soji iza Zmaja kako bi jednog dana mogao i gruberom raditi.
Plavu od Agro Novaka video sam u radu i ne mogu reci da nije dobra. Kroz price sa ljudima cujem da na traktorijadi u Banatskom Novom Selu bila je ta Texas crvena i mozda za nijansu je bolje obradila zemlju.
Sto se tice valjka na toj Texas bice helix ( ako se tako zove ) isti kao sto se vidi na prvoj slici iza prve tanjirace koja je u kadru.
Aragon je bolja ali dosta skuplja, dok Texas je oko 350 e skuplja od te plave.
 
Molio bih za preporuku za neku firmu koja prodaje delove za vučene tanjirače? Interesuju me diskovi, tuljci, puškice i početne i završne pakne?
Sve ovo prodaje i Ferocoop ali mi se čini da su preskupi.
 
Molio bih za preporuku za neku firmu koja prodaje delove za vučene tanjirače? Interesuju me diskovi, tuljci, puškice i početne i završne pakne?
Sve ovo prodaje i Ferocoop ali mi se čini da su preskupi.
Tako i Satex, podigao cene na delove samo tako.Ja sam pre uzeo one spiceve na gruber bilo je u satex 10e ove godine ih zovem kazu 20e a kvalitet nikakav.Otisao uzeo u mbv vrsac turski ilgijev za 15e kvalitet dobar.
 
Nazad
Vrh